Merhabalar 42. Gün küçük mü kaldılar? Auto

saffet

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba 42 günlük bitkilerin. Küçük mu kalmış boyları uzamiyor. Şimdiden teşekkürler.

saffet

Yeni üye
Sadece lst uyguladım. Ama beklediğim hasat cikmiycak gibi gözüküyor gerçi daha en az 35-40 günleri daha var ama...

saffet

Yeni üye
Sadece lst uyguladım. Ama beklediğim hasat cikmiycak gibi gözüküyor gerçi daha en az 35-40 günleri daha var ama...

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kankam selam,

artık boya gitmesin kızlar napacan kanka ruslar gibi uzun bacaklı kuru götlümü olsunlar=) yoksa latinler gibi malzemeler mi dolu olsun=)hahaha
kanka bence inceden işlev görmedigini düsündügün fan yapraklarını ara sıra almaya basla. merak etme gayet saglıklar. besin takvimi nedir?

saffet

Yeni üye
Biobiz tüm seriyi kullanıyorum . Kanka. İlk 20 gün her sulama bioroot kullandım. İlk yetiştirme deneyimim :)) Latin olsun tabi kanka :) diğer günler 3 günde bir sulama her sulama gübre veriyorum 10 günde bir boş ayarlı su ve calmag veriyorum.

dangerranger

Kıdemli Üye
kankam selam,

artık boya gitmesin kızlar napacan kanka ruslar gibi uzun bacaklı kuru götlümü olsunlar=) yoksa latinler gibi malzemeler mi dolu olsun=)hahaha
kanka bence inceden işlev görmedigini düsündügün fan yapraklarını ara sıra almaya basla. merak etme gayet saglıklar. besin takvimi nedir?
İşlev görmeyen fan yaprağı derken neyi kastediyorsun kanka?

Cashh

Doktor
kankam selam,

Fan yatakları iki taraftan bir anda alınmaz diye duymuştum bir seferde ya içten ya dıştan dı sanırım

dangerranger

Kıdemli Üye
Fan yatakları iki taraftan bir anda alınmaz diye duymuştum bir seferde ya içten ya dıştan dı sanırım
fan yaprağı alınmaz,bir yaprak ancak sağlıksızsa,dokunduğunda elinde kalıyorsa alınır.Ama fan yaprakları çiçeklerin ışığını kesiyor,gölge etmesin de alalım gibi bir anlayış var...da yaprağı aldıktan sonra ışık gelse ne olacak,zaten ışığın yaprağın üzerine gelmesi gerekiyor,yaprak denen şey bitkinin güneş paneli.Son bir haftada falan fan yapraklarını toplayanlar var ki o da yanlış bana göre,bu bitkilerin daha en az 5-6 haftası var.

Cashh

Doktor
fan yaprağı alınmaz,bir yaprak ancak sağlıksızsa,dokunduğunda elinde kalıyorsa alınır.Ama fan yaprakları çiçeklerin ışığını kesiyor,gölge etmesin de alalım gibi bir anlayış var...da yaprağı aldıktan sonra ışık gelse ne olacak,zaten ışığın yaprağın üzerine gelmesi gerekiyor,yaprak denen şey bitkinin güneş paneli.Son bir haftada falan fan yapraklarını toplayanlar var ki o da yanlış bana göre,bu bitkilerin daha en az 5-6 haftası var.
Kanka bilgilendirme için teşekkür ederim

dangerranger

Kıdemli Üye
Kanka bilgilendirme için teşekkür ederim
estagfurullah kanka,bu konuyu araştırdığın zaman kimi koparılır der kimi koparilmaz der,bunun tartışması bitmez.Ama bana gore kesinlikle sağlıklı yaprak koparilmaz eger bitkinin gelişiminin devam etmesini istiyorsak ve telafisi de yok,geri yapistirma şansın falan yok,bunun sonuclarini tecrubeyle görmeye hiç gerek yok.

