Kabin ve Auto sorularım hk.

S3yl3rd

Yeni üye
Merhaba dostlar nasılsınız umarım iyisinizdir. bir kaç sorum var yazıyorum bilgisi olan yardımcı olursa cok hos olur.
1. autolar için forumdaki bazı konular eğitime girmemeli diyor bazıları sokuyor. Bende amatör olduğum için hiç o toplara girmeyip sadece kelle uçuracağım doğrumudur ?
2. çok fazla yer değiştirmeyin diyorlar bende tohumu patlattıktan sonra direkt bio lightmix toprağa koyacağım ve 2 hafta gübre vermeyeceğim. sonra çizelgeye göre gübre vereceğim. doğrumudur ? (normalde filizlendirme viyolü kullanıp öyle koymayı düşünüyordum ama yer değişmeyin strese girmesin diyorlar.)

saksılarım kaç litre olsun ? 6 bitki koyacağım bu kabine uygunmudur ? bu filtre vs ile koku yapar mı ? Dışarıya koku yayılamaması lazım.

Temiz hava fanı önerirmisiniz bu kabine.

Led ışık olarakta 2 tane bundan alacam ne diyorsunuz ? 6x 50w full spectrum cob led (380-780NM) (90lm/w)
İLGİNİZ İÇİN SAĞ OLUN, AMATÖRLÜĞÜM İÇİN KUSURA BAKMAYIN. TEMEL HER ŞEYİ BİLİYORUM FORUMDAKİ KONULARI OKUDUM AMA SAÇMA SAPAN UFAK DETAYLARA TAKILIYORUM.
BU ARADA EĞER FORUMDA YASAK DEĞİLSE TELEGRAM VEYA DISCORD ARACILIĞI İLE BANA BİLGİ DESTEĞİ VEREBİLECEK TECRÜBELİ BİR ARKADAŞA HASAT SONU GÜZELLİK YAPARIM.

mami10_

Doktor
Kelle uçurmak yerine lst yap, kelle bitkiyi strese sokar ilk denemede hiç girme o topa, biobiz yerine plsgron Light mix kullan biobiz hastalık getiriyor ve çiçeklenmede ne hikmetse ca eksikliği çok oluyor,
Saksı 15 litrelik kullan, giriş fanın çıkış fanından yüksek olması lazım, 600 watt ışık 6 bitkiye bakmaz 4 bakarsın onunla
Gübre ne düşünüyorsun? Forumda iletişime geçmek yasak hem kendi güvenliğin hemde karşındakinin güvenliği sebebi ile.

S3yl3rd

Yeni üye
Kelle uçurmak yerine lst yap, kelle bitkiyi strese sokar ilk denemede hiç girme o topa, biobiz yerine plsgron Light mix kullan biobiz hastalık getiriyor ve çiçeklenmede ne hikmetse ca eksikliği çok oluyor,
Saksı 15 litrelik kullan, giriş fanın çıkış fanından yüksek olması lazım, 600 watt ışık 6 bitkiye bakmaz 4 bakarsın onunla
Gübre ne düşünüyorsun? Forumda iletişime geçmek yasak hem kendi güvenliğin hemde karşındakinin güvenliği sebebi ile.
Gübre olarak biobizz markası alacaktım doğral gübre bitkiyi yormaz diyorlar diye. bio grow, bio bloom, topmax, alg a mix. tamamdır 15 litre saksı alacağım, yukarıdaki 150.150 cadırı alacagım, yukarıdaki karbon filtre setini alacağım, toprak olarak plagron light mix alacağım. giriş içinde bu fanı alacağım. https://www.growkent.com/Turbine-Eco-125-280-ms-37w,PR-2464.html Peki seçtiğim gübreler için ne düşünüyorsun ? Işığı o zaman 1200 watt yapayım mı hem ileride bitki eklediğimde sorun cıkmaz hemde simdi daha iyi hasat alırmıyım ? biobizz leaf coat da almayı düşünüyorum yetiştireceğim yer biraz pis belki böceklendirmeyi engeller

S3yl3rd

Yeni üye
Dostlar bu yukarıdaki karbon filtre seti ve sonradan giriş fanı diye attığım aletler tamamen yeter dimi bana ? kokudan patlamak istemiyorum sonucta 5 6 bitki var.

mami10_

Doktor
Gübre olarak biobizz markası alacaktım doğral gübre bitkiyi yormaz diyorlar diye. bio grow, bio bloom, topmax, alg a mix. tamamdır 15 litre saksı alacağım, yukarıdaki 150.150 cadırı alacagım, yukarıdaki karbon filtre setini alacağım, toprak olarak plagron light mix alacağım. giriş içinde bu fanı alacağım. https://www.growkent.com/Turbine-Eco-125-280-ms-37w,PR-2464.html Peki seçtiğim gübreler için ne düşünüyorsun ? Işığı o zaman 1200 watt yapayım mı hem ileride bitki eklediğimde sorun cıkmaz hemde simdi daha iyi hasat alırmıyım ? biobizz leaf coat da almayı düşünüyorum yetiştireceğim yer biraz pis belki böceklendirmeyi engeller
1200 wata kaç para veeiceksin?
Giriş fanın çıkış fanından fazla olsun çıkış 300m2 giriş 350m2 olsun
Growkent den alış veriş kendi adına yapma kendi kartını ve s şeylerini paylaşma
Gübre iyi ph ölçer nem ısı ölçer nem makinesi fan ve s şeylerde lazım sana

