maximum 4 photo için ışık lazım 2 k veya 2,5 k bütçe ile

Zembilli

Yeni üye
herkese bol bol selam kankalar geniş ürün yelpazesi yüzünden benim gibi bir çok kişininde kafası karman çorman olmuştur zorlama bir bütçe ile 2 veya 2.5 k ile nasıl bir ışık alabilirim veya toplayabilirim hazır olanlar 2-2.5 k ile alınması biraz zor gibi toplama yapacak gibiyim qb mi cob led mi hiç ama hiç anlamıyorum formda cob led ve Quantum board var hangisi daha iyi aptala anlatır gibi birisi anlatabilirmi

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Cob ledde ısı sorunun olur yazın yapamazsın hps hic kullanamazsin zaten 281b quantum board led alıp kendin toplarsan anca kurtarırsın belki o paraya redclif kankanin konusu vardı duruyorsa ona bi bak

Zembilli

Yeni üye
kanka teşekkürler hps var şuan ama ısı yüzünden sıkıntılar başladı growun ortasındayım qb mantıklı ozaman bi bakıyım konuya kanka daha detaylı bilgisi olan kankalardan fikir alalım

Kuşcu

Üye
Qb da yapsan belki ucu ucuna ışığı gece kullanırsan ama klima şart şuan herkesin ısı problemi yavaş yavaş hortlamaya başlıyor daha şimdiden hemde klima çok önemli

ThomasShelby

Yeni üye
Kankalar 4 bitki için 4 adet 19L saksı 120x120x200 çadır da 12 adet 50w xyo full spectrum alıp kendim sogutucu ve fanlar ile birleştirmeyi düşünüyorum sizce verimli olur mu? Birde havalandırma için 240m3 çıkış fanı alsam 467m3 karbon filtre ile ne kadar sağlıklı olur

higthead

Jolly Green
Kankalar 4 bitki için 4 adet 19L saksı 120x120x200 çadır da 12 adet 50w xyo full spectrum alıp kendim sogutucu ve fanlar ile birleştirmeyi düşünüyorum sizce verimli olur mu? Birde havalandırma için 240m3 çıkış fanı alsam 467m3 karbon filtre ile ne kadar sağlıklı olur

Dostum o kabine o ışıklandırmayla sıcaklık düşmez 250m3 fan ile. minimum 350mt3 fan, karbon ise 480mt3h

ThomasShelby

Yeni üye
Dostum o kabine o ışıklandırmayla sıcaklık düşmez 250m3 fan ile. minimum 350mt3 fan, karbon ise 480mt3h
Çok sağolasın üstad kafam da ki bu sorunu da cözmüş oldun geriye pek bisey kalmadı sayılır. Forumda sürekli okuyup arastırayım diyorum ama herkes farklı bilgiler sunduğu icin kafa karışıklıgı da yaşamıyor değilim

higthead

Jolly Green
Çok sağolasın üstad kafam da ki bu sorunu da cözmüş oldun geriye pek bisey kalmadı sayılır. Forumda sürekli okuyup arastırayım diyorum ama herkes farklı bilgiler sunduğu icin kafa karışıklıgı da yaşamıyor değilim
1x1x1.80 kabınde ben 350mt3 sp slien fan kullanıyorum ustune bırde karbon fıltre geldımı debısı dusuyor. 350mt3 kanal fanı al. 480mt3h de karbon fıltrenı al.

Karbon fıltrenıde burdan al kullanılan karbon mıktarları pıyasadakınden 2-3 kat fazla buda sıfır koku ve uzun kullanım demek.Ben ve bırcok kısı kullanıyor gayet basarılı. https://www.sahibinden.com/ilan/iki...bon-filtre-160.330.467.660mt3-908054962/detay

ThomasShelby

Yeni üye
Çok sağolasın üstad kafam da ki bu sorunu da cözmüş oldun geriye pek bisey kalmadı sayılır. Forumda sürekli okuyup arastırayım diyorum ama herkes farklı bilgiler sunduğu icin kafa karışıklıgı da yaşamıyor de
1x1x1.80 kabınde ben 350mt3 sp slien fan kullanıyorum ustune bırde karbon fıltre geldımı debısı dusuyor. 350mt3 kanal fanı al. 480mt3h de karbon fıltrenı al.

Karbon fıltrenıde burdan al kullanılan karbon mıktarları pıyasadakınden 2-3 kat fazla buda sıfır koku ve uzun kullanım demek.Ben ve bırcok kısı kullanıyor gayet basarılı. https://www.sahibinden.com/ilan/iki...bon-filtre-160.330.467.660mt3-908054962/detay
Aynen bu link ile irtibata gectim 4.5 kg karbon koyduklarini soyledi filtrelere bu da dediginiz gibi digerlerine göre 2 3 kat daha etkili ve uzun ömürlü oluyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** ******