Kanka lütfen acil yardım 15 gündür çözemedim

GROWER_TR

Yeni üye
Selam kanka 5 adet auto critical genetiğim var. Bitkiler şu an 36. Günde çiçekleme evresine girdi. Kankalar 15 gündür bitkilerin alt yapraklar sararıp kurumaya başladı bi türlü sorunu çözemedim. Altlarda neredeyse yaprak kalmadı. Elimi atınca düşüyor kuruyan yapraklar. Gelişimleri yavaşladı bitkiler gitti gidecek bütün emeğim çöp olacak bilenlerden ricam yardımcı olur iseniz çok mutlu olurum uygulama ve detayları aşağıda listeledim. Herkese bereketli sorunsuz growlar dilerim.

Uygulama medyası:
coco perlit karışımı
Saksılar 12 lt

Sıcaklık:
İlk 20 gün 30-31-32 lerde idi biraz ısı stresine girdiler coultube ve fan aldım 20. Günden itibaren 26-27 lerde sıcaklık

Nem: 30-40 arası

Lamba: 1000 w hps

Fanlar:
temiz hava giriş fanı ve çıkış için karbon filitre mevcut valtilatir içerde esinti yapıyor

Gelişim döneminde kullandığım gübreler:
Advanced nutrients in
Sensi coco grow a - b
Voodoo juice
B-52

Çiçekleme dönemi kullandığım gübreler:
Sensi coco blom a-b
Voodoo juice
B-52
Big bud
Bud candy
Overdrive
Bud factor x
Rhino skin
Revive
Bu gübreleri haftalık çizelgeye göre kullanıyorum.

Extra takviyeler:
İlk 30 gün canna nın cal mag ürününü kullandım
1 haftadır advanced nutrients in sensi can mag extrasını kullanıyorum.

Ph:
Ph cihazım var. Hata yaptım ilk kez coco da yapıyorum. İlk 25 gün ph ı 5,6 - 5,7 yaptım. 25. Günden beri 6,1-6,2 olarak veriyorum.

Bitkilerin resimleri:
https://i.imgur.com/mdMWHDJ.jpg
https://i.imgur.com/wujzMpi.jpg

İlk başladığımda ph ı düşük verdiğim için cal mag ı alamadı calmag eksikliği zannettin ama ph ı düzeltili 10 gün oldu hala yapraklar sararıp kuruyup gidiyor. Çözemedim sorun ne? Ne yapmam lazım. Bilenler yardım ederse çok minnettar kalırım kankalar.
Herkese sevgiler saygılar.

S

silas

Guest
Selam. Cocoyu yanlış anlamışsın dostum, saf gevşek coco değilki yetiştirme medyan ph'ı o kadar düşüresin, sadece torfunda coco katkısı var. Sendeki gibi hazırlanmış mix toprağa ph'ı 6,2-7 arası ayarlaman gerekirdi. Enteresan şekilde bundan bitkin yine pek etkilenmemiş, ama kesinlikle ph konusunda yanlış yapmışsın. "İlk 25 gün ph ı 5,6 - 5,7 yaptım. 25. Günden beri 6,1-6,2" demişsin sonradan ph'ı yükseltmen seni kurtarmış ama ilk 25 gün yazık etmişsin kanka :) PH'ı bu materyalde 6,2-7 ayarlayacaksın. Ek bilgi bitki kökleri kalsiyumu toprakta 6-7 ph aralığın emer. Fakat senin kalsiyum eksikliğinle alakan yok. Bitkin aşırı büyüdüğü için saksında 1 tık küçük kalmış bu arada.
Şimdi asıl soruna gelelim kanka, öncelikle ilk sorunun yanlış ph, gübrelerinin ph perfect özelliği olmasına rağmen yanlış bilgiden dolayı ph'ı yanlış ayarlamışsın, ph'ı 6,2-7 yap. 2. resme bak, genel olarak bitkiyi incele bakalım sararmalar nerde altta di mi. Bitki az ışık alan eski yaşlı sömeklere faydası olmayan yapraklarını infaz ediyor, tabi bunda yanlış ph ayarladığın için toprağı sıkıştırman da etken olmuş fakat endişelenecek hiç bir durum yok. Etkilenen yaprakların damar aralarındaki sarı renkli açılmalar bitkinin potasyum magnezyum gibi mobil besin elementlerini o eski yaşlı yapraklardan alıp sömeklere taşıması sonucu oluşan açılmalardır. Kafana takacağın bir sorun yok, farkındaysan o sararan yaprakların sömeklere hiç bir faydası yok, bitki işine yaramayan o yaprakları kendisi infaz edip besin ve enerjisini sömeklere harcamaya başlamış.
Özet olarak ph'ı düzelt, zaten ph perfectin var. Grow gübresini kes daha verme bloomla devam. Diğer gübreleri mutlaka 1 tık azalt keza yapraklarda pençeleşmeler başlamış, ph'la sıkıştırdığın toprağa bu şekilde fazla gübreyle devam edersen ileride canını sıkabilir. Çok fazla gübre var elinde, hepsini tek seferde mixlemeye çalışma dönüşümlü olarak çizelgenin yarısına bölerek ver. Dumanın bol olsun