Bu konu dünyadaki tüm growing camiasında yıllardır en çok tartışılan şey. Çok kafayı yorma, resmen milyonlarca insan alıyorum diyor, bir diğer taraf da dangerranger'in dediği gibi alınmaz, güneş panelidir onlar şeklinde yaklaşıyor. Fan yaprakları bud alanlarını etkiliyorsa aşağıdaki, altına tucking yapabilirsin abi. Hem koparmamış olursun, hem de ışık geçer. Tucking yöntemi bu iki görüşün tam ortası. Ama bence de koparma, çünkü onun negatif etkisi olursa geri dönüşü yok.

Ayrıca bitkilerin burada gördüğüm çoğu auto growdan hızlı ilerlemiş, onda kafan rahat olsun. Bak bir bence buradaki auto growlarına, için rahatlar.

Cashh

Doktor
estagfurullah kanka,bu konuyu araştırdığın zaman kimi koparılır der kimi koparilmaz der,bunun tartışması bitmez.Ama bana gore kesinlikle sağlıklı yaprak koparilmaz eger bitkinin gelişiminin devam etmesini istiyorsak ve telafisi de yok,geri yapistirma şansın falan yok,bunun sonuclarini tecrubeyle görmeye hiç gerek yok.
Aynen kanka bitki canlı neyini koparsan strese giriyor gecikme yaşıyor

Cashh

Doktor
Bu konu dünyadaki tüm growing camiasında yıllardır en çok tartışılan şey. Çok kafayı yorma, resmen milyonlarca insan alıyorum diyor, bir diğer taraf da dangerranger'in dediği gibi alınmaz, güneş panelidir onlar şeklinde yaklaşıyor. Fan yaprakları bud alanlarını etkiliyorsa aşağıdaki, altına tucking yapabilirsin abi. Hem koparmamış olursun, hem de ışık geçer. Tucking yöntemi bu iki görüşün tam ortası. Ama bence de koparma, çünkü onun negatif etkisi olursa geri dönüşü yok.

Ayrıca bitkilerin burada gördüğüm çoğu auto growdan hızlı ilerlemiş, onda kafan rahat olsun. Bak bir bence buradaki auto growlarına, için rahatlar.
Kanka tucking nedir?

Peki o zaman da ışığı görüp bitkiye taşıyamaz öyle değil mi

Sadece böyle bir şey de var demek istedim abi. Karar yetiştirende :D Ben çiçeklenmenin ileriki zamanlarında alttaki bud sitelara daha iyi ışık gitsin diye yapıldığını okudum. Abi bu konular aşırı tartışmalı, bir kısım diyor olmaz öyle şey enerji için lazım, diğerleri tam tersini diyor, bazısı tucking diyor, diğeri başka şey. Olay yetiştirenin tercihi artık.

dangerranger

Kıdemli Üye
yapraklar hem fotosentez yapiyor hem de mineral depoluyor,yapraklari kopardiktan sonra bitki verilen gubreden de yeterince yararlanamaz ve gubreden olumsuz etkilenmesi de cok daha kolay olur.Bu olay yetistirme kosullarina gore degisir aslinda;sog,scrog falan yapilacaksa alttakileri almak şart veya ortam fazla nemliyse,yapraklarin altinda fazla nem veya küf oluyorsa o zaman da koparmak gerekir.Ama mesela outdoor,güneş altındaki bitkilerden her yaprağı koparmak zarardır.İcerideki bitkilerde de iyi havalandırma sağlayıp,bitkilerin yönünü her gün cevirip,imkan yarsa yanlardan,alttan takviye ışık da verilirse yaprak koparmaya gerek olmaz.Yani demek istediğim duruma göre mecbursa koparilir ama yanlardan biraz alayim da bitki şekle girsin gibi bir sey olmaz,luzumsuz yere koparilmaz,onemli olan yaprak koparmak zorunda kalmayacak şekilde kosullari ayarlamaktir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ******* ***** hahahaha *******
  • T Turco:
    ********* *** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
    Growerdigi Growerdigi: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**