Light Cycle Method (12/12 Metodu)

president

Müptezel
Peki hangi gübreleri ne oranla vereceksin tohumdan hasara kadar bir çizelgen var mı kanka aydınlatırsan sevinirim
kanka ben cocoda bakıyorum elime ne gelirse onu veriyorum (tohumsuzstiliyanikanka). Tang çizelgesi uygulayabilirsin @Ripley'sOG kral paylaşmıştı bakabilirsin. Onun dışarısında benim şahsi fikrim hiçbirzaman tek bir çizelgeye bağlı kalmaman. Kendin bitkinin verdiği tepkimelere göre besinler verebilirsin. Kullanacağın toprak vereceğin besinleri çok değiştirir cocoda bakarsan cal-mag vermek zorundasın 2-3 sulamada bir light mixte ilk hafta gübre verilmez allmixte 1 ay gübre verilmez veya bitki fideyken 2 haftadan önce allmixe alınırsa bitki yakılabilir veya monkey soil light mix kullanabilirsin içinde kokoda olan bir toprak çeşidi onu da @silas34 abi tavsiye etti birçok kez. Akabinde bitki küçükken daha az su vereceksin az gübre vereceksin büyüdükçe ihtiyaçları da büyüyecek kardeşim tıpkı insanlar gibi. Gübre olarak benim kullanıp etkilerini çok beğendiğim bir marka soracak olursan advanced nutrients derim. Tavsiye edeceğim bir liste istersen ilk growunsa light mixle başla micro sensi grow ab sensi bloom ab big bud carboload overdrive ve revive al. Bunların dışında köklendirici vodo juice alabilirsin ve eğer hava sirkülasyonun tam değilse kesinlikle co2 tablet almalısınn tavsiyem. Birçok insan gübre çizelge veya belirli kalıplara bağlı kalarak copy paste yapmak istiyor ama herzaman metoda kendinden bir şeyler katmalısın ki egon tatmin olsun bu işi daha cok zevk alarak yap kanka

CNNBS

Üye
kanka ben cocoda bakıyorum elime ne gelirse onu veriyorum (tohumsuzstiliyanikanka). Tang çizelgesi uygulayabilirsin @Ripley'sOG kral paylaşmıştı bakabilirsin. Onun dışarısında benim şahsi fikrim hiçbirzaman tek bir çizelgeye bağlı kalmaman. Kendin bitkinin verdiği tepkimelere göre besinler verebilirsin. Kullanacağın toprak vereceğin besinleri çok değiştirir cocoda bakarsan cal-mag vermek zorundasın 2-3 sulamada bir light mixte ilk hafta gübre verilmez allmixte 1 ay gübre verilmez veya bitki fideyken 2 haftadan önce allmixe alınırsa bitki yakılabilir veya monkey soil light mix kullanabilirsin içinde kokoda olan bir toprak çeşidi onu da @silas34 abi tavsiye etti birçok kez. Akabinde bitki küçükken daha az su vereceksin az gübre vereceksin büyüdükçe ihtiyaçları da büyüyecek kardeşim tıpkı insanlar gibi. Gübre olarak benim kullanıp etkilerini çok beğendiğim bir marka soracak olursan advanced nutrients derim. Tavsiye edeceğim bir liste istersen ilk growunsa light mixle başla micro sensi grow ab sensi bloom ab big bud carboload overdrive ve revive al. Bunların dışında köklendirici vodo juice alabilirsin ve eğer hava sirkülasyonun tam değilse kesinlikle co2 tablet almalısınn tavsiyem. Birçok insan gübre çizelge veya belirli kalıplara bağlı kalarak copy paste yapmak istiyor ama herzaman metoda kendinden bir şeyler katmalısın ki egon tatmin olsun bu işi daha cok zevk alarak yap kanka
Çok teşekkür ederim yanıtın için kankam daha ilk growum olduğu için çok özgün davranamam bitkiyi öldürmekten korkuyorum en mantıklısı tang gibi duruyor ama oda autoya uygulanan bir sistem bu sistemle uyuşur mu acaba

president

Müptezel
Çok teşekkür ederim yanıtın için kankam daha ilk growum olduğu için çok özgün davranamam bitkiyi öldürmekten korkuyorum en mantıklısı tang gibi duruyor ama oda autoya uygulanan bir sistem bu sistemle uyuşur mu acaba
autoya uygulanan bir sistemle uyuşur çünkü bitkiyi direk çiçeğe sokacaksın autoda vegetatif dönemde bloom ab veriyorsun zaten kanka yani asında tangun bu çizelgesi bu grow için daha uygun sanki :D

