Kenevir bitkilerin Cinsiyetleri ve farkları ( Dişi , Erkek , Hermafrodit )

İşinize Yaradı Mı ?

• Kullanılan toplam oy
    10

CahilKush

Doktor
Selam kankalar insanların sürekli konu açıp dişi mi ? erkek mi ? hermafrodit mi ? demelerinden dolayı bu konuyu açma gereksinimde bulundum umarım sizlere yardımı olur...

Arkadaşlar öncelikle kenevir dışarıdan gözle cinsiyeti ayırt edilebilen tek bitki türüdür...

Bu bilgi cepte olduğuna göre size öncelikle dişi ve erkek kenevirler arasındaki farklardan bahsetmek isterim...

Dişi kenevirler cinsiyetini sizin de çok iyi bilip hasat zamanını anlamak için takip ettiğiniz pistillerden belli eder ve dişi bitkiler sömek yani çiçek üretir sömeklerin bir çok yapısı vardır şeker yaprakları CALYX'ler gibi sonradan üzerinde THC , CBD üretimde büyük rolü olan TRİCHOME gibi anatomik eklentileri vardır bizim de sevdiğimiz ve genelde peşinde koştuğumuz şeyler bunlardır...

WhatsApp Image 2021-03-06 at 23.09.07.jpeg

Erkek bitkiler ise size cinsiyetini tomurcuk benzeri polen keselerinden belli ederler...

Kendileri eğer ki tohum üretmek istiyorsanız çok işinize yaracaktır unutmayın ki kenevir tohumları mucizevi işlere yarar...

Ama tohumlanmış dişiler enerjilerini tohum üretimine yönlendirdiğinden TCH oranı düşecektir.

VE eğer ki bitkiniz erkek çıkar ise ve kabinde dişi bitkiler var ise kabinden uzaklaştırınız ama bitkiden geriye kalanları bir çok amaç için kullanabilirsiniz örnek;

Organik gübre , kompost gübre yapımı Ve ya yapraklarını kurutup içmek yada Baharat olarak kullanmak Dallarını tütsü olarak kullanmak ve daha niceleri

gibi şeylerde kullanabilirsiniz ki Kullanmalısız!

Bu linke daha fazla detay alabilirsiniz.. Kesin bakın !

Hermafrodit bitki ise türkçe olarak çift cinsiyetli olarak adlandırılır bu bitki türü genetik eğilim , bazı stresler sonucu ve ya çok gecikmiş hasat yüzünden ortaya çıkabilir...

Bitki hem dişi hem erkektir pistiler ve Sömekler görülürken aynı zamanda polen keseleri de bulunur.
Bitki kendi kendini daha iyi polenlemek için (BANANA)muz
kesesi denilen keseler ile direkt sömekten çıkarak kendini polenleme eğilimi gösterir...

WhatsApp Image 2021-03-06 at 23.09.07 (1).jpeg
Birde şunu eklemeden bu kısımı sonlandırmak istemedim eğer ki Photo Flowering bir genetik bitkiniz varsa ve indoor yetiştiriyorsanız Işık periyodunuzu 12/12 çekmeden bu durumu anlamanız mümkün değildir. Çünkü Bitki hala gelişim (Vegetative) döneminde kalmaya devam edecektir... Tabi bunun yanı sıra yaşanan özellikle yoğun streslerde bitkinizde çiçeklenmeyi teşvik edebilir...

Okuyan herkese teşekkürler eksiğim ve yanlışım varsa yorumda belirtmeniz beni onurlandırır..
...Herkese İyi Grow'lar Sigaradan uzak Kenevire yakın Kalın kankalar...

Son düzenleme:

essek

Üye
gayet iyi anlatmışsın bende bendeki dingilin erkek mi kancık mı oldugunu merakla takip ediyorum bakalım ne cıkacak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****