Koku Sorunu için: Ona Jel ve Ona Block

Ona

• JEL

Kullanılan: 0 0.0%
  • BLOCK

Kullanılan: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
Merhaba kankalar. Bitki sağlığı için ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğu hala bir muamma olsa da koku sorunumu çözmek için bu turda karbon filtre yerine ona jel kullanmayı düşünüyorum. Biraz araştırdım, bildiklerimi aşağıya yazacağım fakat daha fazlasını öğrenip öyle sipariş etmek istiyorum. Daha öncesinde kullanmış ve ya halen kullanıyor olan dostlarımdan cevaplar bekliyorum. Hem bu şekilde fikri olmayan herkes fikir edinmiş olur diye düşündüm.

Ona block: Sanırım paket kavanoz tarzı bir kabın içerisinde mum kalıbı gibi bi ürün. Kapağının altında ki jelatini çıkarıp kapağı tekrar taktığınızda deliklerinden koku emilimi sağlıyor
Ona jel: Akışkan jelimsi bir ürün. odanın bir köşesine koymanın yanında daha güçlü hale getirmek için karışımlar hazırlamak amacıyla da kullanılıyormuş anladığım kadarıyla

Growshoplarda 5 farklı çeşidi falan var. Kavanozlara ilaven kiloluk kova şekli satılanlarda var. Ben deneme amaçlı işimi de görebileceğine inandığımdan kavanoz şekli almayı düşünüyorum. 

sormak istediklerim;

1-Jel mi yoksa Block mu bir odanın içerisinde kapı kapalıyken daha çok iş görür?
2-Bitkilere sağlık ve aroma açısından zarar vermesini engellemek için kabine mesafesi ne kadar uzaklıkta olmalıdır?

Şimdiden teşekkür ederim

Enkc61

Yeni üye
Kardeşim ben kullandım pek beğenmedim açıkçası sonra 400 lira verip karbon filtre taktım gerçekten kalbinden dışarı hiç koku vermiyor

Pysx

Yeni üye
kanka 300 lira vericen en ucuz jeli alıcan ilk zamanlarda ha iyiymiş süper diycen hasata doğru yaklaştıkça koku artıcak artık her gün uyandığında evde o koku burnuna gelmeye başlayacak odaya giricen camın yanına gidicen acaba üst komşu, alt komşunun camı açıksa onlara gidiyor mudur koku falan demeye başlayacaksın içten içe en sonunda ciddi derecede korkma ve telaş evresi başlayacak sende evimi fbı basmasın diye korkudan son paranla bile olsa karbon filtre alacaksın. Jel dediğin şey büyük bir yetiştirme alanın varsa (10-15 kök) karbon filtrenin yanına ekstra alınır odanın bir kenarına koyulur. Kafam güzel yazdım

Forumda ki (kendin yap) karbon filtre başlıklarında ki sistemlerden ilham alınarak aktif karbon kullanarak bir sistem yapılsa bu ONA ürünlerinden daha mı etkili olur o zaman kankalar ne diyorsunuz her türlü öneriye açığım bloomun ikinci haftasına giriyorum ve şimdiden koku probleme dönüşmeye başladı

Aslında ben de lazım olur diye bir köşede dursun istediğim üründü. Hasat vakti olurda elektrik vs giderse, fan bozulursa diye yastık altında dursun dediğim ürün hangisi daha kullanışlı takipteyim.

BobFaruk06

Yeni üye
Kanka ona jel e para vermen ile çöpe buruşturup atman arasında büyük farklar yok . Ben kullandım ilk günleri kurtarıyor fakat sonrası için aynısını söyleyemem koku engellediği yok engelliyorsa da bu marinin kokusunu engelleyebilcek bir güçte değil portakal aromalısıydı sanırım turuncu olanıydı. Karbon filtre öneririm yapmışken adam gibi yap paranı çöpe attığına ve kendini riske ettiğine değmez bu işin sonu kötü yerlere giderse harcamadığın 3 kuruş için kendini suçlar durursun. Ucuz etin yahnisi yavan olur sağlıcakla kal dostum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********