Madem çimlendiler büyürebilirsek büyürelim.

Havze

Üye
Arkadaşlar merhaba ilk defa yapıyoruz bu işi arkadaşta köfteci var bikaç tane öylesine çimlendirip ektik toprağa şimdi olmaz dedim ama dinletemedim hava soğuk güneş az bulunduğumuz yerde. Şu an baya güneş var çıkarıp güneşe koyduk. 10 günlükler 2 günde bir suluyoruz. Bi tanesinin boynu bükük kendini taşıyamıyor az önce böyle oldu. Diğeri daha sağlam duruyor. Fikirlere açığız nedir ne yapmak gerekir.

#Cigâ

Doktor
kanka ona toprak ilave et gövde desteklensin toprak kurumadan su verme toprak kurudukça havalandır eşele toprağı kalıplasmasın sularken bitkiye ve gövdesine su gelmesin 2 cm etrafından sula

Havze

Üye
bu donemlerde boynunu böyle bukuyosa susuzluktanda olabılır
knk toprağı biraz lifle karıştırdım ekerken. sonrasında lif çok fazla sus tutmaya başladı bu yüzden az sulamama rağmen 1 tanesinin kökü çürüdü. Azar azar suluyorum bu yüzden. suyu spreyle veriyorum genel olarak ama şimdi şırıngayla etrafına damla damla verdim

Havze

Üye
bitki güneşe doğru uzarken öbür türlü çevirmisler oda ışığa eyilmis kanka
yok knk öyle değil eğildiği tarafa doğru destek verdiğimden öyle gözüküyor normalde bitki ayakta duramıyor toprağa düşüyor. Bitkiyi ters çevirsem de yine aynı yöne düşer güneşle veya ışıkla alakalı değil. Ama dediğin gibi yaptım biraz toprak ekleyip su verdim canlandı hafiften. Diğerinin rengi çok canlı bunun rengi koyulaştı cansız gibi duruyo

#Cigâ

Doktor
onu kimse söyleyemez millet ağaç yapıyo kilo kilo alıyo yetiştirirken görücen artık ne oluyo ne bitiyo

Smokycat

Müptezel
Nereye koyduğumu unuttuğum 9 köfteci tohumunun 4 tanesi çimlendi, ektim ama çıkanlar belli ki takatsiz, yapraklar sararmaya başladı bile gidiciler. Köfteci tohumlarında bu normaldir, %10 tohum yaşayıp gelişirse ve dişi çıkarsa iyidir, hele uzun süre durmuş ve kötü saklanmışsa bu oran daha da düşer. Bu bilgileri okumuş, duymuştum, şimdi de deneyimledim..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    hahahaha**** ** ******* ****** *** hahahaha* ********* ********* *** *********
  • O oziozi:
    ***** *** hahahaha**** ****** ****** *** *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    ***** ****** hahahaha ******** ********** ****
  • H hussii:
    ********* ******** hahahaha ******** *** ****** *** ******** hahahaha* ****** **********
  • O obeb:
    ********* ******** hahahaha ******** *** ****** *** ******** hahahaha* ****** **********
  • O obeb:
    hahahaha hahahaha** hahahaha**
  • O oziozi:
  • O obeb:
    *** hahahaha ****** ********* ******** ****** ********* *********
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha** ******** ******
  • O oziozi:
    hahahaha* ******
  • O obeb:
    ******* **** ******** hahahaha* ******** ******** ****** *****
  • H hussii:
    ******** ******** ********** *** ********** ********* hahahaha ***** ** hahahaha ***** ****** ***** ****** ******** ******* ********** ********** **** ** *** ******** ***** ******** ********** ***** **** ****
  • O oziozi:
  • O obeb:
    ******** ******** ********** *** ********** ********* hahahaha ***** ** hahahaha ***** ****** ***** ****** ******** ******* ********** ********** **** ** *** ******** ***** ******** ********** ***** **** ****
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O obeb:
  • O oziozi:
    ***** ***** hahahaha*** hahahaha* ***** ******** ****
  • H hussii:
    ***** ******** ****** ********** *** ***** ***** ****** ******** ** ******** ****** ******** *** *** ******* ******* ********** ******** ******** *** ****
  • O obeb:
    ******* hahahaha **** ********
  • O oziozi:
    *** ****** hahahaha**** ****** **********
    +1
  • O obeb:
    ***** ******** ****** ********** *** ***** ***** ****** ******** ** ******** ****** ******** *** *** ******* ******* ********** ******** ******** *** ****
  • H hussii:
    ********* ***** ******* ******* ********* hahahaha** ****** ***** **** **********
    H hussii: ********* ***** ******* ******* ********* hahahaha** ****** ***** **** **********