Meskalin kaktüsüne hangi gübreleri verebilirim

psychein

Üye
@Shantii hocam yaklaşık 4-5 aydır senin önerdiğin gibi gübreliyorum kaktüslerimi ve çok güzel gelişiyorlar. San Pedrolarım aldığımda saksılarıyla beraber 30 cm idi şimdi 40-42 cm oldular ve çok diri görünüyorlar. Önümüzdeki yaz kullanmayı düşünüyorum bir tanesini. Her neyse knk bir sorum olacak sana. İçeriğindeki Meskalin potansiyelini geliştirmek için başka bir gübre daha almak istiyorum ama sadece 1 tanesini alabilirim. Biobizz CalMag mı tavsiye edersin yoksa Big Bud mı ?

Shantii

Kıdemli Üye
@Shantii hocam yaklaşık 4-5 aydır senin önerdiğin gibi gübreliyorum kaktüslerimi ve çok güzel gelişiyorlar. San Pedrolarım aldığımda saksılarıyla beraber 30 cm idi şimdi 40-42 cm oldular ve çok diri görünüyorlar. Önümüzdeki yaz kullanmayı düşünüyorum bir tanesini. Her neyse knk bir sorum olacak sana. İçeriğindeki Meskalin potansiyelini geliştirmek için başka bir gübre daha almak istiyorum ama sadece 1 tanesini alabilirim. Biobizz CalMag mı tavsiye edersin yoksa Big Bud mı ?
Aminoasit herşeyden önce gelir yani big bud almanı öneririm, cal mag'e para vermek yerine aktardan 10 tl ye satılan ingiliz tuzu var epsom salt ondan al 1 litre suya 1 çay kaşığı dozunda 3 sulamada 1 vermen yeterli.

psychein

Üye
Aminoasit herşeyden önce gelir yani big bud almanı öneririm, cal mag'e para vermek yerine aktardan 10 tl ye satılan ingiliz tuzu var epsom salt ondan al 1 litre suya 1 çay kaşığı dozunda 3 sulamada 1 vermen yeterli.
Çok teşekkür ediyorum cevapladığın için. Şimdi malum kış mevsimi de geliyor. Kaktüslerimizi ne zamana kadar sulayıp gübreleyebiliriz ?

Güncelleme güvercin gübresi vermeye başlamıştım ciddi derecede hızlı büyütüyor pedro kaktüsümü şimdi aynı deneyi peyote kaktüsünde de yapıcam bu güvercin gübresi mucize bişey ya

Kanka ben kaktüslerimi yaklaşık 2 aydır sulayıp gübrelemiyorum. Son kez sulayıp gübrelesem ondan sonra da kış uykusuna yatırsam olur mu sence, yoksa geç mi kaldım sulamak için ?
Yeni aldığım san pedroya önce magnezyum sonra güvercin gübresi verdim aradan bir hafta sonra bugün kestim şuan inanılmaz bir kafası var zor bastırıyorum ful halisinasyon kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** *** * *** ** ***** * ******* *
  • NewGardener NewGardener:
    ** ***** ***** ***** **** ***** ******* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
    ***** ********** ***** *** ********* *** ***** *** ******* ****** * ** ***** ******** *****
    ***** ** hahahaha **********
    **** ***** ******** ********* hahahaha ******* ******** ** ***** ** ********
    ***** **** ***** ****** ****** *** **** ** *** ********* ****** ********* ** ******* ****** **** **********
    ***** ****** ****** *
  • Draggula Draggula:
  • Draggula Draggula:
  • Draggula Draggula:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
    *** **** hahahaha ******
    ***** ***** ********* **** **** *** ***** **
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****** ** ***** *****
    **** ******* ***** ***** ********** ****** * *** ********** * * ***** ****** ***** ****** ***** *** *****
    TabldotLife TabldotLife: **** ******* ***** ***** ********** ****** * *** ********** * * ***** ****** ***** ****** *****...