Kaç litre saksı seçmeliyim ???

Kankalar soru tam olarak başlıkta ki gibi elimde 19 litre ve 11 litre saksılar var tohumları çimlendirdim ve yakında nakil edecem ama kaç litre saksıya almam gerekir sizce ? Bunu sormam daki amaç coco Yu ilk defa yapıyorum ve en fazla 3 hafta daha veg verebilirim çünkü 4 ay sonra taşınacam

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka evet cesme suyu ile suluyorum. 1 kovada 1 gün bekletiyorum, kloru ucsun diye. Ben bir cok karisim denedim, perlit,hidroton filan. En iyi sonucu hic bir sey karistirmadan aliyorum.Cocoyu henüz almadaysan sana link atayim onu al. Pahali coco almana gerek yok. Gübre secimi, PH gibi konularda da yardimci olurum. Coco topraga göre daha fazla calmag ister.

saricocukapo

Yeni üye
Kanka evet cesme suyu ile suluyorum. 1 kovada 1 gün bekletiyorum, kloru ucsun diye. Ben bir cok karisim denedim, perlit,hidroton filan. En iyi sonucu hic bir sey karistirmadan aliyorum.Cocoyu henüz almadaysan sana link atayim onu al. Pahali coco almana gerek yok. Gübre secimi, PH gibi konularda da yardimci olurum. Coco topraga göre daha fazla calmag ister.
plagron almayı düşünüyorum kötü mü hocam sence

saricocukapo

Yeni üye

Plogron ve canna cok iyi, ama ben daha ucuza aldigim cocodan da cok memnum. Plogron 808 tl benim kullandigim 229 tl. Karar senin.
link atabilir misin sana zahmet ben an serisi gübreleri aldım bile o konu hakkında bir bilgin var mı

Yesil888

Ordinaryüs

saricocukapo

Yeni üye
Kanka linkteki ürün sana blok olarak gelecek, büyük bir legende PH yi 6 yap ve su ile ac, en az 30 lt filan su gerekecek.
buna perlit girmeye gerek var mı

muadip

Doktor
Kankalar soru tam olarak başlıkta ki gibi elimde 19 litre ve 11 litre saksılar var tohumları çimlendirdim ve yakında nakil edecem ama kaç litre saksıya almam gerekir sizce ? Bunu sormam daki amaç coco Yu ilk defa yapıyorum ve en fazla 3 hafta daha veg verebilirim çünkü 4 ay sonra taşınacam
Kac bitki yapicaksin ve cadir boyutun nedir?
Birde kac hafta veg vermeyi düşünüyorsun?

Yesil888

Ordinaryüs
hocam toprak yerine coco kullanınca ekstra yapmamız gereken bir şey oluyor mu? yine aynı gübrelere falan devam edebiliyor muyuz
Coco icin coco gübresi kullanmalisin, elinde varsa toprak gübreside kullanabilirsin ama, verim ayni olmaz. Cocoda PH 5,5-6,2 arasi olmali. Coco toprak gibi kurumuyacak, sürekli nemli olmali. Günde 1 kere sulama yapmalisin. Coco cok islaksa arada bir 1 gün sulama yapmadanda olur. Gerisi ayni.Nem,sicaklik,isik filan.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    ****** *** *** ********* *** ***** ****** ******* *** ****** **** **** **** **** ****** ********* *** ******* *********
  • lavrens lavrens:
  • Growerdigi Growerdigi:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahaha
  • lavrens lavrens:
  • Growerdigi Growerdigi:
    ********* hahahaha*** ********** hahahaha****** *********
  • Y YasefYuda:
    ********* ****** hahahaha *** ********** ********* ****** ***** **** ******* ****** ******* **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    hahahaha******* hahahaha** ******* ****** **** ********* *** ******* ********* ********** ****
    ******** ********* ****** ******* *** ****** ******** ********* *** ****** ******* **** **** ********* ***** *** ******** **** hahahaha****** ****** hahahaha *** ********** ********* ****** ***** **** ******* ****** ******* **
  • Y YasefYuda:
    **** *** hahahaha
  • Y YasefYuda:
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ** ****** hahahaha* **
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
    ******** *** *** hahahaha** *** ***** *** ***** ** *** *** *********
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** ***** ****** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** hahahaha* hahahaha***** **** ********* *** ***** ******** *****
    +1
    ***** ***** ****** ** ***** ***** **
    **** ********* ********** hahahaha* hahahaha***** **** ********* *** ***** ******** *****
    TroubleStyla TroubleStyla: **** ********* ********** hahahaha* hahahaha***** **** ********* *** ***** ******** *****