KRATOM GENEL KONU

Enoczha12

Yeni üye
Selam bu yazımda kratom adlı bitkiden bahsedeceğim;
Kratom (Mitragyna speciosa) Tayland,Malezya gibi ülkelerde yoğun olarak bulunan 5-15 metre boyları arasında değişen psikoaktif bir bitkidir.Ana psikoaktif maddeleri;Mitraginin,mitrafilin[font=arial, sans-serif] ve 7-Hidroksimitragynindir.[/font]
[font=arial, sans-serif]Mitraginin delta-opioid reseptörlerinin kısmi agonistidir,bu yüzden dolayı eroin,morfin gibi madelerin geri çekilme döneminde yerine koyma tedavisi olarak kullanıbilirliği vardır.Kratom bitkisi alındığı doza göre hem uyarıcı hemde sedatif etkilere sahiptir yani örnek verecek olursak hem kokain gibi uyarıcı hemde opium gibi sakinleştirici etkilere sahiptir.[/font]
[font=arial, sans-serif]Düşük dozlarda kullanıldığında öfori,artan konuşma isteği,artan sosyallik ve canlılık hisi oluştutur fakat doz arttıkça uyarıcı etkiler ortadan kaybolup yerini uyuşukluk hali,gevşeme hissi,ağrılarda azalma hissi ve sakinlik hissi alır dozun yüksekliğine bağlı olarak madde geri çekilmeye bağladığında tıpkı opiatlardaki gibi yoksunluk belirtileri ortaya çıkabilir bunlar kabızlık,kemiklerde ağrı hissi,bulantı,kusma gibi[/font]

Eğer;
MAOİ grubu bir ilaç kullanıyorsanız
Sakinleştirici veya uyarıcı bir ilaç kullanıyorsanız
Tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir sonu ölüme kadar gidebilir.
Umarım faydalı olmuştur.
(NOT:YAZILARIMIN TAMAMI BİLGİ AMAÇLIDIR ÖZENDİRME,KULLANIM YOLUNU ANLATMA GİBİ BİR AMAÇ GÜTMEMEKTEDİR.)

Opium

Yeni üye
şöyle bir yazı buldum sanırım kargo sıkıntı türkiyede yasasl değil
Kratom ismi ile bilinen Mitragyna speciosa bitkisi
Kratom Bitkisi psikoaktif bileşeni olan mitragynine ismi ile bilinen (E)-2-[(2S,3S)-3-ethyl-8-methoxy-1,2,3,4,6,7,12,12b- octahydroindolo[3,2-h]quinolizin-2-yl]-3- methoxyprop-2-enoic acid methyl ester
 Kratom Bitkisi psikoaktif bileşeni olan mitraphylline ismi ile bilinen methyl (1S,4aS,5aS,6R,10aR)-1-methyl-2′-oxospiro[1,4a,5,5a,7,8,10,10a-octahydropyrano[3,4-flindolizine-6,3′-1H-indole]-4-carboxylate 
LSA ismi ile bilinen (8β)-9,10-d

konuya ek yapabilirsin kanka millet yanmasın:)

Enoczha12

Yeni üye
Cvp: KRATOM GENEL KONU

Opium' Alıntı:
Kratom Bitkisi psikoaktif bileşeni olan mitragynine ismi ile bilinen (E)-2-[(2S,3S)-3-ethyl-8-methoxy-1,2,3,4,6,7,12,12b- octahydroindolo[3,2-h]quinolizin-2-yl]-3- methoxyprop-2-enoic acid methyl ester
 Kratom Bitkisi psikoaktif bileşeni olan mitraphylline ismi ile bilinen methyl (1S,4aS,5aS,6R,10aR)-1-methyl-2′-oxospiro[1,4a,5,5a,7,8,10,10a-octahydropyrano[3,4-flindolizine-6,3′-1H-indole]-4-carboxylate 

Kanka ben yasallığı hakkında bir bilgi vermedim sadece ne olduğu hakkında bilgi veriyorum :)

Opium

Yeni üye

vicenzha12' Alıntı:
Opium' Alıntı:

Kanka ben yasallığı hakkında bir bilgi vermedim sadece ne olduğu hakkında bilgi veriyorum :)
tabi ki kanka ben sipariş vermek istiyen olur diye dedim  sipariş veren olur tedbir alsınlar diye yazdım

free-ankara.org

Yeni üye

mERhAbA,

• Kratom ismi ile bilinen Mitragyna speciosa bitkisi
• Kratom Bitkisi psikoaktif bileşeni olan mitragynine, 7α-hydroxy-7H-mitragynine ve mitraphylline.

