Karbon Filtre Tavsiyesi

akrozom

Yeni üye
Merhaba Weedist Dostlar,

Kabinimi kurmak için siparişlere devam ediyorum. 100x100x180 ölçülerinde hulk kabin almaya karar verdim. 2 bitki yetiştireceğim. Feminized. 

Bunun için Karbon Filtre ve hava pompası almak istiyorum.

Verilen ölçülere göre 1,0 X 1,0 X 1,8 X 30 = 54m3 saat başı hava sirkülasyonu sağlayacak bir sisteme ihtiyacım var. Karbon Filtre bunu %30 zorlasa hadi diyelim ki 100m3 olsun.  

GrowKent ve MagicPlant gibi sitelerden SET olarak alabiliyorum. Hangi sistemi almam gerek bilmiyorum J

Şöyle ki: 

GrowKent S&P satıyor. S&P piyasanın iyilerinden biliniyor. Karbon Filtre olarak da GROW SAN marka filtreler kullanıyor. Bu filtreler güzel midir deneyimleyen var mıdır?

MagicPlant ise TD Marka Silent Fan kullanıyor. Sattıkları filtreler CAN Filtre Marka Hollanda menşeli bir ürün. Sanki GrowKent mallarına göre daha iyi gibi duruyor ama tabi konuya hakim değilim. 

Beni yönlendirir misiniz? Kaçlık pompa ve filtre almam gerek? Kafan çok karıştı. 

Fanları n11 hepsiburada gibi sitelerden de alabilirim ama hangisini almalıyım bilemedim.

Sevgiler & Selamlar & Teşekkürler

akr0z0m

kankokan2000

Yeni üye
RE: KArbın Filtre Tavsiyesi

25 desibelin altında bir ses çıkaracak fan al.slint serisi harici 50 nin üzerindedir ses.growkentin karbon filtreleri kendi imalatı sanırım.iki firmanın ürününüde kullandım.ikiside iş görüyor

BEYLERBEYİ

Yeni üye

Moruk bu fan acayip pahalı hava giriş çıkış olarak ne fan önerirsin 150x150 kabine

Pacenko

Yeni üye

Selamünaleyküm kanka internette metre kare ölçümü yapmak için linkler var onlardan kabin içindeki ölçü yaz ona göre net bir rakam elde edersin onunla birlikte kabinine gerekli olan karbon filitreyi ya da havalandırmayı alabilirsin iyi geceler

akrozom

Yeni üye

beyler teşekkürler.. 

GreenBlue - Tavsiye ettiğini aldım bro. eyvallah..

canniko

Üye
Cvp: KArbın Filtre Tavsiyesi

aspiratörün emiş yerine denk gelecek şekilde bir şişeyi kesip aktif karbon filtre yapsak olmaz mı? İçini granül ile doldurup aspiratörün bulunduğu duvara yapıştırsak tüm ağzı silikon ile, sizce iyi bir filtreleme yapabilir mi? 2 saksı için mesela. 

Şişenin üstünü de birazcık açıp havanın buradan girmesini sağlayacağız.  Granüllerin de aspiratöre girmesini önlemek için akvaryumlarda kullanılan karbon süngerden araya koymayı düşünüyorum.

Kabaca şu şekilde bir çizim yaptım: 

https://ibb.co/71QDQpm

akrozom

Yeni üye

Canniko, bence olur ama şişeyi 2,5LT'liklerden seçmeni tavsiye ederim. Hava giriş yerine aktif karbon direk hava ile temas halinde olmasın diye ve hava emiş yerine de partiküller pompaya gitmesin diye elyaf koyabilirsin. Mantığı aynı zaten.

canniko

Üye

akrozom' Alıntı:
Canniko, bence olur ama şişeyi 2,5LT'liklerden seçmeni tavsiye ederim. Hava giriş yerine aktif karbon direk hava ile temas halinde olmasın diye ve hava emiş yerine de partiküller pompaya gitmesin diye elyaf koyabilirsin. Mantığı aynı zaten.

yorumun için teşekkürler akrozom. doğru, 2,5luk daha uygun olur. bunu deneyeceğim.

Diğer filtre ve fanlar çok para, en azından şu an için. Böyle bir yöntem ile başarılabilir ise,aydınlatma veya iklimlendirmeye para harcamak daha mantıklı geliyor bana.

akrozom

Yeni üye

Yusuf, ben ilerde daha büyük alana geçeceğimi hesaplayarak büyük aldım sistemi. Set olarak değil de tek tek aldım. Fan'ı Atmosfair'den aldım. Daha ucuza geliyor böyle. Filtreyi de grow'dan aldım. Bakalım. Koku olacağını sanmıyorum ama tedirgin olmuyor da değilim J

Canniko, 2,5 ideal olur bro. Hatta bayağı da iyi olur diye düşünüyorum J sen dene, başarılı olursa belki ilerde de ben denerim.

nkinnear

Yeni üye

Fan ve karbon filtre setup olarak can fan(kanal tipi) ve can karbon filtreyi şiddetle tavsiye ediyorum

akrozom

Yeni üye

nkinnear, bro alışverişi yaptık. GrowSan filtre aldım. SP TD350 fan aldım. içeri ise TD300 ile hava basacağım. Kurulumu yaparken paylaşımda bulunacağım. malzemeleri bekliyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** **** hahahaha******** hahahaha****** ***** ** ********** ***** ***
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Narkotik Narkotik:
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ***** hahahaha** ****** ******** hahahaha* *********
  • esfanet esfanet:
  • 420x 420x:
  • esfanet esfanet:
  • J Jamaicanganja:
  • 420x 420x:
  • lavrens lavrens:
  • J Jamaicanganja:
  • 420x 420x:
    *** * ** **** ********* *** hahahaha
  • J Jamaicanganja:
    ***** ** ****** ****** ****** *** ***** hahahaha ******* *****
  • NE0 NE0:
    ********* hahahaha ******** ********** *** ****** ****** ****** * ** ***** *** ********** *****
  • J Jamaicanganja:
    ******* hahahaha** ***** *** ***** ********* ******* ******* ** ****** *** **** *****
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • J Jamaicanganja:
    ********* ***** ******** *** ******* ***** ******** *** *** **** ******** *** ******** hahahaha hahahaha **** ****** **** ******
  • NE0 NE0:
    ****** ******* *** ******* hahahaha* hahahaha** ***** *** ***** ********* ******* ******* ** ****** *** **** *****
    NE0 NE0: ****** ******* *** ******* hahahaha* hahahaha** ***** *** ***** ********* ******* *******...