Magnezyum eksikliği mi?

Değerli dostlar, bitkinin yaprakları kurudu, saldı, pastel bir rengi var ve bazılarının damarları morardı. Ne diyosunuz? Ustalar çok daha iyi bilir.

sıcaklık nem sorunu yok. Diğer bitkiler sağlıklı çiçeklenmeye aynı anda girdiler henüz 4. Gün. Hepsi gayet sağlıklı bunda sıkımtı var. Hepsine 3 haftalıkken sadece bir kere saksı başı 1lt callmagli su verdim. Az verdiğimden olabilir diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yapraklarin sarkmasi ya az sulamadan yada cok sulamadan kanka, Mg eksikligi baska belirtiler verir.

zbambam

Kıdemli Üye
az sulamadan kaynaklı. bir de karanlık evreden sonra bir süre öyle olabiliyolar. sulama miktarını mutlaka yükselt.

Bugün tds metre aldım ve çok az gübre verdiğimi farkettim. Gübre miktarını arttırdım.

verdiğim gübreyi ölçtüğümde 310 ppm çıktı. Şok oldum büyüme hızından da oldukça memnundum. Tds metreyi test ettim doğru ölçtü ben yinede tırstığım için suyun ppm i 720 ye çıkardım.

photo çiçeklenme ilk hafta 1000 ppm den bahsediyor.

Son düzenleme:
Sorun ilerliyor maalesef. Yapraklarda beneklenmeler oldu. Hala kuru ve salık. Yaprak damarları kırmızı paslı bir görüntüsü var. Az sulamayla alakası olmadığını anladım artık çünkü suyunu verdik aksine daha kötü oldu

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bir resim yüklesen bakalim, kirmizi pasli görünüm sikintiini biliyorum ama foto görmeden yorum yapmak yalnis olur.

Kanka bir resim yüklesen bakalim, kirmizi pasli görünüm sikintiini biliyorum ama foto görmeden yorum yapmak yalnis olur

dallar filan mırardı hiç sağlıklı durmuyor

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka birinci resimde sag alt yapraklarda gördügüm o beyaz devam eden cizgiler canimi sikti o kisimdan yakin bir foto yükle lütfen. 2. ve 3. resimler azot eksikligi

Kankalar sağlam p k ağırlıklı gübre takviyesi yaptım bitkide yaklaşık 3 saattir bi değişiklik yok ben kalsiyum ya da magnezyum eksikliği diyorum. Pazartesi günü akşamı calmag alıp vereceğim. Zaten hem sizin dediğinizi hem kendi dediğimi yapmış olucam düzelir artık bi zahmet :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka su dedigimy erden bir resim yükle orada bir sikinti var

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka ben azot diom sen potasyum kalsiyum diyon sonra calmag diyon, hayirlisi olsun

Kanka ben azot diom sen potasyum kalsiyum diyon sonra calmag diyon, hayirlisi olsun
Kank azotta verdik bekliyoz işte. https://resimyukle.io/r/W8OY0DaGLJ

ben 2 yıldır grow yapıyorum hastalıkların çözümünü yesilodadaki başlıktan çözüyorum ki genelde doğru çıkıyor kanka. Bu lekeler o başlıktakine göre kalsiyum eksikliği diyor bende diyorum ki olabilir çünkü kalaiyum takviyesi beredeyse hiç yapmadım.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Internette yazlan her seye göre grow yaparsan sana Allah isini gücünü rast getirsin derim, biz tecrübeden ve yasadiklarimizdan yorum yapiyoruz kanka.

Internette yazlan her seye göre grow yaparsan sana Allah isini gücünü rast getirsin derim, biz tecrübeden ve yasadiklarimizdan yorum yapiyoruz kanka.
Kanka 2 senede çok şükür daha çöp ettiğim hasat etmediğim bitki olmadı. Sen şimdi burda engin tecrübelerine dayanarak yorum yapıyosun bende bi yorum yapıyorum. Senin azot sorununa çözüm olarak 12 litreye 20 ml an grow ve çeşitli azot içeren gübreler verdim zaten. Suyu vereli 20 saat oldu Herhangi bir toparlanma göremedim. Şimdi ben kendi dediğimi yağacağım düzelmezse yine tartışırız. ayrıca bitkide azot eksikliğide var bende bunu oabul ediyorum.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tabiki tartisalim kanka tartisa tartisa dogruyu bulacagiz, zaten amacimiz burada bilgi paylasmak. Bende yanilabilirim ,hata yapabilirim neticede hepimizin hedefi ayni.Dogru dürüst yetistirmek ve keyfimize bakmak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** *** ***** ******** ********** ***** hahahaha** hahahaha****** *** **** ** ***** ***** ******* **** ** ***** ********* *** *** *** * ******** ********** ******** *** *** ******* **** ********* ***** ** * ** *** hahahaha *** ***** ****** ******** ****** hahahaha*** *
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** *** ********* **** ****** ***** **** ******** ********** ***** hahahaha** hahahaha****** *** **** ** ***** ***** ******* **** ** ***** ********* *** *** *** * ******** ********** ******** *** *** ******* **** ********* ***** ** * ** *** hahahaha *** ***** ****** ******** ****** hahahaha*** *
  • C CHaRaMBoL:
    ***** *** ********* ******** *** ** ** ***** ****** ****** ****** **
  • C CHaRaMBoL:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    ***** ****** *** ******* *** ********* ** ******** ** hahahaha**** **********
  • A acemiöğrenci12:
    hahahaha ********* ********* ******* ********** ******** ********* ***** ****** ** *** ******* *** ***
    **** *** hahahaha***
  • A acemiöğrenci12:
    ***** ****** ***** ******** ********* ******** hahahaha *** ********** hahahaha
    *** *** ****** **** ** **** **** ******** ***** **** hahahaha
  • A acemiöğrenci12:
  • A acemiöğrenci12:
  • C CHaRaMBoL:
    ***** ****** *** ******* *** ********* ** ******** ** hahahaha**** ********** ***** ****** ** ****** ****** ****** ***** *** *** ******* ******* ******* ***** ****** **** hahahaha hahahaha* ***** *** hahahaha * *******
    ***** ******** hahahaha hahahaha**** ********** ** ****** ***** ******** hahahaha**** **** ******** ****** ***** ********* ***** ***** ******** hahahaha****
    **** ***** ***** ** ****** hahahaha ******* *** **** ********** *** ****** ***** ******* ********** ** ****** ***** ****** ********* ******* ********** ********** ******** ********* *** ***** ******* **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** ***** ****** ******* ******* *** ******** hahahaha* **** ********* **** ******** * ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ** *********