Kankalar kızlar gidici bir bakar mısınız :/

RainGrow

Yeni üye
Kankalar kızım yaklaşık 20 günlük her şey çok iyidi fısfısla her gün suluyordum ediyordum ph ayarlı dinlenmiş musluk suyuyla fakat geçen hafta nem makinam bozuldu ve yenisi gelene kadar 5 6 gün geçti ışıkta 45 50 cm mesafedeydi (ls evo340w) suyu 60 ml civarı veriyordum chate danıştığımda ışığı 80 cm ye aldım ve dimi %50 ye getirdim alan 60x60
Nem makinasının olmadığı ara bitki mahvoldu cumartesi günü nem makinam geldi nemi 70 e sabitledim ve yine cumartesi günü ilk gübrelememi yaptım chate danışarak su miktarımı 500 ml e çıkarttım sadece cumartesi ve pazartesi günü gübreleme yaptım tabloda yazanın çeyreği kadar ama ne yazık ki daha da kötü oldu kızımı kurtarmam için ne yapabilirim kağıt üstünde her şeyi doğru yaptığımı düşünüyorum gübreli su ph ölçtüm ppm ölçtüm vs (sadece ışık mesafesi konusunda kafam karışık) kızımı kurtarmanın yolu var mıdır kankalar neyi yanlış yapmışım ne yapabilirim şimdiden çok teşekkür ederim .
@Yesil888
@Nazim_Red
@Night owl

Bu kızımsa biraz toparladı gibi ama hala berbat durumda işin aslı geçen haftaya göre saksılar 15 lt topraksa biobizz lightmix.

Son düzenleme:

muratzenci

Yeni üye
20 günlük bitki için biraz az gelişmiş dostum bitkin o yüzden sadece nemle alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Alt yaprakların sararmasından anlaşıldıgı üzere bitkin gübresiz kalmış. Toprakta gübrenin olması bitkinin o gübreyi dogru bir şekilde alıcagı anlamına gelmez. Ph degeri çok ama çok önemlidir. Ph i ancak ph metresi ile kontrol edebilirsin ve yüksekse Ph düşürücü ile düşürebilirsin. Eger suyun ph ini 6.2 yapıp bekletirsen o suyun Ph oranı değişir bekledigi süre boyunca. Suyun Ph ini bitkiye vermeden hemen önce en son işlem olarak ayarlaman gerekli.

RainGrow

Yeni üye
20 günlük bitki için biraz az gelişmiş dostum bitkin o yüzden sadece nemle alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Alt yaprakların sararmasından anlaşıldıgı üzere bitkin gübresiz kalmış. Toprakta gübrenin olması bitkinin o gübreyi dogru bir şekilde alıcagı anlamına gelmez. Ph degeri çok ama çok önemlidir. Ph i ancak ph metresi ile kontrol edebilirsin ve yüksekse Ph düşürücü ile düşürebilirsin. Eger suyun ph ini 6.2 yapıp bekletirsen o suyun Ph oranı değişir bekledigi süre boyunca. Suyun Ph ini bitkiye vermeden hemen önce en son işlem olarak ayarlaman gerekli.
Yaklaşık olarak kankam 10 gün oldu yavaş yavaş bu hale gelmeye başlayalı danıştığımda hani güzel gittiği söyleniyordu ilk günler phı sürekli kontrol ediyorum gübrelemeden hemen önce ve sonra da dahil şuan ph aşşağı yukarı 6.5 olarak ayarlıyorum bu aşşağıdaki fotoğrafta kankam bi yalaşık 10 gün önceki hali

Night owl

Müptezel
Kankalar kızım yaklaşık 20 günlük her şey çok iyidi fısfısla her gün suluyordum ediyordum ph ayarlı dinlenmiş musluk suyuyla fakat geçen hafta nem makinam bozuldu ve yenisi gelene kadar 5 6 gün geçti ışıkta 45 50 cm mesafedeydi (ls evo340w) suyu 60 ml civarı veriyordum chate danıştığımda ışığı 80 cm ye aldım ve dimi %50 ye getirdim alan 60x60
Nem makinasının olmadığı ara bitki mahvoldu cumartesi günü nem makinam geldi nemi 70 e sabitledim ve yine cumartesi günü ilk gübrelememi yaptım chate danışarak su miktarımı 500 ml e çıkarttım sadece cumartesi ve pazartesi günü gübreleme yaptım tabloda yazanın çeyreği kadar ama ne yazık ki daha da kötü oldu kızımı kurtarmam için ne yapabilirim kağıt üstünde her şeyi doğru yaptığımı düşünüyorum gübreli su ph ölçtüm ppm ölçtüm vs (sadece ışık mesafesi konusunda kafam karışık) kızımı kurtarmanın yolu var mıdır kankalar neyi yanlış yapmışım ne yapabilirim şimdiden çok teşekkür ederim .
@Yesil888
@Nazim_Red
@Night owl

Bu kızımsa biraz toparladı gibi ama hala berbat durumda işin aslı geçen haftaya göre saksılar 15 lt topraksa biobizz lightmix.

