Kararsız kaldım. Yardımcı olurmusunuz?

devilx

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar. 
Işık işini çözmem lazım. Araştırmalarım neticesinde : 

https://www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B07527ZVFG/s/Phlizon-Newest-900W-LED-Plant-Grow-Light-with-Thermometer-Humidity-Monitor-with-Adjustable-Rope-Full-Spectrum-/store/store/kk/dp

https://www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B01JLKUA2W/s/King-Plus-1200w-LED-Grow-Light-Double-Chips-Full-Spectrum-with-UV-and-IR-for-Greenhouse-Indoor-Plant-Veg-and-F/store/store/kk/dp

https://www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B00JUI6ARK/s/Marshydro-Reflector-480W-LED-Grow-Light-Full-Spectrum-for-Hydroponic-Indoor-Plants-Veg-and-Bloom/store/store/kk/dp

Bu 3 ü arasında kararsız kaldım. Bilgili arkadaşların yardımcı olmasını istiyorum. Birde bunlar full spectrum diyor. Çiçeklenme için ayrı büyüme için ayrıca ışık almama gerek var mı? Yoksa bunlardan birini alsam yeterli mi? 
1. sıradakının + hediyeleride var fakat markaya yabancıyım. Alternatif önerileri olan arkadaşlar link verirseler makbule geçer. İlla ubuydan olmasına gerek yok türk sitelerindende olur. Herkese iyi forumlar.

jentina

Yeni üye
Dostum tabıkı marshydro getırttırebılıyorsan dusunme hiç sadece Watt olarak bıraz dusuk paran varsa bıraz daha  yüksek Watt 'lı  olanlara bakmanı tavsıye ederım

devilx

Yeni üye
Cvp: Kararsız kaldım. Yardımcı olurmusunuz?

jentina' Alıntı:
Dostum tabıkı marshydro getırttırebılıyorsan dusunme hiç sadece Watt olarak bıraz dusuk paran varsa bıraz daha  yüksek Watt 'lı  olanlara bakmanı tavsıye ederım

1. sıradakı iş yapmaz mı?

R

Ripley'sOG

Guest
Marshydro tartışmasız daha iyi onların yüksek watt orani seni aldatmasın isi ve watt yemekten başka birşey yapmazlar verimleri wattlari kadar yüksek değil ve aldatıcı reklamları.Bak sana dünde bahsettim led işinde sınırlı sayıda tescilli marka var diğerleri çöp ama marshydro nunda bir sira gerisinde 
viparspectra adlı marka var en azindan adi şanı bilindik sayılı giriş seviyesi led markası alicaksan da bu markayı al.

isin rast gitsin

devilx

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Marshydro tartışmasız daha iyi onların yüksek watt orani seni aldatmasın isi ve watt yemekten başka birşey yapmazlar verimleri wattlari kadar yüksek değil ve aldatıcı reklamları.Bak sana dünde bahsettim led işinde sınırlı sayıda tescilli marka var diğerleri çöp ama marshydro nunda bir sira gerisinde 
viparspectra adlı marka var en azindan adi şanı bilindik sayılı giriş seviyesi led markası alicaksan da bu markayı al.

isin rast gitsin

Oncelıkle dunkı yorumun ıcın cok ama cok tesekkur ederım cok guzel aydınlattın bizleri. Mars hydro nun turkiyeye gonderımı yok. Amazonunda yok . En son ubuyda buldum bunlarda alternatif çıktı en azından bı fikir edinelim dedim:) Tecrübe konusuyorsa bıze susmak düşer. 3 bitki için 
https://www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B06WWR5SM2/s/Led-nbsp-Grow-nbsp-Light--nbsp-MARS-nbsp-HYDRO-nbsp-Full-nbsp-Spectrum-nbsp-Grow-nbsp-Lights-nbsp-for-nbsp-Hig/store/store/kk/dp
Bu iş görür mü ? Görür dersen hemen siparişi geçicem .

devilx

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Görür hayirli growlara 

isin rast gitsin

200 tl fark ile https://www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B00JUI6ARK/s/Marshydro-Reflector-480W-LED-Grow-Light-Full-Spectrum-for-Hydroponic-Indoor-Plants-Veg-and-Bloom/store/store/kk/dp bunu buldum bu nasıl sence ? 2 sı arasında kararsız kaldım? bide tüketim nasıl olur cok elektrik harcar mı?

