Kabin seçimi, markası,boyutu ve sitesi

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Anladım dostum çok teşekkürler bilgilerin için, o zaman ben yoluma 100*100 ile devam edeyim ve 2 auto bir ohoto yetiştirecem inş sıkıntı yaşamam
Konuya ortadan daldım çok özür dilerim dostum 2 auto 1 photo okudum yanlış değilse. Autoları 12.12 ye aldığında hasat düşer. 20.04 veya 18.06 autoyu baktığında hasata kadar. Bu kez minimum 3 ay demek . Ama 3 ay vegde duran photo kabinin yarısından fazlasını kaplar. Ben 1 aylık bitkiden klon alıyorum 10 gün köklenme sürüyor 45 gün veg 55 gün tahmini. Ana bitkiyi geciktirmek için aşırı zorlanıyorum.

Shepard

Müptezel
Auto ile photo aynı kabinde olmaz. Olursa autolar 2-2.5 aylıkken ve 18-6 düzeninde tutuyorsan, o dönemde photo bitki başlayabilirsin ama o dönemde de auto sömek doldurma evresinde olacağı için ışığın gücü çok yüksek olacak yeni bitki gelişemez veya sürekli sorun yaşarsın. Sana tavsiyem 2 auto ile başla 80x80 kabinde. Baktın bitkiler çiçekte ve koku problemi tolare edebileceğin düzeyde, karbon sorununu da ortadan kaldırırsın. Şahsen bende ev müsait olunca aynı şekilde yapacağım.

Auto ile photo aynı kabinde olmaz. Olursa autolar 2-2.5 aylıkken ve 18-6 düzeninde tutuyorsan, o dönemde photo bitki başlayabilirsin ama o dönemde de auto sömek doldurma evresinde olacağı için ışığın gücü çok yüksek olacak yeni bitki gelişemez veya sürekli sorun yaşarsın. Sana tavsiyem 2 auto ile başla 80x80 kabinde. Baktın bitkiler çiçekte ve koku problemi tolare edebileceğin düzeyde, karbon sorununu da ortadan kaldırırsın. Şahsen bende ev müsait olunca aynı şekilde yapacağım.
Kanka ikisi kesinlikle aynı kabinde olamayacaksa, autoyu tercih ederim, ama forumdaki arkadaşlar autoyu yorumlarken diyorlar ki, iyi bakmak lazım, çok sağlam değil, hasatı az vs gibi yorumlar var bu konuda haklılar mı ? Ben yeniyim bu konuda, evet öğrenmeye çalışıyorum ama bir yandan da hasat almak istiyorum sence sorun yaşarmıyım

Konuya ortadan daldım çok özür dilerim dostum 2 auto 1 photo okudum yanlış değilse. Autoları 12.12 ye aldığında hasat düşer. 20.04 veya 18.06 autoyu baktığında hasata kadar. Bu kez minimum 3 ay demek . Ama 3 ay vegde duran photo kabinin yarısından fazlasını kaplar. Ben 1 aylık bitkiden klon alıyorum 10 gün köklenme sürüyor 45 gün veg 55 gün tahmini. Ana bitkiyi geciktirmek için aşırı zorlanıyorum.
Kanka sanırım sadece auto bakalım, çünkü erken hasat istiyorum biraz

Shepard

Müptezel
Kanka ikisi kesinlikle aynı kabinde olamayacaksa, autoyu tercih ederim, ama forumdaki arkadaşlar autoyu yorumlarken diyorlar ki, iyi bakmak lazım, çok sağlam değil, hasatı az vs gibi yorumlar var bu konuda haklılar mı ? Ben yeniyim bu konuda, evet öğrenmeye çalışıyorum ama bir yandan da hasat almak istiyorum sence sorun yaşarmıyım
Sorun yaşamazsın kanka dönem dönem forumda trendler oluyor auto şöyle şu ışık böyle karbon filtre vs çok takılma sen bitkinle iyi ilgilenirsen her türlü seni tatmin edecek hasatı en uygun sürede alırsın. Önemli olan yaptığın işe özen göstermek. Tek fark autoda büyük bir hata yaptığın zaman veg süresini sen ayarlayamadığın için toparlayacak çok fazla süren olmuyor photo da ise ne kadar veg tutacağını sen belirliyorsun yani hatanı toparlamak için biraz daha vakit ayırabiliyorsun. Ona göre tercihini yapmakta fayda var.

Sorun yaşamazsın kanka dönem dönem forumda trendler oluyor auto şöyle şu ışık böyle karbon filtre vs çok takılma sen bitkinle iyi ilgilenirsen her türlü seni tatmin edecek hasatı en uygun sürede alırsın. Önemli olan yaptığın işe özen göstermek. Tek fark autoda büyük bir hata yaptığın zaman veg süresini sen ayarlayamadığın için toparlayacak çok fazla süren olmuyor photo da ise ne kadar veg tutacağını sen belirliyorsun yani hatanı toparlamak için biraz daha vakit ayırabiliyorsun. Ona göre tercihini yapmakta fayda var.
Benimde aklıma o takılıyor knk yani ışık sürekli sabit ve gerekti ortam ısısı, nemi vs ayarlayacağım yani neden sıkıntı yaşayayım ki extrem bir durum olmadığı sürece

Raskol

Üye
Dostum 45 gün veg verdiğim 1 photo bitki 80x80e anca sığdı, sende bir bak ona göre karar verirsin..