GROWER_TR

Yeni üye
Selam. Cocoyu yanlış anlamışsın dostum, saf gevşek coco değilki yetiştirme medyan ph'ı o kadar düşüresin, sadece torfunda coco katkısı var. Sendeki gibi hazırlanmış mix toprağa ph'ı 6,2-7 arası ayarlaman gerekirdi. Enteresan şekilde bundan bitkin yine pek etkilenmemiş, ama kesinlikle ph konusunda yanlış yapmışsın. "İlk 25 gün ph ı 5,6 - 5,7 yaptım. 25. Günden beri 6,1-6,2" demişsin sonradan ph'ı yükseltmen seni kurtarmış ama ilk 25 gün yazık etmişsin kanka :) PH'ı bu materyalde 6,2-7 ayarlayacaksın. Ek bilgi bitki kökleri kalsiyumu toprakta 6-7 ph aralığın emer. Fakat senin kalsiyum eksikliğinle alakan yok. Bitkin aşırı büyüdüğü için saksında 1 tık küçük kalmış bu arada.
Şimdi asıl soruna gelelim kanka, öncelikle ilk sorunun yanlış ph, gübrelerinin ph perfect özelliği olmasına rağmen yanlış bilgiden dolayı ph'ı yanlış ayarlamışsın, ph'ı 6,2-7 yap. 2. resme bak, genel olarak bitkiyi incele bakalım sararmalar nerde altta di mi. Bitki az ışık alan eski yaşlı sömeklere faydası olmayan yapraklarını infaz ediyor, tabi bunda yanlış ph ayarladığın için toprağı sıkıştırman da etken olmuş fakat endişelenecek hiç bir durum yok. Etkilenen yaprakların damar aralarındaki sarı renkli açılmalar bitkinin potasyum magnezyum gibi mobil besin elementlerini o eski yaşlı yapraklardan alıp sömeklere taşıması sonucu oluşan açılmalardır. Kafana takacağın bir sorun yok, farkındaysan o sararan yaprakların sömeklere hiç bir faydası yok, bitki işine yaramayan o yaprakları kendisi infaz edip besin ve enerjisini sömeklere harcamaya başlamış.
Özet olarak ph'ı düzelt, zaten ph perfectin var. Grow gübresini kes daha verme bloomla devam. Diğer gübreleri mutlaka 1 tık azalt keza yapraklarda pençeleşmeler başlamış, ph'la sıkıştırdığın toprağa bu şekilde fazla gübreyle devam edersen ileride canını sıkabilir. Çok fazla gübre var elinde, hepsini tek seferde mixlemeye çalışma dönüşümlü olarak çizelgenin yarısına bölerek ver. Dumanın bol olsun
Kanka yüreğime su serptin yemin ederim allah senden razı olsun. Tamamdır. Hatalarımın farkına vardım zaten geç oldu ama düzelttim. Ekstra bir besin gübre kullanmama gerek var mı kanka veya bir işlem yoksa ph ı sadece 6,2- 7 arası ayarlayıp sürekli yola devam mı böyle

S

silas

Guest
Kanka yüreğime su serptin yemin ederim allah senden razı olsun. Tamamdır. Hatalarımın farkına vardım zaten geç oldu ama düzelttim. Ekstra bir besin gübre kullanmama gerek var mı kanka veya bir işlem yoksa ph ı sadece 6,2- 7 arası ayarlayıp sürekli yola devam mı böyle
Kanka saksın küçük kaldığı için bu saatten sonra sulama konusuna çok dikkat etmen gerek, parmağınla toprağın 3 cm üsütün kaz toprak nemliyse asla sulama yapma, ertesi gün tekrar kontrol et toprağın kuru olduğuna emin olduğun zaman yeterli miktarda sulama yap, bu sulama periyodun hakkında sana klavuz olsun. Sulama miktarına gelecek olursak, atıyorum yetişkin bir bitki 18 litre saksıya 1 lt su vereceğim, önden bütün toprağın üstünü yarım litre suyla ıslat, 2-3 dk toprağın suyu iiçmesini bekle, sonra kalan suyu azar azar ver. Saksının altndan yarım-bir çay bardağı kadar su gelince dur, o verdiğin su senin sulama miktarın olsun. Korkma bitkine 1 hafta su vermezsen bile bitkin ölmez.
Sorularına gelirsek dediğim gibi elinde çok fazla gübre var gübreyi azalt, fazla gübreden yapraklarda pençeleşmeler başlamış. Bu konuya dikkat et, bir sonraki sulamanı toprak iyice kuruyunca yarım miktarda bloom gübresi ve reviveyle yap. sonra çizelgelerdeki oranların yarısını baz alarak çizelgeye göre devam et. Bu arada çizelgedeki miktarlar o hafta vermen gereken toplam gübre miktarını göstermektedir. X gübre için 4ml diyorsa ve o hafta 2 sulama yapacaksan onu 2ml şeklinde 2 ye böleceksin. Kolay gelsin

