Kızlarım ne durumda

doktor53

Üye
Merhabalar arkadaşlar ilk deneyimim olduğu için bu süreçte forumda bulamadığım cevaplar için sizleri rahatsız ediyorum şimdiden teşekkürler.
ilk deneyimim olduğu için bu süreç çok sıkıntılı geçti söküp atma aşamasına bile kaç defa geldim ama sizlerin tavsiyeleri moralleri sayesinde bu duruma geldim.

ilk sorum kelle uçurma olayı her uçurduğumuz kelle iki adet daha dal veriyor bu işlem kaç defa devam etmeli benim bitkimde 3 defa yaptım ama büyüme işlemi devam ediyor ve dördüncü kelleyi de uçurabilirim ama bunun olayı nedir bilmiyorum nerede durmam gerekiyor arkadaşlar.

Kızlarım 58 günde ve resimde gözüktükleri gibi bana göre bunca badirelere göre gayet iyi durumda tabi sizin fikirlerinizde önemli.

Başka bir konuda lst budama işlemi sanırım alt dalları iple bağladım devamlı büyüme işlemi devam ettiği için ipler gevşiyor ve bende aynı işlemi haftada bir gerginleştiriyor um merak ettiğim hasat işlemine kadar ipler kalıcakmı yoksa bir süre sonra ipleri söküp atmakta fayda varmı.

son olarak kızlarım 58 gününde çiçeklenmeye dair hiç bir işaret yok yanlış bilmiyorsam tüylenme olmalı ama nedense hiç bir belirti yok sebebi nedir kelle ucurdukca boya veriyor bildiğim kadarıyla 3 ayda bu işlem bitmeli son bir ay kaldı

ayrıca dün itibariyle 12 /12 ışık döngüsüne döndüm doğrumu yaptım.

şimdiden teşekkürler vericeğiniz değerli cevaplar için
0077ae9e-4222-42a9-b7aa-f4ac9ace45dd.jpgb9d8e55b-8689-43e7-82cf-a119bd30f9ae.jpg5cc6bcee-7de3-4036-ae96-cd6ac4f042e9.jpg42b610ea-7049-4e1e-80d5-7380022ad9e2.jpg0da6592e-b3b4-4384-ab0f-eb124b3aeb1f.jpg

mandarine

Ordinaryüs
Kanka 12/12 yaptın ya şimdi başlar çiçeklenmeye. Kendiliğinden olmaz. Bağladığın dallar uzun zamandır bağlıysa çıkarmaya az kaldı çünkü zaten bir dalı bağlayınca birkaç haftada o pozisyonunu sabitliyor. İpi çıkarsan da aynı kalıyor. 12/12 ye sen bitkiyi hazır görünce giriyorsun ve çiçeklenmeye başlıyor. Bence yayılımı ve boyu da iyi görünüyor hazır yani. Topping i yine sen yeterli gördüğünde kesiyorsun. Türlü türlü tekniği çeşidi var hem LST nin hem topping in. Tamamen gözlem, ihtiyaç ve beklentilerine bağlı. Topping i de yaparken bitkinin davranışını ve sağlığını gözlemen lazım. Senin bundan sonra çiçeklenme kafasına girmen gerekiyor. Topping lst fln bitti sayılır.

doktor53

Üye
Kanka 12/12 yaptın ya şimdi başlar çiçeklenmeye. Kendiliğinden olmaz. Bağladığın dallar uzun zamandır bağlıysa çıkarmaya az kaldı çünkü zaten bir dalı bağlayınca birkaç haftada o pozisyonunu sabitliyor. İpi çıkarsan da aynı kalıyor. 12/12 ye sen bitkiyi hazır görünce giriyorsun ve çiçeklenmeye başlıyor. Bence yayılımı ve boyu da iyi görünüyor hazır yani. Topping i yine sen yeterli gördüğünde kesiyorsun. Türlü türlü tekniği çeşidi var hem LST nin hem topping in. Tamamen gözlem, ihtiyaç ve beklentilerine bağlı. Topping i de yaparken bitkinin davranışını ve sağlığını gözlemen lazım. Senin bundan sonra çiçeklenme kafasına girmen gerekiyor. Topping lst fln bitti sayılır.
eyvallah hocam çok net açıklayıcı oldu aslına bakarsan son bir haftadır çok güzel gelişim gösterdi bir el daha kelle uçurabilirim ama sonuca acilen aşırı merak ettiğim için seninde dediğin gibi 12/12 çiçeklenmeye girsin bakalım çiçeklenme ile de hiç bir bilgim yok biraz onu araştırıyım tek bildiğim açı bir sigara olmaması için son 15 gün kala fulu atmak diye biliyorum sonrasında da hiç bir gübre vermemek aynı zamanda suda yanlışım varsa düzeltirsen sevinirim

