Kabin için uygun havalandırma

Jesus78

Üye
200x200x200 kabin 14 bitki için uygun ölçülerde giris çıkış ve karbon filtre önerisi yapabilir misiniz arkadaşlar?

higthead

Jolly Green
Dostum 2x2 alan buyuk bır hava hacmıne sahıp alan ve genış. 1 bıtkın o alanda 2 bıtkılık buyur ve buda koku olarak dahada yogun olur.

Çıkıs setın

Koku yogunluguna göre bütçe var ise net.

yada 3-4 adet düşürürüm dersen

Giriş fanın ise

Normal serı al sanırım bu tarz buyuk alanlarda gırıste dr karbon normal serılere ses ısı ızolelı kesıp yolluyor gırısınde quıte olmus oluyor. Ama butce uygunsa direk 550m3 quıte serısıde alabılırsın.

yada 2 adet drslient 300m3 ekleyebılırsın ama bu tarz buyuk alanlarda gırıs aksıyel ınanılmaz amatör kacar kanal tıpı fan kadar güzel olmaz. Karar senin.

Jesus78

Üye
Dostum 2x2 alan buyuk bır hava hacmıne sahıp alan ve genış. 1 bıtkın o alanda 2 bıtkılık buyur ve buda koku olarak dahada yogun olur.

Çıkıs setın

Koku yogunluguna göre bütçe var ise net.

yada 3-4 adet düşürürüm dersen

Giriş fanın ise

Normal serı al sanırım bu tarz buyuk alanlarda gırıste dr karbon normal serılere ses ısı ızolelı kesıp yolluyor gırısınde quıte olmus oluyor. Ama butce uygunsa direk 550m3 quıte serısıde alabılırsın.

yada 2 adet drslient 300m3 ekleyebılırsın ama bu tarz buyuk alanlarda gırıs aksıyel ınanılmaz amatör kacar kanal tıpı fan kadar güzel olmaz. Karar senin.

Sağolun hocam iki bitkilik büyür demişsiniz ya hasat oranı ikiye mi çıkar yani eğer öyleyse 10 bitkide yapabilirim

higthead

Jolly Green
Bence o alanda 10 bıtkı yap 14-15 bıtkıden zaten alıcagını 10dan alırsın nedeni ise 15 bıtkı alanda sıkıs tepıs olucagına 10 adet yaparsın rahat rahat aca aca gıdersın.Aynen dostum 1x lık olur alan genıs oldugu ıcın geniş hacimli büyüyecekler. yıne bütçe uygunsa 2200m3h sete bak sen koku yogunlugu ıcın.

_Ghan_

Üye
14 bitki nedir birader ya bırakın şu kafaları fazla saksı fazla mal demek değildir bunu unutmayın 14 bitkinin bakımı sulaması gübresi havalandırması kolay mı zannediyorsunuz bilmiyorum ki daha önce tecrüben yoksa emeğine ve zamanına yazık olur kapalı alanda 14 bitki yetiştirmek hayal bence

Jesus78

Üye
14 bitki nedir birader ya bırakın şu kafaları fazla saksı fazla mal demek değildir bunu unutmayın 14 bitkinin bakımı sulaması gübresi havalandırması kolay mı zannediyorsunuz bilmiyorum ki daha önce tecrüben yoksa emeğine ve zamanına yazık olur kapalı alanda 14 bitki yetiştirmek hayal bence
İnternette örnekleri var kapalı alanda 900-1000 kök yapanlar var yakalanma ile ilgili haberleri seyrettigimiz zaman görüyoruz
Niye kapalı alanda olmasın gerekli iklim şartlarını sağladıktan sonra olur diye düşünüyorum

_Ghan_

Üye
dostum ne 9** 1000 kök ü akıl mantık işimi 1000 kök ne demek biliyomsn 3 4 hektar araziye ekersin onu anca öyle bi kapalı alanın varsa ek

Jesus78

Üye
dostum ne 9** 1000 kök ü akıl mantık işimi 1000 kök ne demek biliyomsn 3 4 hektar araziye ekersin onu anca öyle bi kapalı alanın varsa ek
Yani yapanlar var işte üstelik internette grow sitelerinde satılan büyük kabinler var 20-30 köke kadar yetişecek eğer olmuyor olsaydı bu kabinler piyasada olmazdı
Gerekli sistem kurulduğunda bence yapılabilir

_Ghan_

Üye
dostum sen benim dediğimi anlamadın herhalde 1000 kök yapman için bi otomabil fabrikası büyüklüğünde kapalı alanın olması gerekir 14 kök yetiştirmen için bu işin kompetanı olman gerekir daha önce en az 4 5 defa hasat almış birisi olman gerekir diye düşünüyorum imkansısz degil ama bu forumda 14 kök yapacak babayiğit çıkarmı bilmiyorum

Jesus78

Üye
Valla hocam bana sunulan her fikiri eleştiriyi değerlendiriyorum senin dediklerini de değerlendiriyorum 14 kök değil 10 kök olur hemen aceleyle yarin yapacağım bir iş değil ne zaman yeterli bilgi birikimim olur o zaman yaparım
Belkide yıllar sonra ama kafaya koydum yapıcam yani

Jesus78

Üye
Bence o alanda 10 bıtkı yap 14-15 bıtkıden zaten alıcagını 10dan alırsın nedeni ise 15 bıtkı alanda sıkıs tepıs olucagına 10 adet yaparsın rahat rahat aca aca gıdersın.Aynen dostum 1x lık olur alan genıs oldugu ıcın geniş hacimli büyüyecekler. yıne bütçe uygunsa 2200m3h sete bak sen koku yogunlugu ıcın.
Bütçe için daha rahat bir alternatif var mı hocam 10 kök için?

_Ghan_

Üye
Valla hocam bana sunulan her fikiri eleştiriyi değerlendiriyorum senin dediklerini de değerlendiriyorum 14 kök değil 10 kök olur hemen aceleyle yarin yapacağım bir iş değil ne zaman yeterli bilgi birikimim olur o zaman yaparım
Belkide yıllar sonra ama kafaya koydum yapıcam yan

10 kökte zor ama imkansız değil anladığım kadarıyla hiç tecrüben yok bol şans

hplastik

Yeni üye
Kanka bende 1*2 şik alan içinde 6 bitki yapıcam kısa dönem bütçem çok kısıtlı koku sorunum yok sadece giriş fanı olarak 150 mm aksiyel fan kullansam bitkilere yeterli hava sirkülasyonu sağlayabilirmiyim

Jesus78

Üye
Hight
Hocam önerdiğin araçlar growkentte çok daha ucuz buradan temin etsek olmaz mı?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
    *** ******* ******** hahahahahahahaha **** ***
  • muadip muadip:
    ********* **** ***** **** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • H happyworld:
    * ***** **
  • muadip muadip:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    hahahaha*** * ** ********** **** ******* ** *** ******* * ******* **** ******** ***** ******* **** ******** ******** **** **********
  • M Marryhuana:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    **
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    ******** ***** *** **** *** hahahaha**** ********* ******** ******* ******* ******
  • M Marryhuana:
    ****** ******** ***** ********* hahahaha* *** ***** hahahaha*
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ****** *** *** hahahaha* **** ****** ****** ****** ** ****** **** *******
  • M Marryhuana:
    ********* **** hahahaha* ***
  • A anonimm:
    ********* hahahaha***** ***** *** **** *** ******
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    ****** hahahaha** **** ******** ***** *** *** **** **
  • muadip muadip:
    ******** hahahaha** ***** ***** *** hahahaha** hahahaha*** ********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +1