Lütfen Acil Yardım Işığım Neden sönüp duruyor?

umburbey

Yeni üye
Arkadaşlar lütfen acil yardıma ihtiyacım var ışığım arada sönmeye başladı sebebini anlayamadım bir süre sonra geri geliyor lütfen bilgisi olan birileri yardım edebilirmi. Problemin kaynağı ne olabilir yangın tehlikesi yada bir risk varmı ya da daha önce yaşayan oldu mu? Tırsıyorum beyler

umburbey

Yeni üye
Cvp: Lütfen Acil Yardım Işığım Neden sönüp duruyor?

pansalata' Alıntı:
Peki kanka balastib tetikleyicisi bozulmus olabilir bende de bu sabah oldu lambaya elektrik geliyo ama isik yetersiz kaldi atesleyiciyi degistirdim duzeldi ama sen ne tur balast kullaniyosun bi foto at gorelim

http://ibb.co/ckb197
http://ibb.co/mm28p7

Bir de balastın çok ısınması ve dokununca bi miktar akım hissettirmesi normalmidir yoksa problem benim balastımda mı

umburbey

Yeni üye
Arkadaşlar problemin kaynağı evin genel sigortasının sarfiyatı kaldırmaması olabilirmi evde genel olarak elektriği söndürüp açıyor ve voltaj dengesizliği yapıyor balastı takıp çalıştırdığımda. Anneme sordum gün içerisinde akşam üstü de olmuş birçok defa. On gündür sistem açık ilk kez bu yaşanmaya başladı Şimdi çektim fişten ve bu problem canımı çok sıktı bilen varsa lütfen bir aydınlatabilirmi beni

autodwarf

Yeni üye
elektronik balast kullanma imkanin varsa en iyisidir. su anki balasti soguk tutacak bir zemin hazirla altina ustune mermer gibi. olmadi balasti ve ampulu al semtten uzak bi elektrikciye git birde ona goster. bagzi balastla misal sokak lambalarinda oldugu gibi isininca kapatir kendini soguyunca tekrar acar belki o tarz bi zimbirtidir.! ne icin diye sorarsada bahce bina aydinlatmasi diye sallarsin bisiler :)

umburbey

Yeni üye

autodwarf' Alıntı:
elektronik balast kullanma imkanin varsa en iyisidir. su anki balasti soguk tutacak bir zemin hazirla altina ustune mermer gibi. olmadi balasti ve ampulu al semtten uzak bi elektrikciye git birde ona goster. bagzi balastla misal sokak lambalarinda oldugu gibi isininca kapatir kendini soguyunca tekrar acar belki o tarz bi zimbirtidir.! ne icin diye sorarsada bahce bina aydinlatmasi diye sallarsin bisiler :)

Tamamdır çok çok teşekkür ederim balastı soğuk tutmak adına çabalara girişiyorum

R

Ripley'sOG

Guest
https://toprakvesu.com/bitki-yetistirme-lambalari/zaman-saatleri/safebox-4x600w-guvenlik-kutusu

umburbey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
https://toprakvesu.com/bitki-yetistirme-lambalari/zaman-saatleri/safebox-4x600w-guvenlik-kutusu

Sorunumun çözümü safebox mıdır diyorsun hocam? Ben zaten toprak ve su dan yapıyorum tüm alışverişimi. Onlara da yazıp durumu anlattım az önce fakat henüz bir geri dönüş almadım. Bu hafta içi kabin almak niyetindeydim fakat safebox ile aynı fiyat. Sizce önceliğim safebox mı olmalı kabini erteleyip

umburbey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:

Hocam benim balast fişte takılı değilken de bu elektrik git gelleri olmaya başladı acaba sorun bende değil de genel olarak bina da yada elektrikte olabilirmi ben boşuna bu sorunu üstüme alınıp benddn kaynaklı sanıyor olabilirmiyim

R

Ripley'sOG

Guest

umburbey' Alıntı:
Ripley' Alıntı:

Hocam benim balast fişte takılı değilken de bu elektrik git gelleri olmaya başladı acaba sorun bende değil de genel olarak bina da yada elektrikte olabilirmi ben boşuna bu sorunu üstüme alınıp benddn kaynaklı sanıyor olabilirmiyim

Elektrik akimiyla alakali sorunun ama atesleyicide sorun olsa idi isik hic yanmazdi,bu parcayi al sorunun hal olucaktir.Ek olarak balast ne alemde bilmiyorum ama manyetik balasttini genede bir elektrikciye kontrol ettir.Ama bundan kurtulur kurtulmaz bir elektronik balast al ve isi sesten kurtul.

