Kızlarıma birşey olacak diye çok korkuyorum. Sizce nasıllar ? 2xAuto Bludream

21gram

Yeni üye
Kankalar selamlar herkese, uzun bir süre forumda bir çok yazıyı okuduktan sonra bende ilk growuma başlamış bulundum. Herşey gayet güzel gidiyor canavar gibiler fakat yavrularımın sanki bir sıkıntısı varmış gibi hissediyorum. Sağdaki bitkim 33.günde soldaki ise 28.günde. Işık olarak Harvest Master Pro 175 kullanıyorum. 60x60x160 kabinde. Şu zamana kadar micro, grow, cal mag, b52 gübrelerini verdim. Çok hızlı gelişmelerine rağmen yapraklar bazen bu şekilde soluk oluyor bu normal mi yoksa bir müdahalede bulunmam gerekiyor mu ? Bir de Advanced Nt kullanıyorum, suyun phni ayarlamadan gübreyle karıştırarak veriyorum ph perfect varmış sıkıntı yaşar mıyım ?

https://ibb.co/T8Fh6p2 (Genel Kabin Görüntüsü)
https://ibb.co/t8mPtxk (Sağdaki bitkim)
https://ibb.co/7g5HC1F (Sağdaki Yaprak)
https://ibb.co/XyK3nZw (Solda ki bitkim)

Son düzenleme:

nasa

Doktor
Kankalar selamlar herkese, uzun bir süre forumda bir çok yazıyı okuduktan sonra bende ilk growuma başlamış bulundum. Herşey gayet güzel gidiyor canavar gibiler fakat yavrularımın sanki bir sıkıntısı varmış gibi hissediyorum. Sağdaki bitkim 33.günde soldaki ise 28.günde. Işık olarak Harvest Master Pro 175 kullanıyorum. 60x60x160 kabinde. Şu zamana kadar micro, grow, cal mag, b52 gübrelerini verdim. Çok hızlı gelişmelerine rağmen yapraklar bazen bu şekilde soluk oluyor bu normal mi yoksa bir müdahalede bulunmam gerekiyor mu ? Bir de Advanced Nt kullanıyorum, suyun phni ayarlamadan gübreyle karıştırarak veriyorum ph perfect varmış sıkıntı yaşar mıyım ?

https://ibb.co/T8Fh6p2 (Genel Kabin Görüntüsü)
https://ibb.co/t8mPtxk (Sağdaki bitkim)
https://ibb.co/7g5HC1F(Sağdaki Yaprak)
https://ibb.co/XyK3nZw (Solda ki bitkim)
genelde böyle olmasının sebebi kabin ısısı oluyor ama sendekinin sebebi sulama ile alakalı ppm kontrolu ve ph kontrolü yapıyor musun

21gram

Yeni üye
Ne kadar su veriyorsun ?
Soldakine en son 500 Ml içinde 3 ml grow 3 ml micro 3 ml cal mag verdim bir de ekstra 250 ml içinde 3 ml b-52 verdim.
Sağdakine en son 750 ML içinde 3 ml grow 3 ml micro 3 ml cal mag verdim bir de ekstra 250 içinde 3 ml b-52 verdim.

Ölçekler 1 litre suya göre.

21gram

Yeni üye
genelde böyle olmasının sebebi kabin ısısı oluyor ama sendekinin sebebi sulama ile alakalı ppm kontrolu ve ph kontrolü yapıyor musun
Kanka kabin ısısı 22-28 arası sürekli nemde %70 %80 arası. Gübreler ph perfect teknolojisine sahip boş sulama yapmadıgım icin hic bakamadan verdim pH ama ph down çözeltisi söyledim kendime boş sulamalarda suyun pH ını ayarlayarak vericem. Ppm kontrolü hiç yapmadım

nasa

Doktor
Kanka kabin ısısı 22-28 arası sürekli nemde %70 %80 arası. Gübreler ph perfect teknolojisine sahip boş sulama yapmadıgım icin hic bakamadan verdim pH ama ph down çözeltisi söyledim kendime boş sulamalarda suyun pH ını ayarlayarak vericem. Ppm kontrolü hiç yapmadım
ph ölç yinede bazen çalışmıyor ph perfect teknolojisi ppm değerlerine bak suyun

Knkaxım senin en az her birine 1.5 litre su vermen lazım. Saksılar 11 litre ve üstü ise 2 litre. Saksı 15 litre ve üstü ise 3 litre su vermen lazım her sulamada böyle gidersen daha kötüye gidecek bitkiler. Her sulamadan sonra saksı altından 1 çay bardağı su çıkacak bro

JAPANESE

Üye
Knkaxım senin en az her birine 1.5 litre su vermen lazım. Saksılar 11 litre ve üstü ise 2 litre. Saksı 15 litre ve üstü ise 3 litre su vermen lazım her sulamada böyle gidersen daha kötüye gidecek bitkiler. Her sulamadan sonra saksı altından 1 çay bardağı su çıkacak bro
Kanka bendeki saksı 19L bitkilerim 44 günlük bodur kaldılar sanırım. Baya bı sulama günü geçirdim ama bitkiler ufak diye fazla su vermedim. Alttan da şu gelmedi. Bu olay başıma nasıl bela çıkarır ?

Genel bi foto at bitkilerin önce sonra ışık bilginden mesafeden bahset birde genetik ismi söyle sulama programın dan bahset.

