Maliyeti Düşük Biraz Zahmetli CoolTube Yapımı

rapsody

Yeni üye
Malum Yaz Ayları gelmesiyle birlikte herkezin ortak sorunu ısı.!
Türkiyede Cooltube Almak biraz maliyetli bir sorun.
Oturdum Düşünürken Bir Fikir Aklıma geldi ve uygulamaya geçtim hemen ve bunu sizlerlede Paylaşmak istedim.

Ben Yapımında sunta kullanıyorum Siz ne ile yapmak isterseniz onada siz karar verin :)

Önce 30cm çapında suntadan bir kutu yapıyoruz. örenek olarak bir resim ekledim o resimdekine benzer birşey.
ön tarafına camcıya gidip cam taktırıyoruz kalın ısı yalıtım camı taktırmanızı tavsiye ederim içine bir tane e40 duy baglıyoruz. karşılıklı 2 tarafından yuvarlak hava delikleri açıyoruz içinden borumuzu geçiriyoruz içini folyo yada başka bir yansıtıcı ile kaplıyoruz. çok daha düşük maliyetli ama etkili bir çözüm tam olarak belki anlatamadım ama aklınızda bir fikir oluşmasını saglamışımdır en azından yardımcı olabilirsem ne mutlu :)

Ekli dosyalar

• 20150608_202304.jpg
    20150608_202304.jpg
    70.8 KB · Görüntüleme: 187

CH.

Yeni üye
Cvp: Maliyeti Düşük Biraz Zahmetli CoolTube Yapımı

rapsody' Alıntı:
Oturdum Düşünürken Bir Fikir Aklıma geldi ve uygulamaya geçtim hemen ve bunu sizlerlede Paylaşmak istedim.

Ben Yapımında sunta kullanıyorum Siz ne ile yapmak isterseniz onada siz karar verin :)

Önce 30cm çapında suntadan bir kutu yapıyoruz. örenek olarak bir resim ekledim o resimdekine benzer birşey.
ön tarafına camcıya gidip cam taktırıyoruz kalın ısı yalıtım camı taktırmanızı tavsiye ederim içine bir tane e40 duy baglıyoruz. karşılıklı 2 tarafından yuvarlak hava delikleri açıyoruz içinden borumuzu geçiriyoruz içini folyo yada başka bir yansıtıcı ile kaplıyoruz. çok daha düşük maliyetli ama etkili bir çözüm tam olarak belki anlatamadım ama aklınızda bir fikir oluşmasını saglamışımdır en azından yardımcı olabilirsem ne mutlu :)
son durum nedir sıcaklık düştü mü ?

ÖküzBank

Yeni üye
Cvp: Maliyeti Düşük Biraz Zahmetli CoolTube Yapımı

rapsody' Alıntı:

Tasarım ve fikir güzel ben beyendim

Lekejeans1

Yeni üye
Kanka bu işi sunta yerine sacdan yapsaydin daha mantikli olurdu.. Suntanin yanip alev alma gibi bir riski var..Umarim sorun yaşamazsin..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • MusT+ MusT+:
    ******** hahahaha ******* ***** ***** **** ******* ****** **** ****** ******** hahahaha* *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* ***** ****** ***** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** **
    +2
  • Y Yagzm:
    ****** ***** hahahaha**
  • Bomberx Bomberx:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ***** hahahaha** ******* ****** ******** *** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bomberx Bomberx:
    * **** ********* ****** ****** ********* ****** hahahaha* *******
  • Y Yagzm:
  • Y Yagzm:
  • L letheriver:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******** hahahaha **** ******** ********** *** ***
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ********* ***** ***** *** hahahaha*** ***** ***** ***** ** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ** ****** ****** *** hahahaha **** ****** ********** ****** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha*** ********** *** **** **** *** *** *** ******
  • Y Yagzm:
  • Bomberx Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    *** ***** ******* **** **** **** hahahaha ***** ******** ***** *******
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ******* ****** ***** ****** ********* ***** *** ***** ** hahahaha ****** ******** ****** ****** **** **** ******* **
  • Bomberx Bomberx:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******* ******** ****** *** ******* *** **** ****** hahahaha** ** ***** hahahaha* ****** ********
  • L letheriver:
    L letheriver: ********** ***** ******** ** ****** **** ***** ****** ********