Kitaplıkta Köfteci - Hasat zamanı geldi mi?

biobiobi

Yeni üye
Kankalarım hepinize selamlar,

Öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, sayenizde resmen yoktan var etmek üzereyim.

Durumu özet geçiyorum;

Vakit ve madden minimum imkanım olduğu için, güzel bir sigaradan ayırdığım tohumu patlatıp toprağa ektim. İlk olarak 100w'a denk gelen hps ampulün yetmeyeceğini anlayınca, kitaplığıma 4 ampul taktım, yana bir de fan attım. Bebekler büyüdükçe kademeli olarak ışığı da yukarı aldım. Açıkcası niyetim kitaplık şartlarında olabildiğince küçük bir şey yapmaktı. Şu an için beklentimin üzerinde görünüyor.

Besin olarak Biobizz Grow, Bloom ve Topmax kullandım. Arada yumurtadan kalsiyum takviyesi yaptım. Evde kullandığımız damacana suyun (Hamidiye) PH derecesi uygun geldi, sadece onunla suladım. 11 Litre saksıya 3 günde bir yarım litre suyla tabloda yazan miktarın yarısı kadar, bazende kafama göre yarısı kadar spreyle suladım.

Çiçeklenmenin 8. haftasına girmiş bulunmaktayım, geçtiğimiz hafta gübreleri çizelgedeki gibi arttırınca fazla geldi sanırım ve yaprak uçlarında ufak yanmalar oldu. Yerinden oynatamadığım için yerinde Flushladım gibi bir şey oldu (yaklaşık 3,5 litre su boca ettim), an itibari ile durum bu şekilde.

IMG_8501.jpgIMG_8502.jpgIMG_8504.jpg

Şimdi buradan sonrası için bir sulamayı yarım ölçek bloom, sonraki sulamayı boş ve ardındaki sulamayı keçiboynuzu verip, tricomların tamam dediği müsait bir yerde makası vurmayı düşünüyorum. Artık gübreye boğmak çok kafama yatmadı açıkcası. Tavsiyelerinizi değerlendirmek isterim.

Bunun dışında 7. haftanın başında alttaki cılız dallardan birini kestim. yaprakları ayırıp kuruttum. Olgunlaşmadığının farkındayım ama yapraklar ayrı kendisi ayrı baş ağrısı yaptı. Bir fragman yaşatır mı diye düşünüyordum, biraz canımı sıktı açıkcası. Her şey bittikten sonra da baş ağrısı yapma ihtimali var mıdır sizce?

Ü

Üye silindi 15565

Guest
Tam olarak olgunlaşma gerçekleşmediği için bu durum normal bende dağil bir çok kişi tavada fırında kurutma yapıp içtiğin de bu durumlarla karşılaşmıştır artı olarak elinde ki sistemle bunu başarmandan dolayı tebrik ederim elinde artısı olan arkadaşlar sabırsızlıklarından dolayı bu seviyeye bile gelemiyorlar dumanın bol olsun

Ü

Üye silindi 25277

Guest

Öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, sayenizde resmen yoktan var etmek üzereyim.

Durumu özet geçiyorum;

Vakit ve madden minimum imkanım olduğu için, güzel bir sigaradan ayırdığım tohumu patlatıp toprağa ektim. İlk olarak 100w'a denk gelen hps ampulün yetmeyeceğini anlayınca, kitaplığıma 4 ampul taktım, yana bir de fan attım. Bebekler büyüdükçe kademeli olarak ışığı da yukarı aldım. Açıkcası niyetim kitaplık şartlarında olabildiğince küçük bir şey yapmaktı. Şu an için beklentimin üzerinde görünüyor.

Besin olarak Biobizz Grow, Bloom ve Topmax kullandım. Arada yumurtadan kalsiyum takviyesi yaptım. Evde kullandığımız damacana suyun (Hamidiye) PH derecesi uygun geldi, sadece onunla suladım. 11 Litre saksıya 3 günde bir yarım litre suyla tabloda yazan miktarın yarısı kadar, bazende kafama göre yarısı kadar spreyle suladım.

Çiçeklenmenin 8. haftasına girmiş bulunmaktayım, geçtiğimiz hafta gübreleri çizelgedeki gibi arttırınca fazla geldi sanırım ve yaprak uçlarında ufak yanmalar oldu. Yerinden oynatamadığım için yerinde Flushladım gibi bir şey oldu (yaklaşık 3,5 litre su boca ettim), an itibari ile durum bu şekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 8031Ekli dosyayı görüntüle 8032Ekli dosyayı görüntüle 8033

Şimdi buradan sonrası için bir sulamayı yarım ölçek bloom, sonraki sulamayı boş ve ardındaki sulamayı keçiboynuzu verip, tricomların tamam dediği müsait bir yerde makası vurmayı düşünüyorum. Artık gübreye boğmak çok kafama yatmadı açıkcası. Tavsiyelerinizi değerlendirmek isterim.

Bunun dışında 7. haftanın başında alttaki cılız dallardan birini kestim. yaprakları ayırıp kuruttum. Olgunlaşmadığının farkındayım ama yapraklar ayrı kendisi ayrı baş ağrısı yaptı. Bir fragman yaşatır mı diye düşünüyordum, biraz canımı sıktı açıkcası. Her şey bittikten sonra da baş ağrısı yapma ihtimali var mıdır sizce?
brom bu bitkini bir deneyim tecrube olarak gör. sulamayı 1.5litreye çıkar ve 1 2 haftaya flush atip kes gitsin bitkiyi. bloom gubrelerini azaltma aksine arttir. en son flushtan sonra keci boynuzu pekmezi koy bir kaşık sonra karanliga alip kes.

