Kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin

Arkadaşlar gerçekten sinirden napıcağımı bilemiyorum hiç bir neden bulamıyorum kızlarımın böyle olması için lütfen beni aydınlatın

Blue dream auto 29. Günleri 12 litre kumaş saksıdalar ışığım 600w SHP mesafe 75 cm 2-3 günde bir bir litre veriyorum kurumadıysa 4 güne uzayabiliyor sıcaklığım 23 ile 29 arasında nemim geçen hafta 50 civarındaydı bu hafta 40 suyumun pH 6.5 veriyorum 20/4 periyottalar 10 gündür ondan önce 18/6 biobizzin çoğu gübresini kullanıyorum çizelgedekilerin ortalama 3/2 oranında hazırlıyorum toprağım plagron lite

Dostlarım sistemim bu şekilde ne kadar forumu gezdiysem bir hata bulamıyorum ama kızlarım bu halde

Yaprakların şekli şemali bir türlü düzelmiyor ve artık kafayı yemek üzereyim gerçekten problem nedir lütfen yeşillendirin

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Suyu çok veriyon bir iki azot fazlan var pençeleşme olmuş iki üç sulama boş geç sulama sıklığını artır günleri calmag verdinmi hiç vermediysen başla 15 günde bir boşsulamada litreye 2 ml ver

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Toprak iyice kurusun bitki susasın biraz fakat sorunun suyla ilgili deyil çok tabi suyunda etkisi var ama senin büyük sorunun azot fazlası pençeleşme olmuş bitki renginde koyulaşma varmı koyu yeşile döndümü

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Kökçürüğü mantar kötü bakteri oluşumu böcek ve sineklenme bitkiyi oksijensiz bırakma hepsinin sebebi çok sulama az suyun çarasi kolay da çok suyun baya zor toparlanması verdi hasar

H
Toprak iyice kurusun bitki susasın biraz fakat sorunun suyla ilgili deyil çok tabi suyunda etkisi var ama senin büyük sorunun azot fazlası pençeleşme olmuş bitki renginde koyulaşma varmı koyu yeşile döndümü
Her yaprakta değil ama bitkinin 5/2 si koyulaşmış bir de 1.5 hafta önce yanlış pH yüzünden (en azından ben öyle zannediyorum) 3-4 tane yaprak tamamen sarıya döndü onları budamam kızlarımı çok strese sokar mı ?

nightowl

Üye
Bence 3 günde bir 12 litre bez saksı mutlaka kuruyordur ki 1 litre de çok değil. bence aşırı sulama değil, tüm yaptıkların doğru görünüyor. Besin fazlası olabilir, 2-3 sulama boş ver bakalım düzelecek mi.

Bence 3 günde bir 12 litre bez saksı mutlaka kuruyordur ki 1 litre de çok değil. bence aşırı sulama değil, tüm yaptıkların doğru görünüyor. Besin fazlası olabilir, 2-3 sulama boş ver bakalım düzelecek mi.
Öyle yapıcam dostum teşekkür ederim cevaplarınız için birde budama işine ne diyorsunuz her bitkinin en altta ki iki fan yaprağı tamamen sarıya döndü geçen hafta

nightowl

Üye
Kendisi kopup düşene kadar elleme derim, bende de aynı sorun var. 19lt kumaş saksıya veg'de 1,5 sulama yaptım photoya, aşırı sulama yapmayım derken susuz kaldı bitki ve yarısından aşağısı sapsarı ve kurudu hepsi. Bir daha kumaş kullanmam, çok çabuk kuruyor ve kökler susuz kalıyor. Son 3 sulamayı 3 litre yaptım 3 günde bir, biraz toparladı. Budama konusunda üstadlar cevap verir, benim bilgim yok maalesef o kadar.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Koyu yeşil olması azot fazlası demek oluyo sararanlardan kurtul sen toprgı kuru zannetsende onun içi ıslak olur keyif senin istersen bi kova dök suyu ben doru bildimi ve kendi bitkilerime uyguladımı söledim keyif senin istedin gibi bakarsın

sulama mıktarın 1 tık fazla sıkıntı yok
Koyu yeşil olması azot fazlası demek oluyo sararanlardan kurtul sen toprgı kuru zannetsende onun içi ıslak olur keyif senin istersen bi kova dök suyu ben doru bildimi ve kendi bitkilerime uyguladımı söledim keyif senin istedin gibi bakarsın
Suyu ve grow gübresini bi miktar azaltıyorum hatta gübreyi iki sulama kesiyorum ve sararan yaprakları buduyorum teşekkür ederim cevaplarınız için

Kanka selamlar rüzgar yanığı olabilir mi acaba ustalar bu konuda ne diyor benim fikrim sadece ama her yerinde olduğu İcin sulamadan dır diye düsünüyorum vantirator e uzak olan da aynı sıkıntı varmı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ******** ****** ******** ********* ** **
  • A ax-b:
    **
  • A ax-b:
    ** hahahaha ****** hahahaha **** ***** hahahaha*** **
  • zero00 zero00:
    *** ********* ****** *** **** ***** ** *** ******** ****** ******** ********* ** **
  • A ax-b:
    hahahaha**** ****** ** **** ****** ****** ******* **
  • zero00 zero00:
    ****** ***** ** hahahaha ****** hahahaha **** ***** hahahaha*** **
  • N nanelimon:
    **** ***** ** **
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ** hahahaha ****** hahahaha **** ***** hahahaha*** ** ******** ***** ***** **
  • zero00 zero00:
    ***** ***** ******* *** ******** hahahaha*
  • zero00 zero00:
    ***** ******* ******** ** hahahaha*
  • A ax-b:
    ****** **** hahahaha* ****** **** **** * ***** ********** **** ****** ****** *** **** **
  • zero00 zero00:
    *** ******** ***** ******** ***** ***** **
    hahahaha**** ****** ** **** ****** ****** ******* ** *** ***** ***** ******** ** hahahaha*** ******* ******* ******* ******** ** ***** ****** ****** **********
  • NewGardener NewGardener:
    *** ***** hahahaha ***** *** * ******** ***** ***** **
  • zero00 zero00:
    ******** **** ********* ****** **** hahahaha* ****** **** **** * ***** ********** **** ****** ****** *** **** **
  • N nanelimon:
    *** ***** hahahaha ***** *** ****** ********** ***** ***** ******
  • zero00 zero00:
    *** ***** ********** ******** ****** ** ** ****** ********** hahahaha* hahahaha ******** *** *** ***
  • A ax-b:
    **
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ** ***** ******* ** ***** ****** ****** ******* ******** **
  • zero00 zero00:
    ** ********* hahahaha****** ****** *** *** ** ***
    ****** **** hahahaha* ****** **** **** * ***** ********** **** ****** ****** *** **** ** ***** ***** ***** ***** ** ******** *** ****** **** **** ********** ****** ***** ***** ***** *** ********* * *******
  • A ax-b:
    ** ****** ***** **** ******* hahahaha***** *****
    A ax-b: ** ****** ***** **** ******* hahahaha***** *****