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Maddeler Komisyonu, Yasak Maddeler Listesinde yer almamasına rağmen.. Danimarka, Japonya, İsrail, Avustralya.. tüketimini yasaklamıştır. Birçok ülkede yasal işlem uygulanmıyor olabilir, sipariş öncesi bulunduğun bölgenin yasaları hakkında bilgi edinmelisin. Örnek : San Diego kent sınırları hariç, Kaliforniya Eyaletinde serbesttir.

Türkiye açısından, 25 Ocak 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan, 16 Aralık 2013 Bakanlar Kurulu Kararı sayı no:2013/5742, ile T.C. Yasak Maddeler Listesinde yer alır.

4 ile 16 metre büyüklüğünde, uzak doğuya özgü tropikal bir ağaçtır, sadece Mitragyna speciosa varyetesinin yapraklarında mitragynine ve 7α-hydroxy-7H-mitragynine aynı anda bulunmaktadır.

Uzak doğu kültüründe genellikle afyon tüketimine ara vermek (yolculuk esnasında,.. *tedavi amacında sonuçlar tatmin edici nitelikte değildir) ve aynı zamanda iş hayatında 'performans' (dayanıklılık) elde etmek için tüketilir. Batı kültürlerinde ise eğlence amacında : küçük dozajlarda uyarıcı, daha yüksek dozlarda sedatif etkiler arayışındakilere hitap eder.

Genellikle yapraklardan dekoksiyon tekniği ile elde edilen çözelti içilerek tüketilir ve hatta daha az/çok etkili formlarda karışımlar piyasada bulunur (pudra, reçine).

Online mağazalarda gözlemlenen ürünlerde kratomun bileşikleri hakkında bilgi belirtilmez ve farklı faktörlere bağlıdır: ağacın yaşı ve varyetesi başta olmak üzere, geliştiği ortam (yapay veya doğal) ve hasat dönemi önemli rol alır. Kurutulmuş yapraklarda bulunan toplam alkoloit oranı %0,5 ile %1,5 arasıdır. 

Tayland kökenli ürünlerde mitragynine en bol bulunan psikoaktif bileşendir (toplam alkoloitlerin %66'sı), 7α-hydroxy-7H-mitragynine ise, minör bir bileşendir (toplam alkoloitlerin %2'sini aşmaz). Malezya kökenli kratom varyetelerinde mitragynine varlığı daha azdır (toplam alkoloitlerin %12'si).

Psikoaktif etkiler için 2g'dan, 10g'a kadar yaprak gerekmektedir.

etki sınırı : 1 - 2 g
hafif : 2 - 3 g
orta : 3 - 5 g
güçlü : 5 - 8 g
çok güçlü : 8 g ve +.

Aranan etkiler geniş bir spektrumdan oluşur : çok az fiziksel 'kafa' ve daha çok zihinsel veya tam tersi. Evet, bazı kratomlar özellikleriyle ünlüdür. Narkotik ve uyarıcı etkiler. Öfori, çalışma ortamında performans ve fiziksel kapasitenin yükselmesi. Libido ve dayanılırlık şiddetlenir.

Etkiler 15-20 dakika içinde hissedilir ve makul dozlarda 2 saat sürebilir, yüksek dozda 8 saat.

Yan etkiler ağırdır : merkezi nörolojik depresyon, kasılmalar, anormal fiziksel hareketler, hipertermi, sitolitik ve kolestatik karaciğer hasarı.

Kronik tüketim şemalarında ise : anoreksiya, kilo kaybı, yoğun susuzluk ile dehidrasyon, hiperpigmentasyon, konstipasyon, uykusuzluk, asteni, bilişsel bozukluklar (konsantrasyon, görsel uzamsal algı), akut sanrısal bozukluklar.

Opioidlerde olduğu kadar, kratoma bağımlıklık riski gerçektir ve ara verdiğinde eksiklik sendromları yaşatabilir.

Doz aşımı : Tramadolün opioid agonisti aktif metaboliti olan O-desmetiltramadol gibi, diğer maddelerle (fentanyl) kombinasyon tüketimi sonucunda ölüm vakaları gözlemlenmiştir ve ayrıca kenevir çiçekleriyle beraber tüketiminde sorunlar aktarılmaktadır (bulantı,..).

