Kabin kurdum fakat degerler istenilen degil

Towelie

Yeni üye
kankalar selam, ilk growum ve kabini yeni kurdum, tohumlari kush seedten short rider aldim. hpi ve hps isik kullaniyorum phillips 450w. iki saksi atmayi dusunuyorum tohumlar su anda patlama asamasindalar. daha yarim saat olmadan sicaklik 35 dereceyi buluyor ve nem en son baktigimda 38di ve giderek sicaklik artmaya ve nem de azalmaya devam ediyor. isigin sebep oldugunun farkindayim sanirim kabine biraz buyuk geldi. sonradan gelecek olan bir tane kucuk fan ekleyecegim. yapilabilecekler nelerdir aydinlatirsaniz sevinirim ilk tecrubem oldugu icin bilgim forumdaki arastirmalarimla sinirli.

Ü

Üye silindi 20768

Guest
80*80*200 çadırım,100m3 aksiyel fan girişim, 190m3 karbonfiltre çıkışım, 400w cob led ışığım var. ışık açıkken sıcaklık 35 dereceleri buluyordu. soğuk buhar makinesiyle sıcaklığı 32-33 derecelere kadar düşürdüm. tohumlarımı ekmeden sıcaklığı daha fazla düşürebilmenin yolunu arıyorum bende. 5lt su donduruyorum yarın öğlen onu koyacağım içeri sonuçları yazarım.

Selamlar kanka, bende hps kullanıyorum ilk grow işine başladığımda aynı seninki gibi kabin yaptım dediğin gibi sıcaklık sıkıntı ben düşüremedim ve bu sefer odayı grow odası yaptım anca bu şekilde sıcaklığı dengeledim, benim tavsiyem kabin kullanacaklar led kullansın yoksa öbür türlü kabinde hps zor ancak klima çözer olayı bol dumanlar..

Towelie

Yeni üye
kankalar cooltube almayi dusunuyorum ama cok pahali oldugu icin son carem olsun istiyorum. buz koyma isini ben de dusundum ama bu sefer tek saksiya dusmek zorunda kalicam yine de sonuclari merak ediyorum kankam yarin deneyip haberlersen cok sevinirim

Ü

Üye silindi 20768

Guest

ayrıca bundan söyledim 6 tane. şişeden daha az yer kaplar diye düşünerek. bu geldiğinde bunun sonucunu da yazarım.

S

silas

Guest
Her türlü sıcak olur çünkü alan küçük, 450W orayı fırın gibi yapar. havalandırmanın çok iyi olması şart. Havalandırman iyi olsa bile sürekli çalıştırmazsan gene sıcak olur, ya alanı 3 katına genişletip düzgün bir havalandırma takacaksın yada QB alacaksın.

Towelie

Yeni üye
Her türlü sıcak olur çünkü alan küçük, 450W orayı fırın gibi yapar. havalandırmanın çok iyi olması şart. Havalandırman iyi olsa bile sürekli çalıştırmazsan gene sıcak olur, ya alanı 3 katına genişletip düzgün bir havalandırma takacaksın yada QB alacaksın.
kanka cooltube da mi is gormez diyorsun tekrar isik bekleyemem suan tohumlar suda patlamasini bekliyorum

Towelie

Yeni üye

ayrıca bundan söyledim 6 tane. şişeden daha az yer kaplar diye düşünerek. bu geldiğinde bunun sonucunu da yazarım.
kanka bende bundan 5-6 tane var bende deneyebilirim aslinda guzel fikir

Ü

Üye silindi 20768

Guest
sabah 10.30da buzu içeri koydum. ilk 1 saat ısıyı 1-1,5 derece kadar düşürdü. buz erimeye başlayınca etkisi de kaybolmaya başladı. 12.30da buzun yarısından fazlası erimişti, sıcaklık 32 dereceydi. malesef buz işinin çalıştığını söyleyemeyeceğim.

Towelie

Yeni üye
şeffaf pleksi malzemeden ışığın etrafını kapatacağım bi kap yapıyorum şimdi. uç tarafına fan ekleyip ışığın sıcaklığını direk dışarı atmayı hedefliyorum cooltube mantığıyla. yarına hazır olacak kankalar deneyip görelim fotoğrafları ve sonuçları paylaşırım. ayrıca üstteki rafı kaldırıp çıkış fanını güçlendiricem umarım işe yarar

Towelie

Yeni üye
Alan küçük, 450W hps ve yetersiz havalandırma. Kabini ekmek fırını yapmak için elinden geleni yapmışsın, bakalım nasıl olacak.
kanka selam, soylemis oldugum pleskiyi bitirdim ve raflari iptal ettim. cikis fanini isigin haznesine bagladim o yuzden suan kabinde cikis fani mevcut degil daha sonra 120mm lik bi cikis acicam. degerler tam istedigim gibi silas34
CorluHaze

S

silas

Guest
Bu milletin evlatları hala nasıl oluyor da uzaya insan gönderemiyor acaba? Hayran oldum, güzel çalışma. Boşta çalıştır bakalım sistem ne diyor 2 saat sonra?

