Kurutma nasıl yapılır

borem

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba. Kurutma işlemi için asmam gerekiyor mu yoksa kavanoz muhabbeti işimi görür mü?

Coban

Üye
Yaprakları kesip kurutacaksan 7, yaprakları kesmeden kurutacaksan 10 gün asılı kurutman gerekiyor. 10 günün sonunda (yaprakları kesmediysen) yaprakları kesip sömekleri ayırıp terletme işlemi yapmalısın1 hafta boyunca. Daha sonra cure işlemine başlayıp kavanozlara alabilirsin. Yoksa @EvdekiMizah'ın dediği gibi sömeklerin küflenir ve üzülürsün.

Vedoo

Kıdemli Üye
Cvp: Kurutma nasıl yapılır

Coban' Alıntı:
Yaprakları kesip kurutacaksan 7, yaprakları kesmeden kurutacaksan 10 gün asılı kurutman gerekiyor. 10 günün sonunda (yaprakları kesmediysen) yaprakları kesip sömekleri ayırıp terletme işlemi yapmalısın1 hafta boyunca. Daha sonra cure işlemine başlayıp kavanozlara alabilirsin. Yoksa @EvdekiMizah'ın dediği gibi sömeklerin küflenir ve üzülürsün.

Ben öylece Dipten kesıp karanlıkta hava alan yerde 13 gün kurutuyorum... sömek ise 9 gun hala tam kuruma olmuyor... reis 

Cvp: Kurutma nasıl yapılır

Vedoo' Alıntı:
Coban' Alıntı:

Ben öylece Dipten kesıp karanlıkta hava alan yerde 13 gün kurutuyorum... sömek ise 9 gun hala tam kuruma olmuyor... reis 

Ortam koşullarına göre, sömeğin sıklığına göre değişir süre.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T Turco:
    hahahaha ***** * *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** hahahaha*
  • T Turco:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T Turco:
    **** **
    +1
  • T Turco:
    *** ***** hahahaha*
  • M merto1835:
    ** ******* *** hahahaha* ** ******* ******** ********** ***** ******* * **** *********
  • T Turco:
    * ****** ******* **** **
  • T Turco:
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
    * **** **** *** *** ****** ******** ***** ****** **** **
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ********** ***** ** **** ***** ******* ***** ***** ***** *** **** *****
    Bandaleros Bandaleros: ***** *** ********** ***** ** **** ***** ******* ***** ***** ***** *** **** *****