Trafikte (veya profesyonel çerçevede) uygulanan  testlerde, saliver, üriner, kan ve saç teli örneklerinde taranan maddeler kapsamında değildir fakat, daha detaylı kan testi uygulandığında kratom tüketimin kanıtlanabilir, bu nedenle tükettiğin dönem araç trafiğinde pilot rolünde bulunmamaya özen göster.

Mitragynine, bedeninden 24 saat içinde yok olur. Kronik tüketicilerde, en az 5 gün.

fRee-aNkARA.org bu makaleyi, Creative Commons by-nc-nd lisans şartlarına uygun yayınlamaktadır. Lisans şartlarını takip ettiğin sürece, ticari amaç haricinde dilediğin boyut ve formatta kopyalayabilir ve çoğaltabilirsin.

[img=355x40]https://free-ankara.org/wp-content/uploads/2016/02/[email protected][/img]

test aşamasındadır..  

seVgiler.

free-ankara.org

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Kratom bir eroyin bagimlisi icin olmazsa olmaz bir ilactir. Ama aynen Eroyin gibi uzun sure kullanimda seni kendine baglar ve onsuz kendini insan gibi hissetmez duruma gelirsin. Yani demek istedigim Kratom Opioide benzer alkaloidler icerdigi icin beynine Opioid gibi etki eder ve buda demek oluyorki uzun sureli kullanimlar eroin kadar tehlikeli olabilir. Fazla kullanimda bobrekleriniz iflas eder. Kratom ben cok ictim zamaninda ama hicbi zaman surekli almadim. Cunku kimyasi geregi surekli kullanimda onu birakman biraz imkansiz. 1 ay araliksiz Kratom al her canin istediginde 1 ay sonra birak bak kendini mezarda gibi hissetmiyormusun. Sanki olmeden topraga gommusler gibi hissedersin kendini rahat 2 hafta. Kratom ile ilgili bi vidyo yapmistim ama youtube dan kaldirilmisti. Amerikada ve bircok yerde yasal olarak satiliyor. 
Kratom ben aldigim zaman sadece beni biraz rahatlatti kafamin daha cok bosaldigini hissettirdi baska bisey degil. Oda ilk aldigimda guzel bi duyguydu ama sonradan hic cekici geledi bana kafasi. Kratom aslinda kahve ile ayni ailedendir. Ikisinede saygi ile yaklasmak lazim. Kratom ozellikle bir eroin bagimlisina yapabilcegi faydalardan dolayi mucizevi bir bitkidir benim gozumde.  Kratomu kafa yasamak icin icmeye baslarsaniz sonunuz gercetek icinden cikilmaz bi hal alabilir bu bir ilactir.

free-ankara.org

Yeni üye

mERhAbA Tohumsuz,

Bağımlılık şemaları geliştiren ve tedavi sürecine girme dileğini belirten hastaların hepsi, uygun tedavi metotlarına ulaşamadığından, kısa bir süre kratom tükmekle zaman kazanabilir fakat, uzun vade tüketim sonucu ortaya çıkan yan etkiler korkutucu olduğunu ve  bağımlılıkla mücadelede tatmin eden nitelikte sonuç vermediğini biliyoruz.​

Daha da korkunç bir gerçeği 'doz aşımı' paragrafında gizledik. Gözlemlenen ölüm vakaları, aslında intihar girişimlerinde başarı elde eden bireyler. Çok ender bir senaryo olabilir.. risk gerçektir.​