R

Ripley'sOG

Guest
480watt olan  ideal ancak bütçeni biraz zorlar isen 720w alırsan pişman olmazsın.Ledler hid tarzi ışıklara oranla çok az tüketir ama kendi icindede ayrılır elbette ama varsa 720 yoksa 480w alirsin.

isin rast gitsin

W

woms

Guest
verme la okadar para yı manyakmısın ::D gitt 400 tl ye 400 w hps set al :D

devilx

Yeni üye

woms06' Alıntı:
verme la okadar para yı manyakmısın ::D gitt 400 tl ye 400 w hps set al :D

hps te cok ısı problemi oluyor onumuz yaz diye led tercih edicektik ama nasıl olacak bılmıyorum alternatif olarak tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum

W

woms

Guest
canını yeyim senin ben 2.5 bin tl buna verilmez ha kalitelidir illaki ama ucuza kacarsanda led işinde öperler ısı problemini çöz hps al kardeş bence

devilx

Yeni üye

woms06' Alıntı:
canını yeyim senin ben 2.5 bin tl buna verilmez ha kalitelidir illaki ama ucuza kacarsanda led işinde öperler ısı problemini çöz hps al kardeş bence

Kanka hps kurucan faturadan içerdesin 
Mecbur klima kurucan oda bi maliyet kafam çok karıştı biraderim

W

woms

Guest
şartlar senin hacı baba sensin kararı sen vericeksin çök düşün

defendant

Yeni üye

arkadaşlar ışıkla uğraşmak yerine neden direk balkonda yetiştirmeyi denemiyonuz :D

W

woms

Guest

defendant' Alıntı:
arkadaşlar ışıkla uğraşmak yerine neden direk balkonda yetiştirmeyi denemiyonuz :D

demi biz hiç düşünemedik ya aslında sen çok haklısın

Mübarek

Yeni üye

o paraya 600w hps alırsın belki üşenmeyip pasaja falan gidersen 1000w lık bile alırsın rahatt

R

Ripley'sOG

Guest
Led on maliyeti fazladır evet ama hid isimlar gibi sonradan dertleri yok isi,klima vs zaten lede vericegin parayi hpsye verirsin ama gelecekte senden o para zaten çıkıcak hemde fazla fazla ama para senin grow senin karar senin 

isin rast gitsin

devilx

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Led on maliyeti fazladır evet ama hid isimlar gibi sonradan dertleri yok isi,klima vs zaten lede vericegin parayi hpsye verirsin ama gelecekte senden o para zaten çıkıcak hemde fazla fazla ama para senin grow senin karar senin 

isin rast gitsin

kanka alternatif bir marka olaram heizi önermişsin forumdakı arkadaşlara öyle birşey alsam nasıl olur kargo + gümrük 1000 tl cok degıl mı sence de? Var mı bunun gıbı onerebılecegın bir marka?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ********* **** hahahaha* ****
  • kkush kkush:
    ***** **** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ***** ***** hahahaha ******
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
  • New Rookie New Rookie:
    ** ***** **** ** ***** ** ******* ***** ********* **** *** hahahaha ********* *****
  • T Tewbek:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • T Tewbek:
  • R RainGrow:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • T Tewbek:
  • G ganjasevdalısı:
  • R RainGrow:
    ****** ******* ********* ***** ********* *** ********* ********** ** ** ***** ******* ********* ** ******** hahahaha* hahahaha* ******* *** ********** ***** ***** ***** ****** ****** ****** *** ***
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha ** hahahaha***
  • universesingularity universesingularity:
  • G ganjasevdalısı:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha ********* **** ******* **** ********** * ********* ********** *** ***** ******* ****** ********** ***** ********** ***** *******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • R RainGrow:
    ***** ********* *** **** ***** ****** ******** ****** ******** ********* ***** hahahaha ** ** **** *** **** **** **** **** ****** **
  • R RainGrow:
    ** hahahaha ********* **** ******* **** ********** * ********* ********** *** ***** *******
    içiciadam içiciadam: