Kar suyu önemi??

Türk

Üye
Arkadaşlar ben yagan kari fırsat bilip 200lt den fazla kar topladim. Eritip eritip kullancam lakin bunda ph bakmak gereklimi. Gubreyi koyunca verilirmi. Yada kar suyunun kenevir de onemi nedir rica etsem bi izah edermisiniz?

Son düzenleme:

thrasher

Kıdemli Üye
kankam karı direk koyma kökleri şoklarsın kar suyu yagmura oranla daha pistir biriktiriceksen yagmur suyu biriktir

thrasher

Kıdemli Üye
Kanka karı al hemen soğuk verme bende filizken kar topladım odada 1 gün bekletip oda sıcaklığında verdim bitkinin istediği tüm mineralleri barındırıyor şuan 30. Gündeyim çok şükür bir hastalık falan çıkmadı phı 6.5 ben ölçtüm kanka ama gübre eklersen gübre de ekstradan ph düşürecek boş sulamalarda kullanmanı öneririm
hahaha hangi minerallermiş onlar :) abi kar suyu ne alaka neyse iyi growlar

hahaha hangi minerallermiş onlar :) abi kar suyu ne alaka neyse iyi growlar
Kardeşim en, basiti söyle özetleyim sen suyun ph derecesini neden ayarlıyor sun yağmur suyu ile aynı ph getirmen için kötü bisey olsa ekinlere ağaçlara en faydalı kar suyudur bunu dedelerimiz ninelerimiz daha iyi bilir bence temiz Bi yerden topladıktan sonra faydası olur zararı kesinlikle olmaz

Türk

Üye
Buyrun dostlar kar suyunun önemi.. Kar suyu, topraktaki potasyum, kalsiyum, demir gibi mineralleri çözerek bitkilerin beslenmesini sağlar. *Kar, yeryüzü ve yeraltı su rezervlerinin en önemli kaynağıdır. ... Bu amonyak, azot bakterileri tarafından kalsiyum nitrat gibi azot tuzlarına çevrilerek bitkilerin azot ihtiyacını karşılar.

Dostum çeşme suyu veya hazır su kullanmaktansa kar suyu daha iyi olur bitkiler açısından sadece kenevir olarak bakma olaya doğadaki tüm canlılar için gerekli kar suyu. Yağmur suyundan daha kıymetli tüm yeraltı kaynaklarından çıkan suların kaynağı kar o kadar küçümseme
Kanka aynen öyle bencede düsüncem ama o toprakta filtre ediliyor alta kömür VS onun filtre sekli int var suan tam hatırlayamayacam ama doğada kamp yapanlar pis suyu filtre ediyorlardı gördüm erdikten sonra öyle Bi islem yapacan oh yat sonra :)

thrasher

Kıdemli Üye
babuşlar kafanıza göre su koyun benim hasatımı etkileyecek bi şey yok demek istediğimi kısaca belirttim ama yanlış anlaşılıyor eger dogal bi su kullanmak istiyorsanız kar değil yagmur suyu kullanın yagmur suyu sterildir ama kar suyu değildir

thrasher

Kıdemli Üye
Buyrun dostlar kar suyunun önemi.. Kar suyu, topraktaki potasyum, kalsiyum, demir gibi mineralleri çözerek bitkilerin beslenmesini sağlar. *Kar, yeryüzü ve yeraltı su rezervlerinin en önemli kaynağıdır. ... Bu amonyak, azot bakterileri tarafından kalsiyum nitrat gibi azot tuzlarına çevrilerek bitkilerin azot ihtiyacını karşılar.
madem bu kadar biliyorsun o zaman torpaga neden direk kar attın :)

Türk

Üye
madem bu kadar biliyorsun o zaman torpaga neden direk kar attın :)
benim bildigimi sen bilemedigin icin sana cok zor geldi. Ortam isisi toprak isisi derken bu kar eriyip kokelre inene kadar isinacak. Tutturmussun olcek şok olcak. Bi bok olmicak bunlara merak etme.d bisi olursa emin ol yazcam buralara. Kari dibine dokmeyin ben gibi agkamayin diyr ^^

thrasher

Kıdemli Üye
benim bildigimi sen bilemedigin icin sana cok zor geldi. Ortam isisi toprak isisi derken bu kar eriyip kokelre inene kadar isinacak. Tutturmussun olcek şok olcak. Bi bok olmicak bunlara merak etme.d bisi olursa emin ol yazcam buralara. Kari dibine dokmeyin ben gibi agkamayin diyr ^^
tamam kanka :)

Port

Yeni üye
Kankalar şaka mı yapıyorsunuz kar yağar topraktaki mineral ve vitaminlerle harmanlanır, sonra maden suyu minarelli su adı altında tüketilir ha yağmur suyu ha kar sadece birisi donmuş şekilde düşüyor farkeden bişi yok

Türk

Üye
Kankalar şaka mı yapıyorsunuz kar yağar topraktaki mineral ve vitaminlerle harmanlanır, sonra maden suyu minarelli su adı altında tüketilir ha yağmur suyu ha kar sadece birisi donmuş şekilde düşüyor farkeden bişi yok
Aslinda cokf ark var ebnce. Ayni sey olmadigina inaniyorum

Tunç

Kıdemli Üye
Kar yağmurun donmuş halidir ve doğada toprağa en yararlı su kar suyudur çünkü eridikçe toprağı ağır ağır besler . Yağmur gibi sel yapıp yüzeydeki yararlı tabakayı süpürüp götürmez

Türk

Üye
Kar yağmurun donmuş halidir ve doğada toprağa en yararlı su kar suyudur çünkü eridikçe toprağı ağır ağır besler . Yağmur gibi sel yapıp yüzeydeki yararlı tabakayı süpürüp götürmez
Ben eritip vercem kardo. Saksiyi doldurmayacagim kesin .d az bisey o etki icin verdim bugun sadece. Eritip icine gubre katip direk vermeyi dusunuyorum ne dersin?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **