Kampüste Lsd 1966

psychedelicman

Yeni üye
Herkese merhabalar. Bu forumu yeni buldum ve bu yazıyı da herkese bir merhaba demek için yazıyorum. Biraz vakit geçirdim forum da ve söylemeliyim ki birbirinizle iletişim tarzınız bana elit bir mahalle izlenimi verdi. Sanki herkes birbirini tanıyor ve destekliyor gibi gayet hoş bir ortam.

Asıl konuya gelirsek yakın zamanda “the psychedelic experience” (1965) adlı 20 dakikalık bir kısa filmi arıyordum. (Bunu da Hamilton Morris’ in Hamilton's Pharmacopeia adlı muhteşem belgeselinde gördüm. Hamilton abimiz 3 sezon boyunca bulabildiği her psychedelic ile bir bölüm çekmiş. Kesinlikle öneririm.)

Filmi youtube da buldum. Çok etkilenmedim açıkçası fakat kanala tıkladım ve içeriklerini incelemeye başladım. Kanlda genel olarak nadir müzikler ve eski yapım içerikler vardı. Benim ilgimi ise “'' students on acid '' - clip from documentary 1966.” Adlı video çekti.

Üniversite kampüsünde lsd ye batırılmış şeker yiyen öğrencileri izleyen bir videoydu. Şu anki hayatımıza bakınca ne kadar absürt değil mi?

Daha sonraki klip ise 15 gram esrardan 30 yıl hapis yiyen bir “Doktor Timothy Leary” adam vardı. Biraz araştırınca psychedeliclerin güçlü bir destekçisi olduğunu öğrendim.

Videoda diyordu ki;

“Throughout human history man who stumbled of an new energy has always in trouble for one generation then second generation comes along and accepts it and uses it”

“İnsanlık tarihi boyunca yeni bir enerji kaynağı bulan ilk nesil insanların başı hep dertte oldu. Daha sonra ikinci nesil bunları kabul etti ve kullandı”

“I am aware of my Pioneer status. And of course every 100 man who think they are Pioneers 99 percent of them are cranks and ı will maybe a crank. That’s a statistical risk you take in my business.”

“Bana verilen öncü statüsünün de farkındayım. Tabiki de kendini öncü sanan 100 kişiden 99 u boş adamdı. Belkide ben de öyleyim Bu benim işimde alınacak bir risktir.”

“I think that during this period of anguish and misunderstanding -which is gonna grow by the way in the next few years- all of us must be extremely tolerant and patient. We are not gonna solve this problems by shouting other people and not listening, we are not gonna solve this misunderstanding by passing laws or by putting young people in jail.”

“Bence bu acı ve yanlış anlaşılma döneminde – ki önümüzdeki birkaç yıl içinde daha da büyüyecek- hepimiz aşırı derecede tolereli ve sabırlı olmalıyız. Bu sorunları başka insanlara bağırarak ve dinlemeyerek çözemeyiz, bu yanlış anlaşılmaları yeni yasalar koyarak veya genç insanları hapse atarak çözemeyiz.”

Bu konuşma zamanını çok öteside bir kouşma ve beni çok etkiledi. Umarım sizide etkiler.

“Freedom is state of mind”

Führer

Üye
Bu konuşma ile bulunduğumuz koordinatlar o kadar ters orantılı ki karamsarlığa kapılmamak elde değil.

Ü

Üye silindi 24264

Guest
Hamiltoni bende cok seviyorum, hagni bolum bu anlayamadim pek ben ama Turkiyede bu islerin oluru cok gece kalicak. En dogrusu daha dunya ozerinde dusunce ozgurlugunun esnek oldugu ulkere kacmaya calismak benim gorusum, psychedelic kullanan biri olarak Turkiyede yasadigim zorluklardan ben sahsen bikmis durumdayim cunku Psychedeliclere ulasmak da kandada amerikadaki gibi degil gram. Oralarda yasarken ki rahatligima ozgurlugume o kadar ozeniyorumki umarim gidip yerlesme sansi hepimizin olur

dangerranger

Kıdemli Üye
Bu konular çok karmaşık konular,psychedelic maddelere merak duyan ve araştırmaya başlayan kişiler ilk zamanlar timothy leary,alexander shulgin,allan ginsberg,john lilly,terence mckenna gibi kişileri öncü,bağımsız düşünürler,özgürlük savunucuları gibi görüyorlar fakat durum öyle değil.Hepsini araştırmak lazım,okumak,izlemek,anlamaya çalışmak lazım,fakat bunların çok büyük bir komplonun oyuncuları olduğunu ve bu konuların okült bağlantılarını da görmek lazım.Çok derin konular bunlar ve oyun içinde,oyun içinde oyunlar dönüyor burada :)

psychedelicman

Yeni üye
Hamiltoni bende cok seviyorum, hagni bolum bu anlayamadim pek ben ama Turkiyede bu islerin oluru cok gece kalicak. En dogrusu daha dunya ozerinde dusunce ozgurlugunun esnek oldugu ulkere kacmaya calismak benim gorusum, psychedelic kullanan biri olarak Turkiyede yasadigim zorluklardan ben sahsen bikmis durumdayim cunku Psychedeliclere ulasmak da kandada amerikadaki gibi degil gram. Oralarda yasarken ki rahatligima ozgurlugume o kadar ozeniyorumki umarim gidip yerlesme sansi hepimizin olur
1 sezon 6 bölümde yaşlı çiftle beraber izliyorlar.

psychedelicman

Yeni üye
Bu konular çok karmaşık konular,psychedelic maddelere merak duyan ve araştırmaya başlayan kişiler ilk zamanlar timothy leary,alexander shulgin,allan ginsberg,john lilly,terence mckenna gibi kişileri öncü,bağımsız düşünürler,özgürlük savunucuları gibi görüyorlar fakat durum öyle değil.Hepsini araştırmak lazım,okumak,izlemek,anlamaya çalışmak lazım,fakat bunların çok büyük bir komplonun oyuncuları olduğunu ve bu konuların okült bağlantılarını da görmek lazım.Çok derin konular bunlar ve oyun içinde,oyun içinde oyunlar dönüyor burada :)
Katılıyorum kesinlikle. Kimseyi öncü olarak görecek kadar araştırmadım. Fakat söylediği şeyler çok hoş.

Genelde bu komplo teorilerini bilir ve bi bakarım fakat bu konudakileri hiç bilmiyorum. Sadece watergate te cocukların beyinlerini içinde dmt olduğu için yiyorları duydum. Bu komplo teorileri zaten kanıtlanması imkansız oluyor genelde ama oradaki boşluğa oturuyor. Kaynak verirsen diğer teorilere bakmak isterim.

Bunların dişinda devlet veya otoritelerin halkı daha kolay yönetmek için bu maddeleri yasaklaması teorisi mantıklı. Fakat bu bir sebep te olmayabilir.

psychedelicman

Yeni üye

Evet o özgürlük hissini bende hissettim. HAngi maddeye baksam yasak. Salvium vs olsun. Sipariş versen ki onu da bu forumda okudum binbir takla atıyor bide korkuyorsun lan ya hapise girersem diye can sıkıcı bir durum. Fakat bunu kullanan yetiştiren herkesin bir öncü olduğunu düşünüyorum. Kollektif bilinçte yavaştan yerimizi alıyoruz ki her gün yeni birileri araştırıyor ve öğreniyor.

dangerranger

Kıdemli Üye
Katılıyorum kesinlikle. Kimseyi öncü olarak görecek kadar araştırmadım. Fakat söylediği şeyler çok hoş.

Genelde bu komplo teorilerini bilir ve bi bakarım fakat bu konudakileri hiç bilmiyorum. Sadece watergate te cocukların beyinlerini içinde dmt olduğu için yiyorları duydum. Bu komplo teorileri zaten kanıtlanması imkansız oluyor genelde ama oradaki boşluğa oturuyor. Kaynak verirsen diğer teorilere bakmak isterim.

Bunların dişinda devlet veya otoritelerin halkı daha kolay yönetmek için bu maddeleri yasaklaması teorisi mantıklı. Fakat bu bir sebep te olmayabilir.
watergate değil pizzagate demek istedin sanırım ve dmt değil adrenochrome demek istedin.pizzagate komplo teorisi değil,gerçektir ve aslında komplo teorisi diye bir şey bildiğimiz anlamda yoktur.ben komplo teorisi değil,kurulan bir komplodan bahsettim.dediğim gibi çok derin konular bunlar,maddelere ulaşmak olayın bir boyutu fakat asıl ondan sonrası önemli.mesele varoluşu anlamak,nasıl bir durumda olduğumuzu çözmek.bunun için her yolu denemek fakat çok dikkatli olmak gerek.bu maddelerle gördüğün şeyleri,ulaştığın yerleri çok iyi değerlendirip anlamaya çalışmak ve bu konuda basit veya karmaşık hiç bir açıklamaya güvenmemek,en nihayetinde kendi özüne,vicdanına güvenmek gerek.ayrıca bu konularla ilgilenirken bir yandan okült,mistik,teozofik,spiritüel,dini konuları ve felsefeyi derinlemesine araştırmak gerek doğrudan bağlantılı oldukları için.psychedelic maddeler kestirme yoldur,yanlıştır demiyorum kesinlikle ama çok kestirmedir ve yeterince donanımlı ve tedbirli olmayan bir insanın ayağı ,ne olduğunu anlayamadan kayabilir bu yolda.

psychedelicman

Yeni üye
watergate değil pizzagate demek istedin sanırım ve dmt değil adrenochrome demek istedin.pizzagate komplo teorisi değil,gerçektir ve aslında komplo teorisi diye bir şey bildiğimiz anlamda yoktur.ben komplo teorisi değil,kurulan bir komplodan bahsettim.dediğim gibi çok derin konular bunlar,maddelere ulaşmak olayın bir boyutu fakat asıl ondan sonrası önemli.mesele varoluşu anlamak,nasıl bir durumda olduğumuzu çözmek.bunun için her yolu denemek fakat çok dikkatli olmak gerek.bu maddelerle gördüğün şeyleri,ulaştığın yerleri çok iyi değerlendirip anlamaya çalışmak ve bu konuda basit veya karmaşık hiç bir açıklamaya güvenmemek,en nihayetinde kendi özüne,vicdanına güvenmek gerek.ayrıca bu konularla ilgilenirken bir yandan okült,mistik,teozofik,spiritüel,dini konuları ve felsefeyi derinlemesine araştırmak gerek doğrudan bağlantılı oldukları için.psychedelic maddeler kestirme yoldur,yanlıştır demiyorum kesinlikle ama çok kestirmedir ve yeterince donanımlı ve tedbirli olmayan bir insanın ayağı ,ne olduğunu anlayamadan kayabilir bu yolda.
Ahahaha büyük ihtimalle öyledir. Bunları daha derin bakmam lazım

Onun dişinda bu konu da benim kafamı kurcalayan bir konu. Kesinlikle aydınlanma için kendin dışında bir şeye güvenmenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Psychedelicler bir araç sadece en verimli ve doğru şekilde kullanmak lazım. Fakat her arac yanında bir eksi taraf ta getirir. Hani bunun bedeli ne diye bir soru takılıyor ve tatmin edici bir cevap bulamadım açıkçası.

Arya1

Yeni üye
biraz daha bahsedebilir misiniz çok ilgimi çekti

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
  • Y Chat bot:
  • D doğadostu1004:
  • clackster clackster:
  • Mest Mest:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • C coke12345:
    C coke12345: ******* ****** **** ******** *******