Kış aylarında photoperiod dikimi hakkında deneysel çalışma

oturanboga35

Müptezel
Evet arkadaşlar başlıkta da bahsettiğim gibi photoperiod bitkiyi kış aylarında dış mekanda yetiştirerek alacağım verimi günlük tutarak sizlerle paylaşmak istiyorum. Deneysel ve aydınlatıcı bir çalışma olacağını düşünüyorum. Önceden tahminlerime göre muhtemelen 20 günlükken falan somege biner. Buda autoyla bize kıyaslama fırsatı sunacaktır.

Malzemeler;

1x Afghan Kush Photo

15-20 lt arası bez saksı

Şok da satılan uysal marka saksı çiçeği toprağı (üst düzey hava geçirgenliği ve çabuk kuruma özelliği için bu toprağı seçtim bu kış aylarında daha çok sulama imkanı sağlayacak)

An serisi gübre (Sensi grow a+b, sensi bloom a+b, b52, snsyzm, bud candy, big bud, CarboLoad)

Yarın tohumu peceteye aticam ve topraktan baş vermesi muhtemelen 20 eylülü bulacaktır takipte kalın....

18.09.2023
Topraktan baş verdi.

20.09.2023
İlk gübresi verildi 1 litre suya (1ml sensi grow A&B, 0.5 ml:Bud candy-B-52-Snsyzm)

Son düzenleme:

VendettaX

Ordinaryüs
Evet arkadaşlar başlıkta da bahsettiğim gibi photoperiod bitkiyi kış aylarında dış mekanda yetiştirerek alacağım verimi günlük tutarak sizlerle paylaşmak istiyorum. Deneysel ve aydınlatıcı bir çalışma olacağını düşünüyorum. Önceden tahminlerime göre muhtemelen 20 günlükken falan somege biner. Buda autoyla bize kıyaslama fırsatı sunacaktır.
Malzemeler;
1x Afghan Kush Photo
15-20 lt arası bez saksı
Şok da satılan uysal marka saksı çiçeği toprağı (üst düzey hava geçirgenliği ve çabuk kuruma özelliği için bu toprağı seçtim bu kış aylarında daha çok sulama imkanı sağlayacak)
An serisi gübre (Sensi grow a+b, sensi bloom a+b, b52, snsyzm, bud candy, big bud, CarboLoad)
Yarın tohumu peceteye aticam ve topraktan baş vermesi muhtemelen 20 eylülü bulacaktır takipte kalın....

artık havalar soğudu,bağıl nem %40lara düştü ve havalar soğudukça daha da düşecek..kasımla birlikte %20lere ve altına inecek..o yüzden kış aylarında dışarıdan devamlı hava çekerek hızlıca büyütme ve güzel hasat alma işi zor...ama senin pek havayla işin yok gibi,fan falan bahsetmemişsin..tek bitki zaten bakalım ne olacak tarzı bişey sanırım.bi Türk'ün kış ayında 2 white widowu 400 HPS altında sadece 100lük fanla oda dışına hava atarak gayet güzel budlar aldığına şahit oldum..devamlı nem makinası çalışıyordu kış aylarında bağıl nem düşük diye gene de %40ları pek geçmiyordu nem..1 metrelik 2 ağaç oldular gayet de güzel hasat verdiler..sende bi dene bakalım,sonuçlarını fotoğrafla biz de öğrenelim..

oturanboga35

Müptezel
artık havalar soğudu,bağıl nem %40lara düştü ve havalar soğudukça daha da düşecek..kasımla birlikte %20lere ve altına inecek..o yüzden kış aylarında dışarıdan devamlı hava çekerek hızlıca büyütme ve güzel hasat alma işi zor...ama senin pek havayla işin yok gibi,fan falan bahsetmemişsin..tek bitki zaten bakalım ne olacak tarzı bişey sanırım.bi Türk'ün kış ayında 2 white widowu 400 HPS altında sadece 100lük fanla oda dışına hava atarak gayet güzel budlar aldığına şahit oldum..devamlı nem makinası çalışıyordu kış aylarında bağıl nem düşük diye gene de %40ları pek geçmiyordu nem..1 metrelik 2 ağaç oldular gayet de güzel hasat verdiler..sende bi dene bakalım,sonuçlarını fotoğrafla biz de öğrenelim..
Dostum kıyı ege bölgesindeyim dış mekanda yetiştirme yapıcam. Ovada ve kuytu bir yere dikiyorum günün büyük çoğunluğunda doğrudan güneş görüyor. Sık ağaçlarla çevrili etrafı onun için ayaz vurmaz sadece kasımdan itibaren sera etkisi için etrafına naylon sararak sıcaklığı stabil tutmaya calisicam.

Kanka

Administrator
Yönetici
Ben çok denedim maalesef zaman kaybı . Bana kalırsa sebebi şu : 30 . gündeyken ısı 20 lerın altındaydı hep ,nem sorunu yoktu ama ısı olmadığı için 30. gunde kı bıtkim , İyi şartlarda yaptığım 15 günlük bitkiye eşitti onuda zar zor yaptım böyle devasa bir fark gördüm , bakalım sonuçlar sende nasıl olucak

oturanboga35

Müptezel
Fazla sulamadan kök çürümesi oldu bitki öldü arkadaşlar tüm yaz grow yaptım yordu beni yanına sık gitmeyeyim diye çok döktüm suyu bitki çürümüş belki eser miktarda verdiğim gübreden kaynaklandı bilemiyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T tayfurishere:
  • T tayfurishere:
  • F Firstgrow0:
    ********** ********** *** *** *** ****** ******** *** ******** *** ****** hahahaha*** *** **** ********* hahahaha* ***** ******** ** ********
    F Firstgrow0: ********** ********** *** *** *** ****** ******** *** ******** *** ****** hahahaha*** ***...