CNNBS

Üye
autoya uygulanan bir sistemle uyuşur çünkü bitkiyi direk çiçeğe sokacaksın autoda vegetatif dönemde bloom ab veriyorsun zaten kanka yani asında tangun bu çizelgesi bu grow için daha uygun sanki :D
Kankam o zaman tek bir karar kaldı auto mu yapacağım bu sistemimi çok ikilemde kaldım bu daha mantıklı gibi daha az ışıkla daha kısa sürede fazla hasat alırım gibime geliyor autoya göre

president

Müptezel
Kankam o zaman tek bir karar kaldı auto mu yapacağım bu sistemimi çok ikilemde kaldım bu daha mantıklı gibi daha az ışıkla daha kısa sürede fazla hasat alırım gibime geliyor autoya göre
KANKA DAHA AZ MI ALIRSIN DAHA ÇOK MU ONU SEN BELİRLERSİN ANCAK ŞÖYLE BİR GERÇEK VAR Kİ AUTOLAR BİZİM SİSTEMLERİMİZDE GENELDE 90 GÜNDEN ÖNCE BİTMİYOR O SEBEPLE DAHA DA HIZLI BİR HASAT İSTİYORSAN 5 TANE AK48 FEMİNİZED AL KENDİNE 10 LT SAKSILARA EK TOPRAKTAN CIKAR CIKMAZ 12/12 YE ÇEK IŞIĞI ADAM GİBİ BİR BAKIMLA TANESİNDEN 20 ALSAM 100 GR TEMİZ 2 AYDA SİGARAN OLUR 100 GR SİGARADA EĞER BOŞ GEZENİN BOŞ KALFASI DEĞİLSEN 2 AY SANA BOL BOL YETER KANKALARINA GÜZELLİK BİLE YAPARSIN :)

CNNBS

Üye
KANKA DAHA AZ MI ALIRSIN DAHA ÇOK MU ONU SEN BELİRLERSİN ANCAK ŞÖYLE BİR GERÇEK VAR Kİ AUTOLAR BİZİM SİSTEMLERİMİZDE GENELDE 90 GÜNDEN ÖNCE BİTMİYOR O SEBEPLE DAHA DA HIZLI BİR HASAT İSTİYORSAN 5 TANE AK48 FEMİNİZED AL KENDİNE 10 LT SAKSILARA EK TOPRAKTAN CIKAR CIKMAZ 12/12 YE ÇEK IŞIĞI ADAM GİBİ BİR BAKIMLA TANESİNDEN 20 ALSAM 100 GR TEMİZ 2 AYDA SİGARAN OLUR 100 GR SİGARADA EĞER BOŞ GEZENİN BOŞ KALFASI DEĞİLSEN 2 AY SANA BOL BOL YETER KANKALARINA GÜZELLİK BİLE YAPARSIN :)
Kankam sen adamsın büyük ihtimal bunu yapıcam 7 8 saksı yapmayı düşünüyorum yine en kötü 20 verir bir tane saksı kuru 130-140 hasat verse öper başıma koyarım

president

Müptezel
Kankam sen adamsın büyük ihtimal bunu yapıcam 7 8 saksı yapmayı düşünüyorum yine en kötü 20 verir bir tane saksı kuru 130-140 hasat verse öper başıma koyarım
kanka önemli olan ne biliyor musun 140 gram sigaran olur 10 kapak atarsın kafa yapmaz 1 ayda biter ; 30 gram sigaran olur 2.kapağı vuramazsın 2 ay gider. Yani mesele ne mesela dersen cigaranın kalitesi kanka sen gram hesabı yapma kalite hesabı yap bence en güzeli o bir grower için kanka

