Kızlarım ölüyor....

Cicklenme döneminin 5. Ci haftasindayim. Son 3 hafta kala başıma gelmeyen kalmadı. Ne yaptıysam kurtaramiyyirum. İlk alt yapraklar kurumaya başladı şimdi yukarı doğru gidiyor kuruma. Hatta somekleri tasiyamadigi için dalda kırılmalar da olmaya başladı. Sizce burda ne eksik.

Azot ve potasyum desteği verdim.
Tek sorun içeri oksijen basamiyorum bundan dolayı olabilir mi

https://ibb.co/yFdd66D

https://ibb.co/cgDDzJ8

https://ibb.co/TWfTPm6

LvbelC5

Kıdemli Üye
Bitkinde mantar mi yok desem aşırı sulama stresi mi yok desem gübre yanığı mi yok desem maşallah yani kanka

Ü

Üye silindi 25603

Guest
En büyük darbeyi mantardan yemis, cok yaprak kesmissin insallah kurtarabilirsin, Hemen yarim litre suya 1 corba kasigi toz tarcin karistir.24 saat beklet kagit flitreden süz ve bitkinin her tarafina sik.Buna paralel olarak asagidaki ilaci kullan.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
1 hafta 10 gün önce danissaydin bitkin rahat kurtulurdu.

Legend86

Müptezel
Banyonun içi sanki aşırı nem ve sıcaklık var gibi geldi bana, hava silkülasyonu olmadığı için dallar ince kalmış, gübre fazlalığı, ışık yetersizliği bence zor düzelir, çiçekdeki bitki kendini büyütmeyi bırakır, artık o yaprakların düzeleceğini sanmıyorum, hastalığı @Nargile kanka'nın önerdiği ilaçla atlatırsın, hayırlısı olsun, sen sulamayı kes toprak kuruyınca, boş sulama yap, gerisi bence mucize

Banyonun içi sanki aşırı nem ve sıcaklık var gibi geldi bana, hava silkülasyonu olmadığı için dallar ince kalmış, gübre fazlalığı, ışık yetersizliği bence zor düzelir, çiçekdeki bitki kendini büyütmeyi bırakır, artık o yaprakların düzeleceğini sanmıyorum, hastalığı @Nargile kanka'nın önerdiği ilaçla atlatırsın, hayırlısı olsun, sen sulamayı kes toprak kuruyınca, boş sulama yap, gerisi bence mucize
Nem 50
Derece 27
Gübre kaçırmış olabilirim.
Işık iyi 5 adet cob 400w var. 8 bitki

higthead

Jolly Green
Hava sirkülasyonu içeri yok.o yuzden mi dallar güçsüz kaldı.

dostum su urunle ıcerıye hava basıp cıkıs fanınla havayı cıkartıcaktın.

ve

iceriye niye 100-150 tl lik vantilatör koyup bitkiye hafif salınım yaptırmadın ki dalları kalınlaşssaydı.

higthead

Jolly Green
Tek bacam var çıkışı yapıyorum giriş yok. Sebebi yan konsu sesi duymasın.

Dostum giriş çıkış fanı okadar ses çıkarmıyor ki. Çıkış fanın sp slient olduktan sonra. Girişe plastik aksiyel fan tak iş tamamdır ses mes gitmez.

Taze hava vermediğin için bitkilerin bir hoş. Acilen içeriye kapı yı hafif arala fanla içeriye hava ver.

Legend86

Müptezel
Hava sirkülasyonu içeri yok.o yuzden mi dallar güçsüz kaldı.
İndoorda (iç mekan) doğayı taklit ettiğin için, rüzgar esintilerini ağaçlara hissettirmelisin ki dallarda ki lifler kalınlaşsın, sen zaten sonuna gelmek üzeresin, denildiği gibi hastalıktan kurtar, toprağın kuruyunca boş sulama yap

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    *** ******* *** ***** **** ********* ******* ****** ******* **** **** hahahaha** ***** ********* ******* ******* ********** ******** ***** hahahaha**** ****** ***** ***** ******* *** hahahaha** ***** ****** ****** ******** ******* ******* **** ****** ******** ****** ****** ********* ****** ***** *** ******* ***** hahahaha***** ******** ****** ********* ** ***** ******** ** hahahaha** ******** ** ** ** hahahaha* ********** hahahaha* ****** *******
  • kkush kkush:
    * **** hahahaha*** ******* ******* *** ***** **** ********* ******* ****** ******* **** **** hahahaha** ***** ********* ******* ******* ********** ******** ***** hahahaha**** ****** ***** ***** ******* *** hahahaha** ***** ****** ****** ******** ******* ******* **** ****** ******** ****** ******
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ***** *** hahahaha* **** ********** ********* hahahaha* hahahaha* hahahaha ********** *** **** hahahaha****** ****** ***** *** ******* ***** hahahaha***** ******** ****** ********* ** ***** ******** ** hahahaha** ******** ** ** ** hahahaha* ********** hahahaha* ****** *******
  • D despotdes:
    ****** ********** hahahaha ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** *** ****** ********* **** ***** hahahaha ** ***
  • Night owl Night owl:
    **** *** ******** ******* **** ******** ********* ***** ****** ** ****** ******* hahahaha** ***** hahahaha ***** hahahaha ******** ********** ** ****** ******** ****** ** ** *** ********** ***** hahahaha** ********* ****** ***** *** ******* ***** hahahaha***** ******** ****** ********* ** ***** ******** ** hahahaha** ******** ** ** ** hahahaha* ********** hahahaha* ****** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** ********* **** ****** ** **** ***** ********** ***** ** ***** *** ***** ********* ***** hahahaha ********* ** *****
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ****** ********** **** ******** ****** * **** hahahaha*** ****
  • Night owl Night owl:
    **** ** ****** *** ******* ****** ** ****** ** ********** ***** *** hahahaha* **** ********** ********* hahahaha* hahahaha* hahahaha ********** *** **** ********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ******* *** ** **** ***** ** **** *** *** **** * * ***** *** ******** ********* * * ***** ********** ********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** **** ****** *** *** ****** ********* **** ***** hahahaha ** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahaha********
  • Mordecai Mordecai:
    ***** * **** ** ****** **** ******** ** ***** ****** ****** **** ********** ** ****** *** ******* ****** ** ****** ** **********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ***** *** hahahaha *** ******* hahahaha *** ****** ***** ***** ****** ******** ***** ***** hahahaha ******* ********* ******* ****** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ********* hahahaha**** *** ******* **** ***** ** ** ** ** *** ****** ** ******* ******* *** ** **** ***** ** **** *** *** **** * * ***** *** ******** ********* * * ***** ********** ********
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ** hahahaha ***** *** ***
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ****** ******** **** hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** **** **** ****** ***** *** ***** * **** ** ****** **** ******** ** ***** ****** ****** **** ******
  • kkush kkush:
    ** ***** *** ********** ** hahahaha ***** *** ***
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ****** ** *** **** ******** ** hahahaha ***** *** ***
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ** ***** ********** ********* ****** ******** ***** ********** hahahaha ** ** ******** ******* ******** ****** ***** ******
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: ******* ********* **** **** **** **** ****** ***** ***