Klips

Bitkiyi eğmek için kullandığım zımbırtı bitkinin üzerinde kalsa ne olur? Bir bitkimi 2 gün önce bu bku çıkartmaya çalışırken gövdesinden çok kötü kırdım. Geri bantlamaya çalıştım ama olmadı. Gövdeleri kalınlaşmış bir tane daha kaybetmeyi göze alamam.

Pardon :) hocam çıkartmaya çalışırken çıt etti bitki öne düştü. Zaten kırıldı artık çıkarayım da tekrar bantlarım dedim. Kırılan yerlerin uçları boydan ikiye ayrılacak şekilde koptu en son öyle çıkartabildim. Sonra iki taraftada yarım yarım olmaz dedim. Zaten bitki de durmuyordu. Uzunlamasına yarım olan kısımları kesip düzledim. Bir şekil sabitledim ama tutmadı. Sinirlerim boşaldı o an :')

Bir iki bitkide daha var. Kalması büyük bir problem yaratır mı?

C

Canna

Guest
Bak yapman gerekeni yapmissin ve üsteki yapraklar solmaya baslamamis, demekki hala o yapraklara besin gidiyor. Eger tedavi yaptigin yerin üzerindeki yapraklar solmaya baslasa o zaman ise yarmadi dersin yaptigin tedavi,Su anda iyi görünüyor, hayir hic bir problem yaratmaz kalmasi.

Adam adamm.

Diğerlerine de dokunup hiç riske atmıyorum o zaman. Yine jet hızında cevap verip yardımcı oldunuz sağolun varolun :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****