CNNBS

Üye
kanka önemli olan ne biliyor musun 140 gram sigaran olur 10 kapak atarsın kafa yapmaz 1 ayda biter ; 30 gram sigaran olur 2.kapağı vuramazsın 2 ay gider. Yani mesele ne mesela dersen cigaranın kalitesi kanka sen gram hesabı yapma kalite hesabı yap bence en güzeli o bir grower için kanka
Auto mu daha güzel olur yoksa photo bitkiden bu sistem mi kanka

president

Müptezel
Yok kanka kalite açısından sordum tang a göre auto mu yapsak yoksa bu sistemimi yapsak hangisi daha kaliteli mahsül verir
mahsulün kalitesini tek bir ölçü belirlemez kanka birçok ölçü var. Tang auto için oluşturulmuş masrafsız bir çizelge ama bundada uygulanır gel gelelim kimisi autodan fazla alır kimisi fotodan(bu sistemle)dediğim gibi bunu kimse bilemez.

CNNBS

Üye
photo bitkiye ilk 30 gün 18/6 ışık versek,boyu 50-60cm olduktan sonra 12/12 yapıp çiçeklenmeye alsak, çiçeklenme başladıktan 30 gün sonra tekrar 18/4 yapsak ne olur?
Bende benzer bir soru soracaktım bitki biraz dallanana kadar 20-30 gün 18/6 yapsak daha sonrasında hasata kadar 12/12 yapsak nasıl olur birde 30 gün boyunca veg gübreleri kullanılması gerekiyor bu dediğim sisteme göre değil mi

Anladığım kadarıyla photoya tohumdan hasada 12/12 veriyorlar, vegde beyaz, çiçeklenmede sarı ışık. Avantajları alanı daha verimli kullanıyorsun, hasat süresini kısaltıyorsun, eğitime daha az vakit harcıyorsun, kaynakları daha az kullanıyorsun (gübre elektrik), sog gibi çok sayıda bitkiyle watt başına 1gr gibi fazla hasat alıyorsun. Denemek gerek. Konu için Teşekkürler eline sağlık
Abi bu konuyu diyordum işte buldum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • J Javuba:
    ********* ****** **** **
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** ** ********* **** hahahaha
  • J Javuba:
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** hahahaha ***** ****** **** ********** hahahaha* ********* ********* ****** hahahaha*****
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** ********** **
  • J Javuba:
    ********** *** ***** ***** ********* hahahaha******* ***
  • Y Yer1n7kat6:
    ** **** ***** **** ******** *** ******* hahahaha ****
  • K kiryue0:
    hahahahahahahaha ********** hahahaha*** hahahaha* ******** ****** ***** ***** *** ***
  • Y Yer1n7kat6:
  • J Javuba:
    hahahaha** ***** hahahaha *** hahahaha**** ******** ******** ********* *** ********* ******** *********
  • J Javuba:
  • needrich10 needrich10:
  • O obeb:
  • needrich10 needrich10:
    ***** ********** ****** ******* ****** ** ******** hahahaha* ********* ********* **********
  • O obeb:
    ** hahahaha ****** ********
    +1
  • O obeb:
  • needrich10 needrich10:
    ****** ** ***** ** ********** ******** ******* *** ******** ******* ***** ******* **** *** *** ***** **** ** ******** ********** hahahaha**** ***** ********* **** *** ******* ******** hahahaha ****** ********
  • O obeb:
    ***** ***** ** ***** ******* ******* ****** ********** ****** ********* ***** ******* ******* ***** ***
    ****** ** ***** ** ********** ******** ******* *** ******** ******* ***** ******* **** *** *** ***** **** ** ******** ********** hahahaha**** ***** ********* **** *** ******* ******
  • O obeb:
    ***** **** *** ***** ****** hahahaha** *******
    ****** ** ***** ** ********** ******** ******* *** ******** ******* ***** ******* **** *** *** ***** **** ** ******** ********** hahahaha**** ***** ********* **** *** ******* ******
  • O obeb:
    hahahaha ****
  • needrich10 needrich10:
    *** ***** hahahaha ****
  • O obeb:
    ******* ** hahahaha** *** *****
    O obeb: ******* ** hahahaha** *** *****