Towelie

Yeni üye
Bu milletin evlatları hala nasıl oluyor da uzaya insan gönderemiyor acaba? Hayran oldum, güzel çalışma. Boşta çalıştır bakalım sistem ne diyor 2 saat sonra?
yarin kesin degerler icin islak havlu sise ve cikis havalandirmasi ile birlikte deniycem kanka tesekkur ederim guzel yorumun icin butun cabamiz uzaya cikmak icin :D

E.napcaz

Yeni üye
kanka selam, soylemis oldugum pleskiyi bitirdim ve raflari iptal ettim. cikis fanini isigin haznesine bagladim o yuzden suan kabinde cikis fani mevcut degil daha sonra 120mm lik bi cikis acicam. degerler tam istedigim gibi silas34
CorluHaze

Selamın aleyküm kardeşim ben de yeni katıldım bu pleksinin altıda kapalımı ve sıcağa dayanıklımı

E.napcaz

Yeni üye
Selamın aleyküm kardeşim ben de yeni katıldım bu pleksinin altıda kapalımı ve sıcağa dayanıklımı
CorluHaze

E.napcaz

Yeni üye

E.napcaz

Yeni üye
Selamın aleyküm arkadaşlar ben de yeni katıldım bu pleksinin altıda kapalımı ve sıcağa dayanıklımı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
  • lavrens lavrens:
    ** hahahaha******* ********
  • T Tropikal.MR:
    ********** ********* *** ******* ****** ***** ********* ******** ********* ******** ****** **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha ********* ********* ******* ****** ****** ********* ***** *** ******* ********* ** ******** ***** hahahaha**** hahahaha**** ***** ****** *** ****** ******* **** ******** *** ***
  • Houp53 Houp53:
  • NewGardener NewGardener:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
  • T Tropikal.MR:
    *** ***** ********* ******* *** ******* ******* hahahaha **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ** ******** ******* ******* hahahaha **
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha *** ** ***** **** ******** ****** ** ***** **** ******** ***** ********* ******** ***** ***** ***** ******* ******** ***** ***** ****** ** ** ******** hahahaha* ********* *** ******* ****** ***** ********* ******** ********* ******** ****** **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha ********* ********* ******* ****** ****** ********* ***** *** *******
    **** hahahaha* ***** ** **** ******** ****** ******* ******** *** ***** ****** ******* ** **** **** **** ****** ***** ********* ***** hahahaha ** ******** ***** hahahaha**** hahahaha**** ***** ****** *** ****** ******* **** ******** *** ***
    ********** ** *** hahahaha ******** ********** ***** ****** ******** **
    ***** ********** ****** ***** **** ***** ********* hahahaha*** ** hahahaha *** ** ***** **** ******** ****** ** ***** **** ******** ***** ********* ******** ***** ***** ***** ******* ******** ***** ***** ****** ** ** ******** **
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ********* *** *** hahahaha hahahaha *** ****** ****** ***** ******* hahahaha **** **** ******* ******** ***** ***** ********** *****
  • T Tropikal.MR:
    ***** ***** ***** ****** ******* *** ***** ** hahahaha *** ** ***** **** ******** ****** ** ***** **** ******** ***** ********* ******** ***** ***** ***** ******* ******** ***** ***** ****** ** ** ******** **
    **** **** ****** ***** ****** hahahaha* ***** ** **** ******** ****** ******* ******** *** ***** ****** ******* ** **** **** **** ****** ***** ********* ***** **
    ****** ***** ******* ** ********** ** *** hahahaha ******** ********** ***** ****** ******** **
  • lavrens lavrens:
    ********* ****** *** ********** * ********* ***** hahahaha********** ** *** hahahaha ******** ********** ***** ****** ******** **
    *** ******* **** *** hahahaha** hahahaha*** *****
    ****** ********** ***** *** ********* ********** ********** **** ** *** ********** ****** **** ****** ***** **
  • lavrens lavrens:
    ********** *** ****** ****** hahahaha ********** ****** ***** **** ***** ********* *********
  • H herhauzundibiayni:
    ******** **** hahahaha* **
    *** ***** **** ** ***** ****** ********** **** hahahaha* **
  • H herhauzundibiayni:
    H herhauzundibiayni: **** ** ** **** **** **********