S3yl3rd

Yeni üye
1200 wata kaç para veeiceksin?
Giriş fanın çıkış fanından fazla olsun çıkış 300m2 giriş 350m2 olsun
Growkent den alış veriş kendi adına yapma kendi kartını ve s şeylerini paylaşma
Gübre iyi ph ölçer nem ısı ölçer nem makinesi fan ve s şeylerde lazım sana
Hocam ph up down, ısıyla nemle alakalı mevzulari, saat ayarlamayı falan hep ayarladım şuan sadece girecek, çıkacak hava ve LED de sıkıntı çekiyorum. Sizin dediğinize en yakın şekilde şunu ayarlayabildim.

https://www.growkent.com/467m3-Growsan-Karbon-Filtre-Turbine-Pro-Fan-Set,PR-2472.html

Giriş fanimiz çıkış fanimizdan 105m3 daha güçlü. Alacağım ledler ise 750 TL ücrete 6x50W full spektrum Cob LED (380-780nm) (90lm/w) (soğutucu profili, fanları falan var) bundan iki tane alacağım(1500 pazarlıksız) Pazarlık yapmadım henüz ama yapabileceğimizi düşünüyorum.

Bu arada işin polis kısmını zaten hesaba kattim magazalarindan gidip alacağım yetiştirilecek yerle alakalı hiç bilgi olmayacak alan kişi ve yer sahibi.

S3yl3rd

Yeni üye
Bu arada giriş fanına gerek var mı ? kabinin yanlarında hava girsin diye tül gibi bir şey var diye biliyorum

mami10_

Doktor
Hocam ph up down, ısıyla nemle alakalı mevzulari, saat ayarlamayı falan hep ayarladım şuan sadece girecek, çıkacak hava ve LED de sıkıntı çekiyorum. Sizin dediğinize en yakın şekilde şunu ayarlayabildim.

https://www.growkent.com/467m3-Growsan-Karbon-Filtre-Turbine-Pro-Fan-Set,PR-2472.html

Giriş fanimiz çıkış fanimizdan 105m3 daha güçlü. Alacağım ledler ise 750 TL ücrete 6x50W full spektrum Cob LED (380-780nm) (90lm/w) (soğutucu profili, fanları falan var) bundan iki tane alacağım(1500 pazarlıksız) Pazarlık yapmadım henüz ama yapabileceğimizi düşünüyorum.

Bu arada işin polis kısmını zaten hesaba kattim magazalarindan gidip alacağım yetiştirilecek yerle alakalı hiç bilgi olmayacak alan kişi ve yer sahibi.
Durumun varsa mars hydro ve ya quantum boardları araştır.
Havalandırma illa growkent den almana gerek yok araştır daha ucuzlarını da bulursun n11 gibi ve ya başka sitelerde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ********* ******** ****** ******* **** ******** ********* ******* ****** ******** ********** ***** ***** ***** ******** ********* ******** ********* ********** ****** ***** ** hahahaha**** ********* *** ****** ***** ***** ***** ***** ***** * ***** ******** ***** ******** ***** ******* * *** **** ******** ***** ****** ***** ******* ***** * **** ******** **** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ********* hahahaha ***** ********* ********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ******* ****** ********* ********* ********** ** * ***** ***** hahahaha **** **** ****** ******* ***** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** **** ***** hahahaha** ***** ******* ********* ***** ***** ***** ******* ***** ***** ***** ****** **
  • S SuperKafa:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ****** ** *** ****** hahahaha** ********* **** hahahaha* ********** ** ********* ******* ********* ***** ***** ******** ****** hahahaha* ** ********* hahahaha****** * **** ***** ********* ** ***** ****** ***** ******** *** ****** ** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******* ***** ** *** ****** ** **** ****** hahahaha* ** ********* ***** ****** ******* ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha ****** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha* *** ******** ***** ** hahahaha* ****** *** *****
  • S SuperKafa:
    ******* hahahaha* ******** ** ***** ********* ***** ********* ******* ******* ***** ** **** hahahaha* ********* ********* ** *** ** *** ********** ******* ******* **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* **** ***** ***** * ******* *** ***** ***** ********* ***** * ****** ***** hahahaha ********** ***** ***** *** ***** ******* *** ***** ***** ***** **** ***** ****** ********** ******** ***** ***** ***** ***** ** *****
  • S SuperKafa:
    *** **** ******* **** ******* *** hahahaha **** ******** hahahaha**** ****** **** **** **** hahahaha**
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******* **** hahahaha* ** *****
  • S SuperKafa:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** **********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ******** * **** ** **** **** ******* *** ****** ******** ****** ********* *** ********* ******** hahahaha** ***** hahahaha ******** ********** **** ****** ***** *****
  • S SuperKafa:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • S SuperKafa:
    * ** ****** ****** *** ****** ****** hahahaha* ********* ****** hahahaha* *********
  • S SuperKafa:
    +1
  • S SuperKafa:
    ******** ********* hahahaha*** ****** ******
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* ****** **
    ErdemRS6 ErdemRS6: ********* ****** **