JAPANESE

Üye
Genel bi foto at bitkilerin önce sonra ışık bilginden mesafeden bahset birde genetik ismi söyle sulama programın dan bahset.
Kanka 300w cob led 55 cm 4 günde bir sulama yapıyorum 1,5 litre suluyorum.
1.5 ML
AN GROW A +b
AN B52
AN MİCRO
AN BLOOM
Yaprakların kenarlarında solma var rengi açılıyor ufaktan ve sararma da mevcut calmag hiç vermedim ama sipariş verdim ATAMİ CALMAG geliyor. Genetik yok kanka bunlar köfteci

21gram

Yeni üye
Kank iki bitkiyede dediğin gibi 1.5L sulama yaptım fakat sulama yaparken takvimdeki gübreleride verdim(micro, grow, cal mag, b52) sorun yaşamam dimi

OldWolf

Yeni üye
Kanka 300w cob led 55 cm 4 günde bir sulama yapıyorum 1,5 litre suluyorum.
1.5 ML
AN GROW A +b
AN B52
AN MİCRO
AN BLOOM
Yaprakların kenarlarında solma var rengi açılıyor ufaktan ve sararma da mevcut calmag hiç vermedim ama sipariş verdim ATAMİ CALMAG geliyor. Genetik yok kanka bunlar köfteci

Kanka çiçeklenme döneminde atami cal mag kullanma. Ataminin cal magında çok fazla azot var bu durum bitkiyi çiçeklenme döneminde strese sokuyor. Böyle bir sorun yaşadım ne kadar uğraştıysam sorunu çözememiştim sağolsun bu forumdan bir üstat dediğim şekilde sorunun kaynağını yakaladı ve çiçeklenme döneminde general hydrophonicsin cal magını kullandırttı bana ve sorun çözüldü.
Seni uyarıyım da şimdiden çiçeklenme döneminin cal magını almaya bak

JAPANESE

Üye
Kanka çiçeklenme döneminde atami cal mag kullanma. Ataminin cal magında çok fazla azot var bu durum bitkiyi çiçeklenme döneminde strese sokuyor. Böyle bir sorun yaşadım ne kadar uğraştıysam sorunu çözememiştim sağolsun bu forumdan bir üstat dediğim şekilde sorunun kaynağını yakaladı ve çiçeklenme döneminde general hydrophonicsin cal magını kullandırttı bana ve sorun çözüldü.
Seni uyarıyım da şimdiden çiçeklenme döneminin cal magını almaya bak
Bitkim şuan veg döneminde kanka

Abi zaten ilk growun, bunun üstüne budamayı gerektirecek bir şey yok bitkilerinden neden böyle bir şey yatın? Bir eğitim ver, önce aşağı sarkma olayından bir kurtul, biraz doldursun saksıyı bitki LST ile, budamayı sonra düşünürsün.
Haklı budama sömekler göründüğü zaman iyice en alt yapraklardn günde 1 yada 2 olmak üzere yapılır stresten uzak olsun istiyorsan sen daha çiçeğe sokacan bitkileri budama ya kalkmıssın ilk grow un birde

21gram

Yeni üye
Abi zaten ilk growun, bunun üstüne budamayı gerektirecek bir şey yok bitkilerinden neden böyle bir şey yatın? Bir eğitim ver, önce aşağı sarkma olayından bir kurtul, biraz doldursun saksıyı bitki LST ile, budamayı sonra düşünürsün.
Kanka biraz tecrübelenmek istediğimden yaptım açıkçası ve kafama göre değil forumdan okuyarak yaptım. Altlarda ışık görmeyen bi kaç yaprağı budadım. Bitkinin şu anda genel görüntüsü şu şekilde https://ibb.co/0ZCbXpJ sağdaki bitkim çiçeklenmeye ne zaman giricektir fikriniz var mı kankalar ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NE0 NE0:
    *** **** ****** ********** ***** hahahaha ** ****** ********* ******* * **** *** hahahaha hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ********* ****** ***** *** ***** ********** *** ***** hahahaha***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ** ******* ******** hahahahahahahahahahahaha***
    **** ****** * ****** ***** **** ******* ******** hahahaha***
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** **** hahahaha** ** hahahaha*** *******
    ******* ******* * ******* ******* ******* * **** ****** ****** * ****** ***** **
  • NE0 NE0:
    ****** ***** ******* ******* * ******* ******* ******* * **** **
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
    ***** ****** **
    ***** ****** *** ******** ***** ***** ******* ****** ******* ******* **** *** ******* hahahaha* *** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ******** **** ********* ****** *** ******** ***** ***** ******* ****** ******* ******* **** *** ******* hahahaha* *** ***** **
    ********* ******* ***** *** **** hahahaha* ******** ******* ********* ****** ********** *** ****** hahahahahahahaha**
  • NE0 NE0:
    ********* hahahahahahahaha**
    ********** ****** ****** hahahaha****** *** ******** **** ****
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha* **
    hahahahahahahaha ****** **** ******* ** ***** *** ********* ******** **
  • O Omnibuw:
    hahahaha *** *******
  • kkush kkush:
    +1
  • O Omnibuw:
    hahahahahahahaha ** ***** ******* hahahaha** ******* ********** ***** **** hahahaha* hahahaha*****
  • berkk10 berkk10:
    hahahahahahahaha
  • berkk10 berkk10:
    hahahahahahahaha
  • NE0 NE0:
    ***** ****** hahahaha ****** hahahahahahahaha ** ***** ******* hahahaha** ******* ********** ***** **** hahahaha* hahahaha*****
    NE0 NE0: ***** ****** hahahaha ****** hahahahahahahaha ** ***** ******* hahahaha** *******...