KURUTMA HAKKINDA ..

zehir0t

Üye
Grower kardeşlerim abilerim selamlar ..
Havalar iyi giderken üç gün önce Altan tirtikladigim somekler kafamizi çok çok güzel yaptı daha sonra akabinde üç gün yağmur yağdı ve ağacı biraz erkende olsa hasat yaptım .. büyük kısmını depoda açık ortamda bas asaga aşıp kurutmaya aldım serin ve ışık olmayan biryerde .. yalnız evde numunelik aldığım somekler biraz yaş olarak içtim kafa yapmıyor .. denediğimde böyle değildi ama varmı bu konu hakkında fikirler yorumlar o eski kafayı sigaradan nasıl alabilirim yada geri dönüşü olmayan bir hata mı yaptımmm ? Acı ama gerçek .. :)

Weedseed93

Kıdemli Üye
Öncekini nasıl içtin ki kanka yaşken hiçbir türlü kafa yapmaz zaten, mikrodalgan varsa koy peçetenin içine 1 dk.ya çıtır çıtır olur içersin

WDT

Üye
Grower kardeşlerim abilerim selamlar ..
Havalar iyi giderken üç gün önce Altan tirtikladigim somekler kafamizi çok çok güzel yaptı daha sonra akabinde üç gün yağmur yağdı ve ağacı biraz erkende olsa hasat yaptım .. büyük kısmını depoda açık ortamda bas asaga aşıp kurutmaya aldım serin ve ışık olmayan biryerde .. yalnız evde numunelik aldığım somekler biraz yaş olarak içtim kafa yapmıyor .. denediğimde böyle değildi ama varmı bu konu hakkında fikirler yorumlar o eski kafayı sigaradan nasıl alabilirim yada geri dönüşü olmayan bir hata mı yaptımmm ? Acı ama gerçek .. :)
O kuruttuğunun bitkilerin hava almalarını ve deponun nemsiz olmasını sağla kardeşim. İnşallah bitkiler çok kötü olmaz kanka

zehir0t

Üye
Kanka şöyle oldu havalar iyiydi Altan somek aldım evde kendi kağıtta kurudu bir gün içtim yamulttu sonra yağmur yağdı toprak yaşken ağacı budadim kestim çoğunu depoya koydum bir kaç somek aldm sonra evde kurudu icilck gibi oldu biraz bir içtim kafası yok :) çok garibime gitti

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka şöyle oldu havalar iyiydi Altan somek aldım evde kendi kağıtta kurudu bir gün içtim yamulttu sonra yağmur yağdı toprak yaşken ağacı budadim kestim çoğunu depoya koydum bir kaç somek aldm sonra evde kurudu icilck gibi oldu biraz bir içtim kafası yok :) çok garibime gitti
Kanka oyle denk gelmiş sana , simdi ki yaş olduğu icin yapmamıştır normal. Çok içinde kalacaksa dediğimi yap fırında kurut , yapıştır dumanı keyfine bak :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Sakin firinda veya mikro dalgada kurutma, bir icimlik bile olsa. Dostum sana önerdigim gibi kurut yada at sobada yak.

zehir0t

Üye
Sakin firinda veya mikro dalgada kurutma, bir icimlik bile olsa. Dostum sana önerdigim gibi kurut yada at sobada yak.
O fırın yada herhangi başka bir etken olunca kurutulsa zay oluyor ,
o Dediğin gibi kurumaya biraktiklarmdan tirtikladm bı.ince yavaş yavaş bulmuş kendni kendiliğinden dalları kırılacak kıvama geldmi düşünemiyorum :) daha da iyi olcak belli oldu ama :)

• Like
Tepkiler: WDT
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum dogru kurutma cok önemli, bekle sabret, emegin bosa gitmesin. Dogru kurutma 10-12 gün sürer. Ondan sonra kürle tavsiye ederim

Weedseed93

Kıdemli Üye
Hocam ben geçen gün mikroda denedim , peçete içerisinde 1 dk lik işlem gördü ve gayet iyiydi, he thc düşer tam randıman tabiki alınmaz ama Harmanlik güzel aliyor.ayrica ben arkadaşa test etmesi için söyledim yanlis anlaşılma olmasın bitki o sekilde kurutulma tabi ki

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum harmanlik ise her seyi yap ama hasati lütfen lütfen pic etme. Ben burada irzina gecilmis kizlari görünce bile cok üzülüyorum. Bu ot icme isi benim icin sadece kafa kirmak degil bir yasam felsefesi

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
kurutmada bence bitkiye bakmak kadar önemli bir konu
güzel yetiştiren ağaçlar kurutmada kaybedebiyor ben bunu yaşadım arkadaşlar
karanlık ve fazla nem olmayan bi yerde kurutmak sigaraları çıtır çıtır yapıyor aynı (nusr-et gibi :) )

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Aynen kafasini yasiyacagiz, keyfini sürecegiz. Sadece kafayi alkolde kirar. Bu yazdigim gibi yasam felsefesi , bunu kavradigin an da iste o zaman en güzelini yasiyorsun.

• Like
Tepkiler: WDT

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ***** ********* **** ********** ********* ******** *** ***** **** ***** hahahaha hahahaha* *** ******** ********* ******** ** ***** *** **** ****** ******* hahahaha**** ********* hahahaha* ***** ***** ********
  • O Ogkushh07:
    ****** hahahaha **** hahahaha* ***** *** *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** *** ****** **** * ********* **** ***** * ******* **** ***** **** ***** ********* **** ********** **
    ** ***** ********* ******* ******* *** ****** **** * ********* **** ***** * ******* **** **
    ***** ******* ****** ******* ******* ****** ********* **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** *** **** ******* **** ********* ******* hahahaha* ****** ******* ******** ****** ******** ***** ** ***** ******** ** ****** ***** ***** ****** *** ******** ** ** *** *** ** ******** ****** ** ****** hahahaha
    ***** ****** ** ** ********** * ********** *** ****** ***** * ******** ****** ** **** ****** ******* ** **** ****** ** ******* *********
    ****** ****** ********** ******* ****** ******* ******* ****** ********* **
    ***** **** ******* ****** *** ******* *** **** ******* **** ********* ******* hahahaha* ****** ******* ******** ****** ******** ***** ** ***** ******** ** *
    +1
    ***** ** **** *** **** ********** * **** ***** **** ****** **** **** ****** ****** ***
    ***** **** ***** ******** ****** ** hahahaha**** ******** ***** **** *** hahahaha** ****** *****
    +1
    **** ******* ****** *** ******** *** ***** ***** hahahaha* *** **** *** ***** ******* *** **** ******* **** ********* ******* hahahaha* ****** ******* ******** ****** ******** ***** ** ***** ******** ** *
    +1
    ***** *** ***** ******* ***** hahahaha* ****** ******** ********* **** ** ******** hahahaha*** hahahaha* * *****
    ********** ******* ** ***** ********* **** ******* ****** *** ******** *** ***** ***** hahahaha* *** **** *** ***** **
    ********* ********* ******** ******* ** **** ********** ******* ****** **
    *** ******** ****** *** hahahaha** **** hahahaha ** ***** ******* *
    ***** ***** *** ********* *** *** *** ** ********** ********* *** **
    ******* ***** ***** ******** hahahaha**** ** ****** **********
    TabldotLife TabldotLife: ********* *** **** *******