Asıl soru, kratomun eğlence amaçlı tüketim çerçeversinde yeri var mıdır ?​

free-ankara.org

Yeni üye

TohumsuzEsrar' Alıntı:
Kratom bir eroyin bagimlisi icin olmazsa olmaz bir ilactir. Ama aynen Eroyin gibi uzun sure kullanimda seni kendine baglar ve onsuz kendini insan gibi hissetmez duruma gelirsin. Yani demek istedigim Kratom Opioide benzer alkaloidler icerdigi icin beynine Opioid gibi etki eder ve buda demek oluyorki uzun sureli kullanimlar eroin kadar tehlikeli olabilir. Fazla kullanimda bobrekleriniz iflas eder. Kratom ben cok ictim zamaninda ama hicbi zaman surekli almadim. Cunku kimyasi geregi surekli kullanimda onu birakman biraz imkansiz. 1 ay araliksiz Kratom al her canin istediginde 1 ay sonra birak bak kendini mezarda gibi hissetmiyormusun. Sanki olmeden topraga gommusler gibi hissedersin kendini rahat 2 hafta. Kratom ile ilgili bi vidyo yapmistim ama youtube dan kaldirilmisti. Amerikada ve bircok yerde yasal olarak satiliyor. 
Kratom ben aldigim zaman sadece beni biraz rahatlatti kafamin daha cok bosaldigini hissettirdi baska bisey degil. Oda ilk aldigimda guzel bi duyguydu ama sonradan hic cekici geledi bana kafasi. Kratom aslinda kahve ile ayni ailedendir. Ikisinede saygi ile yaklasmak lazim. Kratom ozellikle bir eroin bagimlisina yapabilcegi faydalardan dolayi mucizevi bir bitkidir benim gozumde.  Kratomu kafa yasamak icin icmeye baslarsaniz sonunuz gercetek icinden cikilmaz bi hal alabilir bu bir ilactir.

mERhAbA Tohumsuz,

Kratom, bağımlılık tedavi sürecinde tatmin edici nitelikte değildir. Bağımlılıkla mücadele etme dileğindeki arkadaşlarımızın adiktoloji uzmanı ve psikolog gözetiminde tedaviye başvurmaları tavsiye edilir. Bu nedenle kratoma, ilaç demek, yanlış olabilir. Bağımlılık, apayrı bir konudur.​

Paylaştığımız bilgiler eğlence amaçlı tüketim çerçevesinde, kratomla karşılaşıldığında bilinmesi gereken minimum bilgiler. Çok alarmist bir yaklaşım, pek sonuç vermiyor. Belki diğer tüketicilerin tecrübeleriyle daha çok bilgi edinebiliriz ve açıklık getirmemiz gereken soru : kratomun eğlence amaçlı tüketim kapsamında yeri nedir ?

seVgiler.​

Ayhan

Administrator
Kratom ile eglence ayri dunyalarin insanlaridir. Bi kere Kratomu kusmadan icmek buyuk bir basari. Ben Kratom consantresi aliyorum istedigim zaman cunku Kratom tozunu sivi halde icmeye benim midem dayanmiyor.  Onun ictikten sonra yanimda ben o kadar les gibi tada bu kafa icinmi katlandim diyen cok gordum onun icin eglencenin yanindan gecmiyor Kratom.

Ayhan

Administrator
Bunu zaten alan adamin elinde patlamistir. Narkotik adama iyilik etmis elinden almis bunlari. Kim icicek 2 ton Kratomu allah askina.

free-ankara.org

Yeni üye

Online mağazalarda gözlemlenen ürünlerde kratomun bileşikleri hakkında bilgi belirtilmez.. tonlarca kratom alıp sattıklarından, aslında içeriğinde ne olduğunu bilmezler. Marketing amaçlı adlandırmalar tutarlı değildir.
Türkiye açısından, 25 Ocak 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan, 16 Aralık 2013 Bakanlar Kurulu Kararı sayı no:2013/5742, ile T.C. Yasak Maddeler Listesinde yer alır.

free-ankara.org

Yeni üye

Aslında birçok birey ve kurumun ilgi odağı bu aralar.. 2 hafta önce, 23 Aralık 2019 tarihinde, Fransız İlaç ve Sağlık Ürünleri Güvenliği Ulusal Ajansının kararıyla kratom, Fransız yasak maddeler listesine eklendi. Tüketimi, özellikle ABD'de ölüm sayılarının yükselmesiyle, ABD'de yasaklanması için adımlar atılırken, üretici ülke Tayland yeni bir yasa ile serbest bırakmayı planlıyor..​

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** ******* ****** ****** ****** ** ******** ***** ***** **** ******** ******** ******* ******** ****** ******** ******* ***** hahahaha* ********* ****** ******
  • NewGardener NewGardener:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** hahahaha** ******* *** ***** ******** ******* ********** *** ***** ***** *** *** ******** ****** *
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha***** *** **** ********* ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ** ********** ***** *
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ***** ***** ******* ***** hahahaha ********** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** * ***** ********* *** hahahaha ***
    ***** **** hahahaha ****** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ******* ** ** ******* *** ****** **** ****** ** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ****** ********** ******* ********* ******** hahahaha **** ********* ********* ****** ******
    ****** **** ***** hahahaha
    NewGardener NewGardener: ****** **** ***** hahahaha