Kızın Durumu İyiye Gitmiyor.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 16241
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 16241

Guest
Selamlar. auto blue dream 60. gündeyim kankalar.

Sorun 43. günde şu şekilde başladı.

2 litre suya 1.5 ml calmag takviyesi yaptım fakat durum gittikçe şu şekilde olmaya başladı.

bugün sulama yapacağım. bir önceki sulamada sadece 4 ml calmag verdim besinsiz. fakat sanırım çoğalıyor benekler ve yanıklar.
Gübre setim biobiz 3lü paket. genelde 2 litre suya 1.5 ml oranında hafta da iki kere toplamda 3ml besin verecek şekilde ayarlıyorum
pH 6,2-6,5 arası ayarlıyorum
sorun nedir ?
şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Ne suyu kullanıyorsun gübre leri suya ilave ettikten sonra ayarlıyorsun dimi?

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Ne suyu kullanıyorsun gübre leri suya ilave ettikten sonra ayarlıyorsun dimi?
yaşadığım yerin suları biraz kireçli olduğundan marketten 5litrelik sulardan kullanıyorum sırma'nın ph 'ı 6,7 kanka. ve gübreleri ayarladıktan sonra ph ölçerle kontrol edip genelde 6,3-6,4 olarak ayarlıyorum.

Geçmiş olsun ph doğru ölçtüğüne eminmisin peki .çünkü yüksek phta istediğin kadar calmag ver alamaz bitki başka bişey göremiyorum çünkü ;)

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Geçmiş olsun ph doğru ölçtüğüne eminmisin peki .çünkü yüksek phta istediğin kadar calmag ver alamaz bitki başka bişey göremiyorum çünkü ;)
evet kanka özellikle 10-15 kere kontrol ediyorum ph metreyi her ölçümde kalibre etmeye çalışıyorum. açıkçası bundan önceki günlerde 15 günde bir dozunda calmag vermedim. hep verilmesi gerekenin yarısı kadar falan verdim. belirti göstermedikçe yüklenmek istemedim.

Anladım kardeşim ben 40 günlük bitkime 6 ml veriyorum 1,5 lt suya belki miktarın az geliyor denemen lazım kim ne dese hikaye senin bitkin senin ortamın herşeyi oku ama yine en iyisi senin denemen olacak baktın olmuyor güzelce flush yap alttan şakır şakır döktür saksının bi şekilde düzelecek yani

elchavoo

Üye
dostum aynı sorun bende de var blue dream auto 63. günde sade 1 lt sırma suyun içine 2 ml call mag katınca ph kaç oluyor :D ?

Ü

Üye silindi 24524

Guest
Dostum hazır su calmag eksikliği yaratıyor bitkiye de en iyi ne verdiğini sen biliyorsun ona göre recetesini yaz bitki hastalıklarına da bak resimlerle mevcut problemler

Ü

Üye silindi 16241

Guest
Dostum hazır su calmag eksikliği yaratıyor bitkiye de en iyi ne verdiğini sen biliyorsun ona göre recetesini yaz bitki hastalıklarına da bak resimlerle mevcut problemler
eyv. kankam dediğim gibi bir önceki sulamada (3 gün önce. calmag takviyesi yaptım 4ml. etki etmesi kaç günü alır bilemem ama)

Ü

Üye silindi 16241

Guest
şuan grow bloom topmax ile bir sulama daha gerçekleştirdim

Toprak öncesi pH = 6,3
Toprak öncesi ppm = 318

Toprak sonrası pH = 6,3
Toprak sonrası Ppm = 448

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Kanka o ppm dogruyu göstermiyor sadece kafanda bi fikir oluşuyor asıl ppm flush attığında öğrenebilirsin.

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Sıkıntı olmaz çok takılma benek olayına gübrelerini düzenli ver çizelgede yazanın yarısını uygula organikle sentetik karıştırma pk ağırlıklı git growunu kurtarır. Senin yapman gereken big bud, çiçek baslagacinda 3. Hafta onu kesip PK 13 14 1 sulama sadece, sonra grotek monster bloom son haftada overdrive verecektin bu dediklerimi yapsan bitkinde hiç yaprak kalmasa bile hasatın seni tatmin ederdi sömek yapin degisirdi sadece biraz bazen tilki kuyruğuna bağlatabiliyor fazla pk.

elchavoo

Üye
Sıkıntı olmaz çok takılma benek olayına gübrelerini düzenli ver çizelgede yazanın yarısını uygula organikle sentetik karıştırma pk ağırlıklı git growunu kurtarır. Senin yapman gereken big bud, çiçek baslagacinda 3. Hafta onu kesip PK 13 14 1 sulama sadece, sonra grotek monster bloom son haftada overdrive verecektin bu dediklerimi yapsan bitkinde hiç yaprak kalmasa bile hasatın seni tatmin ederdi sömek yapin degisirdi sadece biraz bazen tilki kuyruğuna bağlatabiliyor fazla pk.
patron ben bugün ilk defa çiçeğe overdrive verdim over la birlikte micro bloom sensizym kullanıyorum hepsini kesip sadece over drive mi vereceğim

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Cannabis, calmag ilacını en iyi 6.2 ph ayarında yiyor onada dikkat et cocoda bile calmag 6.2 de verilmeli yoksa yemiyor bitki

Ü

Üye silindi 25277

Guest
Selamlar. auto blue dream 60. gündeyim kankalar.

