Kizlarim bayildi resmen yaa...

Bu arada ufak Bi hatırlatma kanka sana verdiğin suyu gübreli verdiğin zaman zaten ph seviyesini ayarlıyor gübre nin öyle Bi özelliği var kullandığın markanın sen yinede suyu gübreli vereceğin zaman gübreliyken ölç ph büyük ihtimal 6 civarında cıkar o alttan aksın dedikleri ufak caplı flush yaparken kanka buna o kadar su verecek olsan hem 2 haftada kurur hem balçık olur arkadasın dedigi gibi nefes alamaz bende photo bakıyorum suan tohumdan cıkanı 15 gün oldu en fazla 200 ml su verdim onuda 2 parçaya bölüp verdim 6 saate bir
Eywallah dostum tamamdir mesaj alinmistir

mandarine

Ordinaryüs
kanka suyu vereceğinde ph ayarlayıp verirsin çünkü zamanla etkisi kaybedebilir. yine bunlarda da benzer sorunlar var. senin bir tekniğindeki aynı problem bütün bitkilerine yansıyor. kanka bunu iyi düşün ve sorunu bul. mevzu karışık değil zaten sebep sonuç düşünüp kendin bağlarsın mantığa. araştırırken doğrudan birinin senin için söylediğini ezberlemeden aradaki ilişkiyi anlayıp uygulaman lazım.
benim fikrim senin sulamanda genel bir problem var. ben sana ortalamasını söyleyeyim kanka ama güvenme bu rakamlara çünkü göz kararı veriyorum ve çevre şartları farklı olabilir: ilk iki hafta/yirmi gün kadar saksının altından su gelmeyecek miktarda sulama yaparsın ama yeterli olgunluğa gelir gelmez artık saksının altından sürekli su taşırman gerekir. bu olgunluk günü için de aceleci davranmalısın. çünkü toprağı ne kadar dibinden su gelmeden sularsan o kadar bozuyorsundur gibi düşün. bu yüzden bir an önce su taşırmalı sulama yapmak lazım. yine de çok sulamadan nefessiz kalabiliyorlar.
sularken dediğim yaşlardaysa saksının tamamen tazelendiğinden, yıkandığından emin olacağın kadar (2-3 su bardağı) su taşırırsın. 19l saksıdaki auto için ilk yirmi gün eşit oranda artarak; ilk gün 100ml ve taşırmalı sulama yapmadan önce bir litreye yakın bir miktara gelmiş olacak şekilde arttırırsın sulamanı. her sulamadan önce saksının ağırlığının boş haline yakın olduğundan emin olursun. bitkiyi takip edersen zaten susuzluk hissetmeye başlayınca yapraklarını dikememeye ve yorgun görünmeye başlayacak. toprağın kuruduğundan ve köklerin yeterince hava aldığından emin olunca sularsın. bu da ortalama dediğim gibi 19l bez saksıda bir auto için 3-4 gün demek. 2 günden sık ve 4-5 günden geç sulamak çok az veya fazla olabilir. ilk üç haftayı geçmiş bir auto bir litreden fazla su almalı. eğer hızlı gelişememiş bir bitkiyse bir litre ama büyüme süreci normal veya iyi geçmiş ise 19l saksı için 2-3 litre ve çiçeklenmeye yakın 3-4 litre su verilmeli.
bu bitkilerin ikisinde de mikro elementler sıkıntılı eksik bu da toprağın phı bozulmuş diye diğerinde de yanma olmuş fazlalık var sanki diğerlerinin aksine.
kanka sulamanı iyi yap ışığını doğru yere konumlandır günlük karanlıklarını ver ve gübreni yanlış zamanda veya yanlış miktarda vermemeye özen göster.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ***** ****** *** **** **** ** ******* ********* **
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    ***** * **** ********** ******** **** hahahaha ****** ****** ********
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ******** hahahaha******* ******** hahahaha****
  • D despotdes:
    hahahaha ****** ****** ********* **** hahahaha hahahaha*** ******
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    hahahaha ******** ***** hahahaha*****
  • kkush kkush:
    ********* hahahaha****** ******** hahahaha
  • kkush kkush:
    ***** **** ***** hahahaha****** ****** ****** ********* **** hahahaha hahahaha*** ******
  • D delimet35:
    ********** hahahaha* **** ** ******* *****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    *** *** **** hahahahahahahaha hahahaha* **** ** ******* *****
  • D delimet35:
    ******* ***** ******** **
  • Emmy Emmy:
    **** hahahaha
  • kkush kkush:
    ****** ***** ******** ******* *** hahahaha **** **********
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ***** ******** ***** hahahaha
  • kkush kkush:
    hahahaha*** *********
  • D despotdes:
    hahahaha
  • kkush kkush:
    ***** ******* **** ** ***** hahahaha**
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    *** hahahaha***
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ** hahahaha* ******** *** hahahaha* **** hahahaha** ******* hahahaha** ***** ***** hahahaha
    kkush kkush: ***** hahahaha ** hahahaha* ******** *** hahahaha* **** hahahaha** *******...