Master Kush 59.Gün

UpsBaby

Yeni üye
Selam kankalar,

Size biraz ekipmanlardan ve benim cilveliden bahsedeyim;

Öncelikle kabinim 40x40x120 growtent. Çok fazla misafirim gelip gittiği için böyle ufak bi kabin aldım rahatça taşıyabilmek için. Bazen bir oda doluyken direği müsait oluyor çok rahat bir çekilde taşıyabiliyorum. Amacım zaten tek bitki yetiştirmekti baya bi işimi görüyor.

Sarı siteden 300w cobled aldım kankalar tek bitki için biraz fazla mı olur dedim ama yansın **** satıyım dedim ilk günden beri yanıyor ve ışık pediyodum 24/0.

Havalandırma olarak Blauberg 100m havalandırma var, içerideki havayı dışarı atıyor. Temiz hava ise growtentin aşağısındaki pencere açık hemen önüne koyduğum vantilatör içeri üflüyor, bulunduğu odaların camları hep azıcık açık.

Kullandığım gübreler : Tetra Aquatica Grow-Micro-Bloom / Bigbud / CalMag/ Carboload / Overdrive / Bloombastic

Bi ara detaylı olarak ilk günden beri gün gün ne yazdığımı yazarım yeni başlayacak arkadaşlara yardımı olabilir.

Sulamayı iki günde bir yapıyorum bir gübreli bir boş olarak. Boş sulamada 1,5ml CalMag veriyorum.

Bugün gübreli sulama günümdü 1litreye / 1ml micro+2ml bloom+2ml cb+2ml bigbud+2ml overdrive+0,5ml bloombastic olmak üzere 2litre sulama yaptım.

Aslında growa başlarken amacım 65gün civarı hasat almaktı, ancak bitkim bi tık geriden geliyor gibi. 1 Marta kadar hasat etsem iyi olucak çünkü şehirdışından misafirlerim gelecek ve boş odam kalmayacak. O yüzden overdrive a bi tık erken başladım. Şuan elimde 57.günden fotoğraflar var onları atıyorum.

Tavsiye öneri ve sorulara açığım kankalar buyrun

Führer

Üye
Kanka aynı kabini kullanıyoruz benim de daha 22. Günüm, kabin taşıma açısından muazzam ama alan açısından çok sınıfta kalıyor daracık alanda çalışmak zorunda kalıyorsun. Bir de merak ettiğim, alt pencereden verdiğin vantilatör dışında içeri vantilatör koydun mu, onu da koyarsak neredeyse alan kalmıyor çünkü, bu dışarı koyduğun vantilatör yaprakları sallıyor mu?

UpsBaby

Yeni üye
Zaten sık taşıma gibi bir problemin yoksa kesinlikle kullanılmamalı dediğin gibi diğer açılardan başarısız.

Vantilatörüm içerideydi ancak çiçek büyüdüğü için dışarı aldım biraz alçaktan ayarladım hafif bir esinti yapıyor içeride.

Birkaç bilgi daha vereyim, nem makinasını 15gün önce kapatıp kaldırdım. İçerinin nem oranı %30-40 arasında gidip geliyor. Kabinim küçük olduğu için en büyük korkum küf.

Führer

Üye
Zaten sık taşıma gibi bir problemin yoksa kesinlikle kullanılmamalı dediğin gibi diğer açılardan başarısız.

Vantilatörüm içerideydi ancak çiçek büyüdüğü için dışarı aldım biraz alçaktan ayarladım hafif bir esinti yapıyor içeride.

Birkaç bilgi daha vereyim, nem makinasını 15gün önce kapatıp kaldırdım. İçerinin nem oranı %30-40 arasında gidip geliyor. Kabinim küçük olduğu için en büyük korkum küf.
Kesinlikle küf olma ihtimali daha yüksek bu kabinde çünkü nem makinesinin ayarını bir tık kaçırdığımda kabinin köşelerinin ıslandığını farkettim.

UpsBaby

Yeni üye
Aynen kanka dikaktli olman lazım. Bende bir büyük bir küçük nem makinası vardı, çiçeğe girdikten sonra küçük nem makinasını çalıştırdım, bir fonksiyonu var üflüyo 3 saniye duruyo birdaha üflüyor ama haznesi küçük. Bu duraklamalı modda 5 saat civarı götürüyodu. Bende kafasını söktüm 1 litrenin içine beklemeli modda çalıştırdım baya götürüyodu böylelikle sağlıklı oldu.

UpsBaby

Yeni üye
Kankalar selam,

Şu anda sulama düzenim 1gübreli 1 gübresiz ve 2 günde saksı kuruyor 2 litre su veriyorum 150-200ml saksının altından akıyor.

(1Litreye= 1ml micro+2ml bloom+2ml bigbud+ 2ml cb+ 2ml overdrive ilk defa 0,5ml bloombastic) ph:6,2-6,6 arası değişiyor.

Sorum şu sulama miktarını 1 litreye düşürürsem 1 günde kurur yine 1gübreli 1gübresiz devam edersem sizce aşırı gübreleme olur mu? 1 Litre su verirsem saksımın dibinden su gelmez.

60.gündeyim fakat gelişimde bi tık yavaşlama var.

Isı: 22-25derece Nem: %30-40 Işık:300w cobled 24/0

Tecrübeli kankaların yorumlarını bekliyorum .

@silas @Kanka

UpsBaby

Yeni üye
Kankalar fotolar 61.günden

Yukarıdaki soruma hala cevap arıyorum güble hakkında sorumu cevaplayabilecek tecrübeli kankaları bekliyorum.

Birde çizelgeye şimdi baktım ısı 1 haftadır 22-23 derece sizce bundan da yavaşlamış olabilir mi?

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Strees yapmıştır kanka güne cok takılı kalma trikomlara ve pistillere göre hareket et

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ****** ** **** hahahaha
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha ** ******* *** hahahaha***** ***
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
    **** *** **** **** hahahaha*** ***** ***** ******* ********** hahahaha****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ****** *
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    ** ********* *** ***** ********** ** *** ** ** * *** *** * **** ****** ******* ******* ***** **** ******
  • I ichbinkrytpon:
  • Narkotik Narkotik:
    ********** **** ******* ***** ***** ********** **** **** hahahaha
  • I ichbinkrytpon:
  • Narkotik Narkotik:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    I ichbinkrytpon: hahahahahahahaha hahahahahahahaha