kabin dezenfekte için

komutan kubar

Yeni üye
selam kankalar bir miktar spider mites sorunu yaşıyorum çok ciddi değil çözülecek gibi duruyor bitkilerin yapraklarını suyla yıkadım yarın da neem yağı alıp kür uygulamaya başlayacağım. kabinin içi kirlenmiş midir diye merak ediyorum. sorun tekrarlanmasın ve içim rahat etsin diye dezenfekte etmek istiyorum. kabin temizliği için önerebileceğiniz bir şey var mıdır? forumda sıvı karınca ilacı kullanılabileceğini okudum ama spider mites gibi küçük haşereler için etkili midir emin olamadım. acaba bildiğimiz raid gibi böcek ilaçlarından alıp kabini bununla temizlesem faydalı olur mu ve bitkiye gelecekte zararı dokunur mu? yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka neem yagi zaten o böceklerin canini okuyacak, yani bir daha gelemezler cünki neem yaginin koruyucu özelligide var. Kabini icinede sik neem yagi icin rahat olsun, ondan sonra saksilari cikar disari elektirk süpürgesi ile iyice temizle sikinti kalmaz.

Yeemen

Üye
neem yağı aktar da satılıyor mu?
bir de ufak sinekler var toprakta onlarıda çözer mi ?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Evet kanak aktarda satiliyor, ama dikkat et cakmalarininda oldugunu duydum, 1 lt suya bir corba kasigi arab sabunu, 2 cay kasigi neeem yagi iyice karistir, püskürt bitkinin her tarafina o kücük sineklerinde canina ot tikar. Topragin üstü dahil.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • NE0 NE0:
    ******* hahahahahahahaha**** hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** ********** ******** hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* hahahaha** *** ****
  • Houp53 Houp53:
  • S SuperKafa:
    ** ***** *** ******** hahahaha ****** **** *** ******** ***** hahahaha***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ***** ***** hahahaha** ** ***** hahahaha ****** ***** **** ******** ***** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******** ******* ** **** **** ***** ***** hahahaha* ***** ********* ***** ********** ********** **** ***** ** **
  • istr istr:
    hahahaha*** ******** ******** ********* ******* ***** ******* *****
  • istr istr:
    ****** ***** **** ********** ********** ******** hahahaha** ********* ***** ********* ********* ********** ******** ********* ******* ****** hahahaha ******

• Z zanova:
    ******* ********* ** *** ***** hahahaha** ******* ******** **** *** *** **** ******* ****** ******* ***** hahahaha**** *** ******* *** ** ********
  • Z zanova:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha ***** *** **** ****** ****** ********** hahahaha** *** ***** ******
    S SuperKafa: ****** hahahaha ***** *** **** ****** ****** ********** hahahaha** *** ***** ******