Mayısın Ortasında Zirai Don

Bu başlığı mızmızlanmak için açtım, herhangi bir bilgi veya soru içermiyor, yanlış yere açtıysam affola, sadece deneyimimi paylaşmak istedim.

Dün yaşadığım yerde zirai don oldu ve güzel giden havalara inanıp erken filizlendirdiğim 20 günlük gorilla glue autoflower bitkim donup öldü. Autoflower'lara Rusya kökenli olduğu için dayanıklı diyorlar ama ısırgan otları kadar dayanıklı değillermiş belli ki, onlar yaprakları salmış ama yaşamaya devam ediyorlar. Diğer tohumları filizlendirmek için haziran'ı beklesem bu sefer de eylül'de hasada doğru don vurma ihtimali var. Şunu anladım ki Anadolu gerçekten bitki yetiştirmek için berbat bir coğrafyaymış, nem oranı komik bir şekilde gün içinde yüzde 10 civarında , gündüz güneş altında sıcaklık 50 dereceleri geçip bitkiyi kavuruyor , gece ise birden donma noktasına kadar düşüp bitkiyi şoka uğratıyor. Yağmur desen zaten mayıs'tan kasım'a kadar hiç yok. Keşke Hawaii gibi ılıman bir iklimimiz olsaydı...

kanka bizim buralarda sogudu, keşke tepesine şişe geçirseydim diye düşündüm ama,benim bitkiler donmadı balkondaki.
Ben de önlem alacaktım ama akşam bitkimin olduğu gizli bölgeye giderken yolda biriyle karşılaştım bir sürü soru sordu nereye gidiyorsun falan ben de güvenliğimi riske atmamak için vazgeçtim, bitkinin yaprakları don vurduğunda beri toprağa değiyor, öldü mü yaşıyor mu tam emin değilim. 4-5 güne toparlasa bile ufacık haliyle çiçeklenmeye gireceğinden 1 gram hasat anca verir o yüzden bir anlamı yok.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • L Lew4nd0w5k1:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** *** ****** **** **
    ***** ** ** **** **** ***** *** ***** hahahaha* **** ** **** ** **** ******* ** ******* ** * * ** ******** ********
  • A angeshar:
    ********* ******* ***** ******** ****** ******** ****** **** ** ***** ****** ** ****
    ***** ******** ***** ***** ** hahahaha*
  • A angeshar:
    *** ******** **** hahahaha******
  • A angeshar:
    ******* ** hahahaha
  • A angeshar:
    ********* ****** ** ****** ****** ******* hahahaha**
  • A angeshar:
  • A angeshar:
    ****** hahahaha*
  • A angeshar:
    +1
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
  • A angeshar:
  • A ax-b:
    **** **** * hahahaha ********* *** **** *** **** ***** ****** *** ****** **** **** ****** ******** ****** *****
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • tanrınınesrarı tanrınınesrarı:
    ******* ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**** ******** hahahaha ****** *** ******** hahahaha* *** *** **** ******* ***** hahahaha ******** ******* hahahaha**** ******** **** ***** *** hahahaha ***** ****** **** **** ****** ** **** *** *** **** ******** ***
    tanrınınesrarı tanrınınesrarı: ******* ********** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**** ********...