Geçmiş olsun yeniden başlayacaksın gibi duruyor nem gelene kadar ısı nem kaçtı bitkiler baya kötü olmuş

Yesil888

Ordinaryüs
Kim dedi sana o filize 500 ml su ver ve iki gün üst üste. Cumartesi pazar. Kök cürümesi var filizlerde. Toprak tam takir kuruyana kadar su verme, sadece nem ver ve dua et. Toparlarsa bir dahaki sulamada sadece kök gübresi ver.

RainGrow

Yeni üye
Kim dedi sana o filize 500 ml su ver ve iki gün üst üste. Cumartesi pazar. Kök cürümesi var filizlerde. Toprak tam takir kuruyana kadar su verme, sadece nem ver ve dua et. Toparlarsa bir dahaki sulamada sadece kök gübresi ver.
Hatırlamıyorum ismini bi cumartesi verdim bi pazartesi onu da toprak kurumasına bakarak verdim normalde günde 60 ml su veriyordum şuan ne kadar vermem doğru olur peki kankam

Yesil888

Ordinaryüs
Su anda hic su yok,toprak tam kuruyana kadar. Tekrar verecegin zaman 60-70 ml yeter. Direk filizin dipine. O filizde asagi dogru 6-7 cm bir kök ve yanlaradan belki 1 cm kadar bir kac kilcal kök vardir, onunda o kapasite su ile bir kismini cürüttün. Eger hala saglam kök kaldiysa bitkiler kurtulur.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka o sirada nemsizlikte bu hale gelmaz, az gelisir ama ölmez. Topraktan verdigi su ile gene yasardi, sebeb kök cürümesi.

RainGrow

Yeni üye
Su anda hic su yok,toprak tam kuruyana kadar. Tekrar verecegin zaman 60-70 ml yeter. Direk filizin dipine. O filizde asagi dogru 6-7 cm bir kök ve yanlaradan belki 1 cm kadar bir kac kilcal kök vardir, onunda o kapasite su ile bir kismini cürüttün. Eger hala saglam kök kaldiysa bitkiler kurtulur.
Tamamdır kankam çok sağolasın en başta doğru yapıyormuşuz herkesi dinlememek gerekliymiş tecrübe oldu bu da ilk growum peki ışık mesafesi vs nasıl 45 50 ye çekeyim mi tekrar

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka isik mesafesini üst yapraklara göre ayarliyacaksin. Üst yapraklar düz oldugu sürece her gün 2-3 cm indirisin, baktin yapraklar yanlarda yukari kivrildi, bu isik fazla geliyor demektir ,gene biraz uzaklastiracaksin.

oturanboga35

Müptezel
Knk bitki phtoysa direk büyük saksıda başlamamani öneririm. Büyük saksı sulamayı zorlaştırır bu gibi durumlar yaşanabilir.

RainGrow

Yeni üye
Knk bitki phtoysa direk büyük saksıda başlamamani öneririm. Büyük saksı sulamayı zorlaştırır bu gibi durumlar yaşanabilir.
Valla kankam düştük bir gaflete auto başladık photo tohumlar duruyor onları çimlendirmedim ama bazı ustalar söylemişti bunu bir sonraki growda photo yapıcam kulağıma küpe olsun sağolasın kankam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • T Tropikal.MR:
    ** ********* *** hahahaha********* *** ******** **** ** *** hahahaha**** ******** ******** ** ********** ****** ******* **** ******* ******* *****
    +2
  • S Space44:
  • S Space44:
    ******* hahahaha*** *** ****** hahahaha
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ****** **** ***** ******* hahahaha* ** ******** hahahaha**** ***** ********* *** hahahaha********* *** ******** **** ** *** hahahaha**** ******** ******** ** ********** ****** ******* **** ******* **
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** ******** ********** **** ********* ** ********* *** hahahaha********* *** ******** **** ** *** hahahaha**** ******** ******** ** ********** ****** ******* **** ******* **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    * ********* ** ****** ********* ***** hahahaha* *** ********** ******* ***** *****
  • S Space44:
  • S Space44:
  • T Tropikal.MR:
    ********** *** ******* ********* ********** ********* hahahaha*** ***** ******* ***** ******** ***** *****
  • içiciadam içiciadam:
    ******* *** ********** *** ******* ********* ********** ********* hahahaha*** ***** ******* ***** ******** ***** *****
  • içiciadam içiciadam:
    ******* hahahaha** *********
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** hahahaha hahahaha *** ******* ****** ****** ***** ****** ********* ****
  • T Tropikal.MR:
    ********** ** **** ****** hahahaha** ****** ****** ***** *** ***** ********* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** *** ****** ********* ******* ***** ********* ******** ** **** **** hahahaha* ***** ********** hahahaha**
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ********** ** **** ****** hahahaha** ****** ****** ***** *** ***** ********* *** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******** ********** *** ******** ********** hahahaha** **** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ********** ********** ******** ***** ***** ***** ***** ****** *** ****** ********* ******* ***** ********* ******** ** **** **** hahahaha* ***** ********** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
    *** hahahaha ********
  • içiciadam içiciadam:
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
    T Tropikal.MR: ******** * ***** ****** *******