Mekan değişikliği yapmak zorunda kaldım durum vahim yardım abiler

hazelence

Yeni üye
Abilerim kardeşlerim cümleten selamın aleyküm.

Nisan 7de tohumu attığım ve arkasından yaklaşık 1 ay sonra tekrar farklı genetikte attığım tohumlarım çok iyi ilerliyordu kızlarıma çok iyi bakıyordum bi sorunumuz yoktu ki ev sahibi evi sattığını söyledi çıkmak zorunda kaldık. çadırı da kendimiz yapmıştık taşıyamadık onu sadece saksıları kurtarabildik ve şu an çadır olmadan sıcaklık ve nem sorunuyla baş ederek devam ediyolar günlerine.

Çadır içindeyken başladığımdan beri sıcaklık ortalama 24-27, Nem ortalama 60-75 arasıydı.
Şu an aldığım yerde sıcaklık 26-30 arası gün içinde değişiyor saate göre. Nem ise ortalama 50-65 arası yine saate göre değişiyor.

Bu saatten sonra nasıl ilerlemem gerek? Bitkilerin durumu nasıl? Küçükler için daha farklı bir şey yapmam gerekli mi? Bükülen yapraklar için ne yapabilirim? Çadıra tekrar almak zorunda mıyım? üstadlar bi yorumlarsanız geniş olarak çok sevinirim oturup sadece yazılanları okuyup uygulayacağım şimdiden teşekkür ederim fotoğraflar altta.

C

Canna

Guest
Cicekteki bitkilerin icin o sicaklik ve nem cok fazla, kücük bitkilerin o degerleri kaldidirir. 30 dereceyi gecerse sicaklik uzun süre cicekteki bitkilerine zarar verebilir, örnegin isi stresinden dolayi herma olabilirler. Cicekteki bitkilerine verdigin isik kücük bitkilerine fazla geliyor, kücük bitkileri uzaklastir biraz isiktan.

hazelence

Yeni üye
Cicekteki bitkilerin icin o sicaklik ve nem cok fazla, kücük bitkilerin o degerleri kaldidirir. 30 dereceyi gecerse sicaklik uzun süre cicekteki bitkilerine zarar verebilir, örnegin isi stresinden dolayi herma olabilirler. Cicekteki bitkilerine verdigin isik kücük bitkilerine fazla geliyor, kücük bitkileri uzaklastir biraz isiktan.
Sağolasın reis dediklerini yaptım şimdi bi süre daha bakalım diğer arkadaşların da dedikleriyle bi görelim ne olacak ne bitecek yine etiketler son hallerini paylaşırım

needmorethc

Yeni üye
Abilerim kardeşlerim cümleten selamın aleyküm.

Nisan 7de tohumu attığım ve arkasından yaklaşık 1 ay sonra tekrar farklı genetikte attığım tohumlarım çok iyi ilerliyordu kızlarıma çok iyi bakıyordum bi sorunumuz yoktu ki ev sahibi evi sattığını söyledi çıkmak zorunda kaldık. çadırı da kendimiz yapmıştık taşıyamadık onu sadece saksıları kurtarabildik ve şu an çadır olmadan sıcaklık ve nem sorunuyla baş ederek devam ediyolar günlerine.

Çadır içindeyken başladığımdan beri sıcaklık ortalama 24-27, Nem ortalama 60-75 arasıydı.
Şu an aldığım yerde sıcaklık 26-30 arası gün içinde değişiyor saate göre. Nem ise ortalama 50-65 arası yine saate göre değişiyor.

Bu saatten sonra nasıl ilerlemem gerek? Bitkilerin durumu nasıl? Küçükler için daha farklı bir şey yapmam gerekli mi? Bükülen yapraklar için ne yapabilirim? Çadıra tekrar almak zorunda mıyım? üstadlar bi yorumlarsanız geniş olarak çok sevinirim oturup sadece yazılanları okuyup uygulayacağım şimdiden teşekkür ederim fotoğraflar altta.

Sıkıntılı dönemleri atlatmışsın. Bitkin baya büyük artık ortam değişikliğine ayak sağlayamayacak durumda değil hatta sömekler bile geliyor :) Bence 1 2 hafta maksimum sorun yaşar daha sonra çiçek kendini yeni ortama adapte eder. Ama tabi ki negatif yönlerini hasat zamanı hissettireceğini de düşünüyorum :)) Bol şans dostum

hazelence

Yeni üye
@needmorethc @szrlkrsii @Canna @Tr@cyaLı @Püskütvarmı @MalrukLord
reislerim hepinize tekrardan selamlar kusura bakmayın etiket atarak rahatsız ediyorsam konuya tekrar bitkileri ekleyeceğimi söylemiştim sizi de etiketleyip yorum dinlemek istedim. öneriniz tavsiyeniz eleştiriniz varsa okumaktan zevk alırım şimdiden sağolun <3

şu an oda koşulları sıcaklık gündüz sabit 30-31 derece / geceleri ise 24-30 arası bir yerlerde oluyor fazlası azı yok
nem her zaman minimum 45e kadar düşüyor genel olarak tüm gün içerisinde ortalama 45 60 arası
**TOPLU HEPSİNİN OLDUĞU FOTOĞRAF DİĞER SÖMEKLERİN OLDUĞU FOTOĞRAFTAN 3-4 GÜN ÖNCE ÇEKİLDİ**

şimdiden hepinize teşekkürler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bafici bafici:
    ******** * ***** ******** ********* *** ***** ***** ******** **
  • bafici bafici:
    **
  • K Kamacı6161:
    ******** ******** ******* ***** ********** ***** **** **** ** ******* ****** ********
  • quorthon quorthon:
    ******** ********** ***** ***** ***** hahahaha**** ***** ******* ****** * **** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** ******** **** ***** hahahaha ********* *** **** ** ********** *** ***** ******* hahahaha***** ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
  • O Oci137:
  • O Oci137:
  • T Tropikal.MR:
    ******* ***** ******* ** ****** *** hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** **** ******** ******* *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ******
  • Houp53 Houp53:
    * *** ****** ******** ****** ******** ****** hahahaha ****** ******** ******* * * **** ****
  • L lityum:
    ***** ***** *
  • L lityum:
    **** ****** hahahaha* ****** **** ****** **********
  • L lityum:
    ** * ** *** ** * ** **
  • O Oci137:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* ********* **** *** ***** hahahaha ***** **** ********** **** **** ****** *** ******** ******** ********** ***** hahahaha* *** ******* *** ********* * ******* ****** ********* ********* ** ******* ***** hahahaha ***** ** **** ***** ****** *** *** ****** * ******** *** ****** ******** ****** hahahaha *******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ********* ******** ****** ******* ******
  • O Oci137:
    ******** ****** ****** **** ******** ********* ******* ******* ********* *** ****** ** ******** ***** ********** **** ********** hahahaha ********* ****** ****** hahahaha****
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ** hahahaha hahahaha* **** ****** ******** ******* *** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ****** ********* ****** ******* ***** ******** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ***** hahahaha*** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** **** ******** ****** ***** ***
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: ****** ****** ****** **** ** ***** **** ******* ******