son olarak hocam TOPPİNG derken gübre olayındanmı bahsediyorsun

mandarine

Ordinaryüs
eyvallah hocam çok net açıklayıcı oldu aslına bakarsan son bir haftadır çok güzel gelişim gösterdi bir el daha kelle uçurabilirim ama sonuca acilen aşırı merak ettiğim için seninde dediğin gibi 12/12 çiçeklenmeye girsin bakalım çiçeklenme ile de hiç bir bilgim yok biraz onu araştırıyım tek bildiğim açı bir sigara olmaması için son 15 gün kala fulu atmak diye biliyorum sonrasında da hiç bir gübre vermemek aynı zamanda suda yanlışım varsa düzeltirsen sevinirim

son olarak hocam TOPPİNG derken gübre olayındanmı bahsediyorsun

kanka çiçeklenmenin eeeen büyük olayı karanlıkta rahatsız etmemek ve karanlık süresini artık bu saatten sonra azaltmamak. yoksa bitkin çiçek açmayı bırakır sömeğinin ortasından tomurcuk açar yaprak vermeye başlar çok saçma sapan bisey olur. onun dışında çiçeklenmede artık nem oranının azalması gerekir %40 lara, geceleri daha soğuk sevmeye başlarlar, daha çok su daha spesifik gübreler gerekir bloom gibi, karanlıkta kalan çiçeklenen noktaları gölgeden kurtarman gerekir fan yaprakları budayarak veya lst ile düzenleyerek, ışığın normalden daha yakın olması gerekir. bu dönemde eğer biraz bitkiyi şımartmak istersen şekerli karbonhidratlı gübreler kullanarak budlarının tadını ve şişmanlığını arttırabilirsin. bud candy, big bud, overdrive gibi an gübreleri mesela... onun dışında dediğin gibi baktın bitkinin ömrünün son 7-10 günü geldi herşeyi vermeyi bırakıyorsun. sadece dümdüz phı ayarlanmış su ile beslemeye başlıyorsun böylece temizleniyor ve içimiyle tadı düzeliyor. çiçeklenmede bir de en alttaki gereksiz yaprakları koparıp alırsan budlarına daha çok enerji ayrılır. budamanın mantığı bitkinin yarısının altında kalan bölgenin budanması gerekir genelde. burada bitmiyor ondan sonra bir hafta on gün yavaş yavaş kurumasını sağlayacaksın tam kurumadan alacaksın curing işlemi yapacaksın. o da kavanozlayıp kavanozların kapağını hergün düzenli olarak açıp kavanozları 'osurtarak' yapılan bir işlem. aklında bulunsun drying and curing olayını da araştır olay orada bitiyor ve baya birşey var öğrenilmesi gereken. sen bundan sonra bitkinin hep dibinde ol dediğim gibi karanlık yer bırakma.

