karbonfltre temizliği ve bakımı nasıl yapilir

Escobarrr

Yeni üye
Arkadaslar karbonfltre eskisi kadar kokuyu yoketmiyor. Ne yapmak lazim komurlerden falan bahsettiler ama tam detayli yonlendirebilcek varmı

higthead

Jolly Green

En son yukarıdaki konuda sana yazdığım yorumu yine yazıyorum dostum.

Temizlikten kastın tekrar kullanmak ise malesef karbonların temizlenme gibi bir durumu yok.Karbonların kokuyu hapsettiği mikro gözenekleri vardır onlar doldugu zaman ömrü bitmiş demektir.Tekrar el ile dolum olmaz 1 mikron boşlukta koku salınımı yapar.Karbon filtreler statik ile dolum olur. Piyasada nette vs de satılan 50-100-150 tl lik karbonlar orjinal değildir işe yaramaz boşuna hem maddinizden hemde zamanınızdan olmayın. Bu konu hakkında birçok yazım var search kısmından arayabilirsin yüzeysel anlattım burdada.

Temizlene bilen tek şey var oda karbon filtre koruma elyafı onuda çıkarıp silkelersin.

yenisini alıcaksın kardeşim temizleme felan yok ortalama 1 sene ömürleri var

1 sene ömründen çok karbon filtreni alandaki koku hacminden daha çok yüklenirsen mesela örneklemek gerekirse ; 1x1 alanda 480m3h karbon filtre kullanılır sen bu 1x1 alanda 5-6-7 bitki bakarsan ve karbon filtre hacminden çok koku yogunlugun oldugu ıcın karbon filtreninde ömrü kısalır.

Escobarrr

Yeni üye
Yenisini alcam kanka karar verdim. Peki 1.40a 1.40 alana kaçlık karbonfiltre 467m3h bide 665 m3h kullanmak daha uygun. Bu arada o alanda 4 bitki bakiyorum yer biraz dar olmasina rağmen başarili geçiyor. Sadece koku agir geliyor

Escobarrr

Yeni üye
Bu

En son yukarıdaki konuda sana yazdığım yorumu yine yazıyorum dostum.

Temizlikten kastın tekrar kullanmak ise malesef karbonların temizlenme gibi bir durumu yok.Karbonların kokuyu hapsettiği mikro gözenekleri vardır onlar doldugu zaman ömrü bitmiş demektir.Tekrar el ile dolum olmaz 1 mikron boşlukta koku salınımı yapar.Karbon filtreler statik ile dolum olur. Piyasada nette vs de satılan 50-100-150 tl lik karbonlar orjinal değildir işe yaramaz boşuna hem maddinizden hemde zamanınızdan olmayın. Bu konu hakkında birçok yazım var search kısmından arayabilirsin yüzeysel anlattım burdada.

Temizlene bilen tek şey var oda karbon filtre koruma elyafı onuda çıkarıp silkelersin.

1 sene ömründen çok karbon filtreni alandaki koku hacminden daha çok yüklenirsen mesela örneklemek gerekirse ; 1x1 alanda 480m3h karbon filtre kullanılır sen bu 1x1 alanda 5-6-7 bitki bakarsan ve karbon filtre hacminden çok koku yogunlugun oldugu ıcın karbon filtreninde ömrü kısalır.
Bu arada kusura bakma diger yerden mesaj yazdin ama ben konuyu açmiş bulundum

higthead

Jolly Green
yenisini alıcaksın kardeşim temizleme felan yok ortalama 1 sene ömürleri var

Yenisini alcam kanka karar verdim. Peki 1.40a 1.40 alana kaçlık karbonfiltre 467m3h bide 665 m3h kullanmak daha uygun. Bu arada o alanda 4 bitki bakiyorum yer biraz dar olmasina rağmen başarili geçiyor. Sadece koku agir geliyor

Dostum 140x140 alanda çıkış fanın 550m3 150mm olması lazım? senin kullandığın çıkış fanı ne? 480m3h 140x140 alana olmaz inşallah çıkışım 350m3 demezssin=)

Escobarrr

Yeni üye
Kanka ben arķadaştan aldim karbonfiltreyi. Bana hediye etti. Geçen hasatta kokuyu çekti. Ama bu hasatta hic etki etmedi gibi. Sicakligi dusurdu ama sadece. Ona baya faydasi oldu. Simdi growsan 665 olandan alcam 1500 civariymış

higthead

Jolly Green
Firma marka vs kötüleme asla yapmam ama kullanıcı yorumlarına göre haraket ederim search kısmına growsan yaz ve yorumları oku.Amacımız önerilerimiz doğru ürünler kaliteli ürünler önermektir kimsenin ne zamanı nede maddisi boşa gitmesin. Sponsorumuz Dr.karbonfiltre bu işin ehlidir ben dahil forumun çoğu drkarbonfıltreden havalandırmalarını ve fıltrelerını kullanıyor. İncele derim.

