Kızlarımin bi tanesin de sıkıntı var ACİL YARDIMMM

Merhabalar

Bi kızımin beyaz çiçekleri sanki soluyor gibi böyle bi büyümeyi kesmiş gibi neden acaba resimlerde göstermeye çalıştım lütfen yardım edinn

Regu

Kıdemli Üye
Esrar bitkileri, tüm yapraklı bitkiler gibi, besin maddelerini gövdelerinden taşır. Kökler topraktan besin ve su çeken gözenekli yapılardır. Su ve besinler daha sonra bitki tarafından fotosentez ile yemek üretmek için kullanılır. Bu yemekler, kenevir bitkisinin yapraklardan, çiçeklere ve kannabinoidlere kadar, tüm yapısal unsurlarını etkiler. Bitkiler belirli bir element ile aşırı beslenirler ise, zarar görebilir, kökler kilitlenir ve bitki yiyecekler ile çevrili halde durur.

İşte burada devreye "PPM" girer. Her bitkinin olduğu gibi, kenevir bitkilerinin de farklı oranlarda beslenmeye ihtiyacı vardır. Gelişimin her aşaması için ideal bir "PPM" seviyesi vardır. "PPM" yi ölçmek için bir "TDS Metre" veya "EC Metre kullanmanız gerekir. Bu ölçümler sayesinde bitkilerinizin tam olarak doğru miktarda besin almasını sağlayabilirsiniz.

Örneğin, bir bitkinin geç gelişim aşamasında olduğunu varsayalım. 800 civarında bir "PPM" olmalı. "PH" 6.0-7.0 arasında olmalı. Mesela geç gelişim döneminde 1500 civarında "PPM" ve 5.3 "PH" yi elde ederseniz, bitki zehirlenmesinin sınırındasınız demektir. Ve bitkinizde besin kilitlenmesi sorunu oluşur.

"PPM" 2 sulamada bir saksının altından akan su ile kontrol edilmelidir. Ve saksı altından akan suyun "PPM" değeri yüksek ise flush yapılmalıdır.

İşte bir kenevir bitkisinin farklı aşamaları için ideal olan "PPM" seviyelerinin bir listesi;

Fide Aşaması: 100-400

Fide aşamasında besinler çok gerekli değildir. Biraz kök suyu ise her zaman yardımcı olur.

Erken Gelişim Aşaması: 500-800

Buna klonlar da dahildir. Azot bu aşamada anahtar besindir.

Geç Gelişim Aşaması: 800-1200

Erken Çiçeklenme Aşaması: 1000-1400

Kenevir bitkisi bu noktada gerilecektir. Fosfor ihtiyacı artmaya başlarken, Azot ihtiyacı azalmaya başlar.

Orta Çiçeklenme Aşaması: 1200-1600

Bu aşama, bir kenevir bitkisinin en fazla besine ihtiyaç duyduğu aşamadır. Sömekleri şişirmek için, Fosfor ve Potasyumu arttırırken orta Azot seviyesini korumalısınız.

Geç Çiçeklenme Aşaması: 1000-500-0

Geç çiçeklenme "PPM" de bir azalma ile başlar. Olgunlaşma haftası BOYUNCA, "PPM" yaklaşık 500 olabilir. Son olarak "PPM" 0'a düşürülür. Bitkiler kimyasallardan temizlenmesi için sadece su ile beslenir. Bu tadı iyileştirir ve sertliği azaltır.

"PPM" Herhangi bir karışımda toplam madde miktarının milyonda 1 birimlik maddesine 1 ppm denir.

En doğru sonuçlara ulaşmak için, "PH" seviyesini ölçmek için "PH metre", "PPM" seviyesini ölçmek için ise "TDS Metre" veya "EC Metre" kullanılır.

PPM nedir buradan anlayabilirsin ph seviyeni 6.5 olarak ayarlarsan çok iyi olur. Senin sorunun ph veya ppm ile ilgili ise burada verdiğim bilgiler sorunu çözer.

Regu

Kıdemli Üye
Fakat genel olarak soruna odaklanacaksak

Yaprak Uç ve Kenarlarında Yanma

Çoğu zaman bitkilerin yaprak kenarlarında ve uçlarında sarı, bu bozukluk öncelikle yüksek orantılı nem ve toprak sıcaklığı gibi bozukluğa neden olan çevre şartlarını düzeltmekle önlenebilir. Etkilenen bitkiler hava akımına izin verecek yerlere konulmalı, sulamalar daha seyrek yapılmalıdır.

Diğer bir ihtimalle yoğun gübreleme bitkide yanıklara sebep olabilir. Bir miktar yıkama yapılmalı sonra düzene oturtulmalıdır.

Indoor yetiştiriciler için ışık kaynağının konumu ve düzeni önemlidir. Yakın ışıma yanıklara sebep olabilir.

Regu

Kıdemli Üye
Bana
1.Kabindeki nem ve sıcaklık seviyen
2.Ne miktarda ve ne sıklıkla suladığın
3.Hangi besinleri hangi ölçülerde verdiğin
4.Kabin alanın ve kullandığın fanlar ve varsa vantilatör
5. Işık gücün, ışık türün ve bitkiye olan uzaklığını
Yazarsan eğer beraber inceleyebilir ve sorunu çözebiliriz.

Biobizz in all mix gübreler ini kullanıyorum ve takvimine göre ilerliyorum şuan 9. Haftadayim.
bir gübreli bir gübresiz 2-3 günde bir toprağın ihtiyacına göre veriyorum iyice kurumasını bekliyorum
Işıkta kabin450w eskiden beyazdı şimdi sarı olanı taktim
Nem ve sıcaklık genelde 27-30 derece arası vve nem de 45-55 arası değişiyor
Simbo nemlendirici ve vantilatör kullanıyorum
40 50 cm uzaklık

Ü

Üye silindi 12891

Guest
gübre yanığı gibi duruyor kanka aynı genetik olsalarda bazıları böyle dirençsiz olabilir. hepsinde aynı şeyi uygulasanda hemde biobizin genel sorunu yakıyor, ph ayarlı su ile flush at buna, ertesi gün takvimde yazan gübre miktarının yarısını uygulayarak 1lt gübreli su ver

Ü

Üye silindi 12891

Guest
15lt ile at kanka tds ölcerin varsa dranaje koyarak ne kadar su vereceğini daha kolay öğrenirsin.
görseldeki gibi

su verirken tds ölçer 250 gösterdiği zaman bırakırsın su vermeyi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
    Kanka Chat bot: ***** *** ******* *** *** *********