Sorun 43. günde şu şekilde başladı.

2 litre suya 1.5 ml calmag takviyesi yaptım fakat durum gittikçe şu şekilde olmaya başladı.

bugün sulama yapacağım. bir önceki sulamada sadece 4 ml calmag verdim besinsiz. fakat sanırım çoğalıyor benekler ve yanıklar.
Gübre setim biobiz 3lü paket. genelde 2 litre suya 1.5 ml oranında hafta da iki kere toplamda 3ml besin verecek şekilde ayarlıyorum
pH 6,2-6,5 arası ayarlıyorum
sorun nedir ?
şimdiden cevaplar için teşekkürler.
gubreleri hafif azaltabilirsin. istersen flush atıp en son flush suyuna litreye 3ml revive koyabilirsin. cok buyuk sorunun yok. senin yerinde olsam flush atip revivelerdim.

Ü

Üye silindi 2036

Guest
patron ben bugün ilk defa çiçeğe overdrive verdim over la birlikte micro bloom sensizym kullanıyorum hepsini kesip sadece over drive mi vereceğim

Gübrede cizelgede yazanın yarısını uygula her sulama gübreli ver ama az ver kesmene gerek yok. overdrive içeriği ile aynı değil dediğin gübreler hepsinin farklı görevi var 1 sulama ana besin 1 sulama yan besin ver gelecek sulama sensziym micro ver sonraki overdrive sırayla git boş geçme.

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Normalde son hafta overdrive tek başına kullanılıyor ama ben her türlü fantaziyi denedim sıkıntı olmadı verebilirsin.

Kanka

Administrator
Yönetici
sıkıntın şu sanırsam , bloom gübrelerını max sevıyede verıyorsan yanına calmagıda tam seviye verme tuz toprağı kıtlıyo calmag alamıyor sanırsam problem bu tarz birşey

Ü

Üye silindi 16241

Guest
sıkıntın şu sanırsam , bloom gübrelerını max sevıyede verıyorsan yanına calmagıda tam seviye verme tuz toprağı kıtlıyo calmag alamıyor sanırsam problem bu tarz birşey
şuan 2.5Lt suya
1,5ml grow
1,5 ml bloom
0,5 ml top-max

verdim kanka arkadaşların dediği üzere flush atmalık bir durum var mıdır?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** **** hahahaha* ********* ***** ****** ****** hahahaha** ********* *** ********** ***** *** ********** hahahaha ****** **** *** ****** ** ********* *** ****** ***** ****** ***** ********** hahahaha * ** ***** **
    +1
  • K kujo07:
    hahahahahahahaha
  • lavrens lavrens:
    ******** ****** ***** *** ****** ***** *** ********** hahahaha ****** **** *** ****** ** ********* *** ****** ***** ****** ***** ********** hahahaha * ** ***** **
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    *** hahahaha **** *** **** hahahaha* ******** ***** hahahaha* ********** hahahaha*
    ** ** **** ********* ********* ***** hahahaha **** *** **** hahahaha* ******** ***** hahahaha* ********** hahahaha*
    ***** ***** ********* *** *** ****** ********* **** hahahahahahahaha
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ***** ****** ******* ** ****** ******** ********* hahahaha** ***** *****
  • K kujo07:
    ***** ***** ** ** hahahaha ********* ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** **** hahahaha******* ******** hahahaha ******** **** ******
  • K kujo07:
  • lavrens lavrens:
    ****** **** ***** ****** hahahaha**** ** ***** ********* ***** ****** ******** ***** ******* **********
    ***** *** hahahaha*** ***** ***** *** ******* ********** hahahaha** ******* ***** ***** **** **** ********** ******* hahahaha**** *** hahahaha **** *** **** hahahaha* ******** ***** hahahaha* ********** hahahaha*
    hahahaha**** ***** hahahaha * ********* ********** ********** ********** ****** ******* ** ** * ***** ********* ******* ***** ****** **** hahahaha* **** hahahaha******* ******** hahahaha ******** **** ******
    +1
  • K kujo07:
    ***** ***** *** **** ***** **** ******** hahahaha*** *** hahahaha**** *** hahahaha*** ***** ***** *** ******* ********** hahahaha** ******* ***** ***** **** **** ********** ******* hahahaha****
    +1
  • K kujo07:
    hahahahahahahaha
    ******* ***** ****** ********* ** ******** ****** ***** ******* ***** ********* ** ******** hahahaha** ****** hahahaha******* **** ***** ****** *********
    +1
    ***** ***** ** **** ***** *** *** ***** **
    +1
    ******* ******* ******* **** ********** ******* ***** ****** ********* ** ******** ****** ***** ******* ***** ********* ** ******** hahahaha** ****** hahahaha*
  • K kujo07:
    hahahahahahahaha
  • K kujo07:
    **** hahahaha hahahaha
    ***** ** ***** ****** *** ******** hahahaha*** ******** ***** ******* ***** *** **** ***** **** ******** hahahaha*** *** **********
    ** ********** ***** hahahaha** hahahaha hahahaha
    Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1: ** ********** ***** hahahaha** hahahaha hahahaha