Escobarrr

Yeni üye
@higthead kanka okudum simdi baya bi mevzu dönmüs bu konularla ilgili. Harbiden de dedigin gibi growsan sağlikli gozukmuyor can lite var magicplanttan onu dusundum 2000tl oda.. Dr.karbon biraz tuzlu geldi acikcasi 680 olan 2400. Benim alcagim 1500 falandı. Simdi butcemi zorlayip can lite dusunuyorm. Sen can lite hakkinda ne dusunuyorsun

Escobarrr

Yeni üye
Bide kanka benim karton kabin. Hava sizdiriyor kokuyu %100 cekmeyebilir. Pc fani var 4 tane iceri hava girisi sağlıyor. Cikis fanı yok zaten. Ama karton oldugu icin koku bi sekilde disari siziyor. Guçlu olsun istiyom hem isiyi hem kokuyu engellesin. Ama tabi guçlu olanlarda 3000 en az vrmek lazim
Firma marka vs kötüleme asla yapmam ama kullanıcı yorumlarına göre haraket ederim search kısmına growsan yaz ve yorumları oku.Amacımız önerilerimiz doğru ürünler kaliteli ürünler önermektir kimsenin ne zamanı nede maddisi boşa gitmesin. Sponsorumuz Dr.karbonfiltre bu işin ehlidir ben dahil forumun çoğu drkarbonfıltreden havalandırmalarını ve fıltrelerını kullanıyor. İncele derim.

higthead

Jolly Green
@higthead kanka okudum simdi baya bi mevzu dönmüs bu konularla ilgili. Harbiden de dedigin gibi growsan sağlikli gozukmuyor can lite var magicplanttan onu dusundum 2000tl oda.. Dr.karbon biraz tuzlu geldi acikcasi 680 olan 2400. Benim alcagim 1500 falandı. Simdi butcemi zorlayip can lite dusunuyorm. Sen can lite hakkinda ne dusunuyorsun

Dostum dikkat etmen gereken konu canlite 680likte 2.2 gibi komik ve çok az karbon miktarı var buda kullan at demek. Neden Dr.karbonfiltre öneriyoruz kullanılan karbon miktarları 2-3 katı fazla buda uzun süre kullanım demek. Mesela can lite aldın 1500tl ye 1 grow kullandın attın birdaha aldın etti sana 3 bin tl tabi zam gelmezsse. Ben de dr karbondan 680 liği kullanıyorum 5-6 kg ağırlığı var ve 3-4 grow beni götürüyor. Bunları hesaba katarak seçimini yap. Ucuz etin yahnisi olmuyor=)))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Zorro Zorro:
    **** **** ***** hahahaha* ** ******* **** ** ***** ********** ********** ******
  • ndr ndr:
    hahahahahahahaha
    +2
  • Zorro Zorro:
    ****** ********** hahahaha* ***** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • ndr ndr:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Zorro Zorro:
  • ndr ndr:
  • Zorro Zorro:
    hahahahahahahaha ****** ****** ***** ***** *******
  • Zorro Zorro:
  • ndr ndr:
  • Zorro Zorro:
    ***** hahahaha ****** ******* ******** hahahaha ***** hahahaha**** **** ******** ** ** ***** *******
  • ndr ndr:
    hahahahahahahaha
    +1
  • Zorro Zorro:
    **** * ** *** ****** * **** ***** ******* * ** ** ** ***** **** *** ***** ** ***** ******* **
  • Zorro Zorro:
    ********** ***** ********** ****** **** **** ******* ****** ** hahahahahahahaha
  • ndr ndr:
  • Zorro Zorro:
    ***** ******** ********** ***** ******** ***** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • Zorro Zorro:
    ********** *** ******* *** hahahaha ********* ********* **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha**** ********* *** ***
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ** ****** ******** *** ****** * ******* *** ****** ******* ****** ******* ******** hahahaha *** ***** * ******
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +1
  • Q Qpang:
  • Q Qpang:
    Q Qpang: ********** **** **********