GROWER_TR

Yeni üye
Kanka saksın küçük kaldığı için bu saatten sonra sulama konusuna çok dikkat etmen gerek, parmağınla toprağın 3 cm üsütün kaz toprak nemliyse asla sulama yapma, ertesi gün tekrar kontrol et toprağın kuru olduğuna emin olduğun zaman yeterli miktarda sulama yap, bu sulama periyodun hakkında sana klavuz olsun. Sulama miktarına gelecek olursak, atıyorum yetişkin bir bitki 18 litre saksıya 1 lt su vereceğim, önden bütün toprağın üstünü yarım litre suyla ıslat, 2-3 dk toprağın suyu iiçmesini bekle, sonra kalan suyu azar azar ver. Saksının altndan yarım-bir çay bardağı kadar su gelince dur, o verdiğin su senin sulama miktarın olsun. Korkma bitkine 1 hafta su vermezsen bile bitkin ölmez.
Sorularına gelirsek dediğim gibi elinde çok fazla gübre var gübreyi azalt, fazla gübreden yapraklarda pençeleşmeler başlamış. Bu konuya dikkat et, bir sonraki sulamanı toprak iyice kuruyunca yarım miktarda bloom gübresi ve reviveyle yap. sonra çizelgelerdeki oranların yarısını baz alarak çizelgeye göre devam et. Bu arada çizelgedeki miktarlar o hafta vermen gereken toplam gübre miktarını göstermektedir. X gübre için 4ml diyorsa ve o hafta 2 sulama yapacaksan onu 2ml şeklinde 2 ye böleceksin. Kolay gelsin
Kanka çok sağol ya ben o haftalık çizelgeyi de yanlış anlamışım desene ben orda mesela bloom da lt/4ml yazıyor haftada iki yada üç sulama yapıyorum duruma göre ben her sulamada 4 ml veriyordum. Demekki o hafta toplam 4 ml miş. Allah razı olsun senden beni çok aydınlattın ve bu 3. Grow um olmasına rağmen işk ikisi topraktı bu kez coco deneyeyim dedim yine de çok yanlış bilgiler yüklemişiz kendimize sayende yüreğime su serpildi rahatladım ve bir çok yanlışı düzelttim şimdiden. İşin gücün rast gelsin inşallah

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • kkush kkush:
    ** ***** ***** *** *** ***** hahahaha ***** ***** **** ***** hahahaha*** ******* ******** ** *** *** ******** hahahaha* *****
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ********* ********** ******* ******* ****** hahahaha ****** ***** hahahaha* ***
  • ax-b ax-b:
    **
  • Narkotik Narkotik:
    **** ****** ********* ***** ******* ******* ****** **** ****** ********* ***** ********** ******** *** ******** ********** **** ******* **** ***** *** **** hahahaha** ******* **
  • Narkotik Narkotik:
    ********* hahahaha ****
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ******** *** ********* *** ******** ******* **** ******** ******* ******* ** ** **** ****** ********* ***** ****** **** *** hahahaha** * hahahaha ******* ******** *** ** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** *** ***** hahahaha ***** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ** ** ******* ***** ** ***** ******** **** ***** ***** ****** * ******* *** **** **** ***** ****** ******* ******* ****** ******** ********* *** ******* * ***** ********* *** **** **** ****** * ******* * ***** hahahaha***** *******
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* **** ** ****** ******** **** **** **** ***** **** ******* *** *** **** ***
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ** ***** ******* ***** ** ******* ******** ****** ******** ** ** ******** ***** **** ** ** ******* ***** ** ***** ******** ****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ***** *** ********** *** * hahahaha* ** ****
  • Night owl Night owl:
    ******** ** ***** ***** ***** ********** ** * ** ***** ******* ****** * * ****** **********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ****** ***** ******* * * ** *** ** **** **** * * ********* **** * * ****** hahahaha* hahahaha**** **********
  • Narkotik Narkotik:
    ***** * **** *** *** ***** ******** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ********** ******* hahahaha
  • Night owl Night owl:
    hahahaha**** ****** *** **** ***** ****** ** *** *********
    Night owl Night owl: hahahaha**** ****** *** **** ***** ****** ** *** *********