Hamzaazmah

Kıdemli Üye

Durumu özet geçiyorum;

Ekli dosyayı görüntüle 8031Ekli dosyayı görüntüle 8032Ekli dosyayı görüntüle 8033

Naçizane kişisel fikrim arkadaşın dediği gibi bir çok kişinin kuantum borlarla yapamadığını yapmışsın kutlarım.. Lakin dostum sakın kesme henüz daha çok erken daha yaprakların yemyeşil sakın sakın çok güzel bir çiçeğin var lütfen kendine 100x yeter güzel bir büyüteç al konuşalım

biobiobi

Yeni üye
Dostum tebrik ederim harikasın ampüller ne ? Bir de ampulleri duy çoğaltıcıya mı taktın?Cevap verirsen sevinirim çünkü bem de torch ledle bir sistem kurma peşindeyim
3DDD1CBC-B7A0-4C18-801C-F0F08FEB8EE7.jpeg6A95B377-E80F-4F2F-8DDB-A73FEE6ABCB5.jpeg
Kanka gelişim döneminde 6500 kelvin olanı, çiçeklenme döneminde 2700 kelvin olanı kullandım.

nalburdan duvara takmalık 4 tane duy aldım, elektrik kablosuyla sıralı sistem bağladım. Biraz elin yatkınsa çok kolay yapabilirsin.

biobiobi

Yeni üye
Naçizane kişisel fikrim arkadaşın dediği gibi bir çok kişinin kuantum borlarla yapamadığını yapmışsın kutlarım.. Lakin dostum sakın kesme henüz daha çok erken daha yaprakların yemyeşil sakın sakın çok güzel bir çiçeğin var lütfen kendine 100x yeter güzel bir büyüteç al konuşalım
Hepinize teşekkür ederim, tavsiyeler için. Ortalama 2 hafta kadar beklemeyi düşünüyorum. Gelişmeleri paylşırım.

gangshow

Yeni üye
çok sağol kanka cevap için elim pek de yatkın değil ama bakacağız artık bir hal çaresine.Keyifli günlerde iç.
kanka hiç düşünmeye gerek yok nasıl yapcam diye. bende de cfl + torch led sistem var duy çoğaltıcıyla kullanıyorum 10 numar gidiyor. git mahallendeki elektrikçine bi tane 2m kablolu duy al prize takmak için, ucuna da bu aparatı bağla tak ampulleri seyret manzarayı. dediğim ürün şöyle bişey linkini bırakıyorum. bana da forumda çok yardımcı olundu biz de böyle yardımlaşarak güzel bir grow kültüründeyiz, hepinize bol hasatşar kankalar https://ty.gl/haegvegiz

biobiobi

Yeni üye
kanka hiç düşünmeye gerek yok nasıl yapcam diye. bende de cfl + torch led sistem var duy çoğaltıcıyla kullanıyorum 10 numar gidiyor. git mahallendeki elektrikçine bi tane 2m kablolu duy al prize takmak için, ucuna da bu aparatı bağla tak ampulleri seyret manzarayı. dediğim ürün şöyle bişey linkini bırakıyorum. bana da forumda çok yardımcı olundu biz de böyle yardımlaşarak güzel bir grow kültüründeyiz, hepinize bol hasatşar kankalar https://ty.gl/haegvegiz
Alet çok iyiymiş kanka. Sonlarda olmasam ben bile çevirirdim buna. ek yapmak için bile mükemmel olurdu gerçekten.

koala

tembel hayvan
kankam yukarı çok ışık gidiyor reflektör ile kaplama şansın varsa tam zamanı diyorum

koala

tembel hayvan
8.haftasıymış fark etmedim onu kanka yapmana gerek yok bitkiyi az sulamışsın bu zamana kadar

biobiobi

Yeni üye
8.haftasıymış fark etmedim onu kanka yapmana gerek yok bitkiyi az sulamışsın bu zamana kadar
Eyvallah kankam. 1 litre su döktüğümde saksımın altından akmaya başlıyor. o kadar sulayınca da geç kuruyor, bu sefer gübre düzenini kaçırıyordum. ben de yaklaşık 0,5 - 0,75 litre aralığında ama daha sık sulayabilmeye başladım. Benim kabin olmadığı için sıcaklık nem gibi durumlara müdehale edemiyorum. ilk günden beri de 1 tane fan var sadece.

Şuan ışıkları alabileceğim maksimum seviyeye aldım, bloom'a da dayandım biraz. bakalım son haftada başımıza gelmezse, keseceğiz hayırlısıyla.

biobiobi

Yeni üye
Aynen kankacim forum sayesinde epey yol katettim ben de gecen sene saksiya bir tane corbaci tohum sallamistim 10 cm ciliz bir şey olmuştu burdan edindigim bilgilerle bu sene bir tik ustune çıktım,senin msjin da beni cesaretlendirdi,motive etti, inşallah senin sayende de bir tik daha ileri gidecegim,eksik olma, dumanın bol kafan rahat, huzurun 10 numara olsun
eyvallah kanka. daha iyilerini sen yaparsın inşallah.

biobiobi

Yeni üye
Kankalar.jpg

Kankalar bu artık tamam gibi görünüyor sanırım. Bunu pekmezli su yapıp karanlığa mı alayım? Kahveleşmeler başlamış hatta direkt kesmeli miyim acaba karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ****** ******** hahahaha****
  • C chopper:
    hahahaha **** **** ********** ***** *******
    C chopper: hahahaha **** **** ********** ***** *******