Ek olarak  bu panoyu al daha sonra ihtiyaçlarını karsilarsin duzensiz akimdan ampulun zarar gorebilir ve ek masrafa girersin.Ek olarak kendi w uygun daha baska secenekler var ise kullan bu linkteki aciklamayi bilerek aldim yazmak icin vaktim yoktu anlaman icin verdim.Ama bir kere alıp gelecekte ek isik sistemin,klima vb gibi cihazlar icinde kullanabilirsin ek masrafa gerek kalmadan 

Isin rast gitsin

umburbey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
umburbey' Alıntı:

Elektrik akimiyla alakali sorunun ama atesleyicide sorun olsa idi isik hic yanmazdi,bu parcayi al sorunun hal olucaktir.Ek olarak balast ne alemde bilmiyorum ama manyetik balasttini genede bir elektrikciye kontrol ettir.Ama bundan kurtulur kurtulmaz bir elektronik balast al ve isi sesten kurtul.

Ek olarak  bu panoyu al daha sonra ihtiyaçlarını karsilarsin duzensiz akimdan ampulun zarar gorebilir ve ek masrafa girersin.Ek olarak kendi w uygun daha baska secenekler var ise kullan bu linkteki aciklamayi bilerek aldim yazmak icin vaktim yoktu anlaman icin verdim.Ama bir kere alıp gelecekte ek isik sistemin,klima vb gibi cihazlar icinde kullanabilirsin ek masrafa gerek kalmadan 

Isin rast gitsin

Baba çok çok twşwkkür ederim meseleyi çözdüm balast yada sistemde değil binadaki sigortamızın porselen ve aşırı eski olmasındanmış. Sigorta yanmış kül olmuş resmen şimdi elektrikçi çağırıp sigortayı değiştirttim. İlginize çok minnettarım bakınız sigortamız ne hale gelmiş.

http://ibb.co/m12W97

http://ibb.co/m9w8p7

R

Ripley'sOG

Guest
Bahsi geçen parcayi almaz isen ayni sorun tekrar baş gostericektir.Duzensiz akim hid için ve sigorta paneli için sorundur.

Asil ben teşekkür ederim 

Isin rast gitsin

umburbey

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Bahsi geçen parcayi almaz isen ayni sorun tekrar baş gostericektir.Duzensiz akim hid için ve sigorta paneli için sorundur.

Asil ben teşekkür ederim 

Isin rast gitsin

Mutlaka alıcam peki son bir sorum olacak bu hususta. Şu an gardropta ikamet ediyor kızlar yukarıda da dediğim gibi bu hafta kabin almak niyetindeydim ama panel de kabinle aynı fiyatta olduğu için ikisinden birini seçip ilk onu almak zorundayım. Bu noktada ilk almam gereken sizce kabini biraz daha erteleyip önce paneli almak mı

R

Ripley'sOG

Guest
Kesinlike öncelikle elektrik panosu çünkü önemli olan güvenlik ve varolan sistemin sağlığı ! Bitki kabinsiz şekildede büyür ancak ışıksız asla ve cebe zarar.Bir an önce sigorta ve panoyu hallet kabiIsin nin acelesi yok.Bende kabinsiz buyutuyorum hatta reflektor bile yok ama klima var uzun mevzu ama kısaca tentesiz olur ama panosuz olmaz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • istr istr:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ***** ***** hahahaha* *** *** ******** ******* *** ****** *********
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    *** ***** ***** ******** ******* ***** ****** ***** *** *** *** **** **** **** ***** hahahaha ***** * ***** ** **** * **** ***** hahahaha hahahaha* ****** **
  • istr istr:
    hahahahahahahaha***
    ****** ***** ***** hahahaha* *** *** ******** ******* *** ****** **
    +1
  • istr istr:
    *** ** **
  • istr istr:
  • S stoner189:
    hahahahahahahaha
  • istr istr:
  • istr istr:
    +1
    ********* hahahaha* ** hahahahahahahahahahahaha**
    **** ****** hahahaha *****
  • S stoner189:
    ***** ** ***** *** **** **** ** ** *** ****** ******* **** ****** ******** *** ****** ***** ***** ****** **** **** ****** ***** *** ****** ***** ***** ********** *** ******* ********* ** **** ** ** ** ** *****
    +1
  • S stoner189:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • S stoner189:
    hahahahahahahaha
    ***** ***** ****** **** ******** *** **** ****** *** ***** ******** ** **** **** ********** ******** ****** *** **** *** *** ** hahahaha****** ***** ****
  • S stoner189:
    hahahahahahahaha
    ** **** ***** ** **** *** ***** *** ** * *** * ***** ** ****** ** ***** *** **** **** ** ** *** ****** ******* **** ****** ******** *** ****** ***** ***** ****** **** **** ****** ***** *** ****** ***** ***** ********** *** **
    ********** hahahahahahahaha*********
  • S stoner189:
  • Bandaleros Bandaleros:
    * ****** *** ***** **** ********* ***** ***** ****** **** ******** *** **** ****** *** ***** ******** ** **** **** ********** ******** ****** *** **** *** *** ** ********
    NewGardener NewGardener: * ****** *** ***** **** ********* ***** ***** ****** **** ******** *** **** ****** *** *****...