Ki burda vantilator yok, nem makinesi yok, filtre yok..

100x100 veya 120x120 tercih et derim ..

alacağın saksıların genişliği ortalama 30cm olacak, 2 saksı yan yana ve dip dibe koyduğunda genişlik 60cm olacak. peki LST eğitimi vs. verdin diyelim ? alan yetmiyecek bu sefer bu konuda çare aramaya başlıyacaksın.. bence bitki başı 50cm genişlik olarak bakarsan bitkileri sıkmadan boğmadan tercihini yapabilirsin..
Işığın ne kanka

Skyy

Yeni üye
Dostum 45 gün veg verdiğim 1 photo bitki 80x80e anca sığdı, sende bir bak ona göre karar verirsin..

Ki burda vantilator yok, nem makinesi yok, filtre yok..

100x100 veya 120x120 tercih et derim ..

alacağın saksıların genişliği ortalama 30cm olacak, 2 saksı yan yana ve dip dibe koyduğunda genişlik 60cm olacak. peki LST eğitimi vs. verdin diyelim ? alan yetmiyecek bu sefer bu konuda çare aramaya başlıyacaksın.. bence bitki başı 50cm genişlik olarak bakarsan bitkileri sıkmadan boğmadan tercihini yapabilirsin..
Kanka iyi geceler photo yu kaçlık saksıda önerirsin sence direk ekeceğim saksıdamı başlayıp bitireyim yada filizlendirip kaç kg lık saksı önerirsin

Ü

Üye silindi 899

Guest
Işığın ne kanka

ışık bu kanka, 100w samsung lm281b+ QB. gayet verimli.

Kanka iyi geceler photo yu kaçlık saksıda önerirsin sence direk ekeceğim saksıdamı başlayıp bitireyim yada filizlendirip kaç kg lık saksı önerirsin

Kanka photoyu uzun süre veg vermek istiyorsan adım adım git derim, çorba kasesinde felan patlat 10-14 gün kadar tutabilirsin onda. sonra 5~7lt lik saksıya alıp 28-30. güne kadar tutarsın, eğer 2 ay ve üzeri veg vericeksen 7den 15e koyarsın. 45-50. gün 40lt lık saksıya alabilirsin diye düşünüyorum...

Raskol

Üye

ışık bu kanka, 100w samsung lm281b+ QB. gayet verimli.

Kanka photoyu uzun süre veg vermek istiyorsan adım adım git derim, çorba kasesinde felan patlat 10-14 gün kadar tutabilirsin onda. sonra 5~7lt lik saksıya alıp 28-30. güne kadar tutarsın, eğer 2 ay ve üzeri veg vericeksen 7den 15e koyarsın. 45-50. gün 40lt lık saksıya alabilirsin diye düşünüyorum...
Kanka 100 mü 1000mi?

Ü

Üye silindi 899

Guest
Kanka 100 mü 1000mi?

Kanka 100w gerçek gücü. o 1000 2000 3000 yazanların efektine takılma, 'gerçek güç' yani prizden çektiği güce bak ışığı değerlendirirken. bu 100w prizden çekiyor, 35cm den 650 civarı ppfd veriyor. 80x80 kabine bir tık küçük kaldı ışık ama fiyatı da 780 lira civarı herşey dahil..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Kowa:
    * *
  • Bandaleros Bandaleros:
  • K Kowa:
  • K Kowa:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • K Kowa:
    hahahaha* ** ****** ******* ******** ****** ******** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ********** ****** ****** ********** ******** ****** ********* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ********* hahahaha**** ******** ******** hahahaha
  • K Kowa:
    *** hahahaha ***** *****
  • K Kowa:
    ***** ***** ****** ******* ****** ***** *
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** *** * ********* hahahaha ****
  • K Kowa:
    * *
  • H haci01:
    ***** *** ******** hahahaha**** ********* * ** ** ******** ****** **** **** ********* **** **** ********* ********* ********** hahahaha** ***** ** ****** ******
  • H haci01:
    ******* ******* *** ****** ******** ** ********* ********** ** **** ****** ***** ***** **********
  • H haci01:
    ** **** ********* ****** ********* ****** ******* ****** ******* **** **** ******** *****
  • K Kowa:
    **** ****** hahahaha**
  • K Kowa:
  • H haci01:
    ** ********* hahahaha *** ****** ********** ****** ****** *******
  • H haci01:
  • K Kowa:
  • K Kowa:
    ******** ** ** ****** ****** ****** ***** ****** hahahaha***** *** ***** *** ** ********* ****** **** ** **** hahahaha
  • K Kowa:
  • K Kowa:
  • N Nahrotik:
    ******** ***** hahahaha** *** *** ******* *******
    N Nahrotik: ******** ***** hahahaha** *** *** ******* *******