doktor53

Üye
kanka çiçeklenmenin eeeen büyük olayı karanlıkta rahatsız etmemek ve karanlık süresini artık bu saatten sonra azaltmamak. yoksa bitkin çiçek açmayı bırakır sömeğinin ortasından tomurcuk açar yaprak vermeye başlar çok saçma sapan bisey olur. onun dışında çiçeklenmede artık nem oranının azalması gerekir %40 lara, geceleri daha soğuk sevmeye başlarlar, daha çok su daha spesifik gübreler gerekir bloom gibi, karanlıkta kalan çiçeklenen noktaları gölgeden kurtarman gerekir fan yaprakları budayarak veya lst ile düzenleyerek, ışığın normalden daha yakın olması gerekir. bu dönemde eğer biraz bitkiyi şımartmak istersen şekerli karbonhidratlı gübreler kullanarak budlarının tadını ve şişmanlığını arttırabilirsin. bud candy, big bud, overdrive gibi an gübreleri mesela... onun dışında dediğin gibi baktın bitkinin ömrünün son 7-10 günü geldi herşeyi vermeyi bırakıyorsun. sadece dümdüz phı ayarlanmış su ile beslemeye başlıyorsun böylece temizleniyor ve içimiyle tadı düzeliyor. çiçeklenmede bir de en alttaki gereksiz yaprakları koparıp alırsan budlarına daha çok enerji ayrılır. budamanın mantığı bitkinin yarısının altında kalan bölgenin budanması gerekir genelde. burada bitmiyor ondan sonra bir hafta on gün yavaş yavaş kurumasını sağlayacaksın tam kurumadan alacaksın curing işlemi yapacaksın. o da kavanozlayıp kavanozların kapağını hergün düzenli olarak açıp kavanozları 'osurtarak' yapılan bir işlem. aklında bulunsun drying and curing olayını da araştır olay orada bitiyor ve baya birşey var öğrenilmesi gereken. sen bundan sonra bitkinin hep dibinde ol dediğim gibi karanlık yer bırakma.
hocam ellerine sağlık çok faydalı oldu genelde gece olayında bitkileri çok rahatsız edebiliyordum benim çadırda gündüze denk geliyordu gece döngüsü buna çok dikkat edecem çok sağol güzel bir detay oldu ortalamada gece çadır sıcaklığı 19 derece filan sabitlerim nem olayınıda keza öyle %40 lar filan ayarlarım mutlaka benim Pro Organic Grow +Pro Organic Bloom iki gübrenin yanına senin tavsiyelerinden birini uygulucam lts olayını biraz daha genişleterek çadıra komple yayıcam boş alan kalmacak şekilde ışık sisteminide 45 cm indirdimmi sanırım bu iş tamamdır
tek anlamadığım nokta drying and curing bu aşamalarda bitkiler saksılardan söküldükten sonra dimi bunu ben detaylı araştırıcam
hocam gercekten çok sağol yaa tekrardan sağlık çok faydalı ve verimli oldu bu gece

mandarine

Ordinaryüs
hocam ellerine sağlık çok faydalı oldu genelde gece olayında bitkileri çok rahatsız edebiliyordum benim çadırda gündüze denk geliyordu gece döngüsü buna çok dikkat edecem çok sağol güzel bir detay oldu ortalamada gece çadır sıcaklığı 19 derece filan sabitlerim nem olayınıda keza öyle %40 lar filan ayarlarım mutlaka benim Pro Organic Grow +Pro Organic Bloom iki gübrenin yanına senin tavsiyelerinden birini uygulucam lts olayını biraz daha genişleterek çadıra komple yayıcam boş alan kalmacak şekilde ışık sisteminide 45 cm indirdimmi sanırım bu iş tamamdır
tek anlamadığım nokta drying and curing bu aşamalarda bitkiler saksılardan söküldükten sonra dimi bunu ben detaylı araştırıcam
hocam gercekten çok sağol yaa tekrardan sağlık çok faydalı ve verimli oldu bu gece

çok iyi kanka planın iyi evet. ne yaparsan yap bitkiye kendi gözleminden vardığın sonuca doğrudan ters gelecek birşey yapma. kendi gözlemine de güven yani yarın bugün biri birşey önerirse temkinli yaklaş. auto bitki olsa umrunda olmaz ama senin karanlık olayına baya hassas yaklaşman gerekiyor. gündüzleri gece yapmak mantıklı sıcaklık açısından ama işte rahatsız etmemen gerektiği için ters olabilir. big bud ve overdrive gübreleri baya sağlam işe yarar şeyler. flush olayını da ilk birkaç sulamada pekmezli suyla yaparsın onu da araştırıp, içimin tatlılaşır. bir de başka püf nokta koparıp kurutmaya başlamadan son 36 saatini komple karanlık yap. THC ve resin miktarını arttırıyor ve budlar sıkılaşıyor.

normalde zamanı gelince koparır kurutur sonra o şekilde saklar ve kullanmaya başlarsın ama bu şekilde büyük oranda kayıplar olur. kurutma sürecinin ayarında nemli bir ortamda yavaş yavaş yapılması ve tam olarak kuruma noktasında alınıp temizlenip traş edilip kavanozlanmalı. kavanozların da içerisini günde iki defa şöyle bir hava alsın diye 15-20 sn açıyorsun sallıyorsun hafif. o şekilde yavaşça kuruyor iki hafta sonra elinde eskisinden çok daha sağlam kokan ve sağlıklı bir şekilde kurumuş sigara oluyor. tabi bu son dediğim drying and curing in çok değişkeni var. daha zamanı var bakar öğrenirsin. gecenin soğukluğu budların sıkılığını etkiliyor ve genelde renklerinin hafif farklı olmasını sağlıyor. iyi ve kaliteli görüntü. bu arada grow gübresini yavaşlatabilirsin artık. çoğu çizelgede direk kesiyorlar hatta.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********