Kükürt

esrarii

Müptezel
kükürt ph ı düşürür , düşen ph taki topraktaki uygun ph bulamamış gübre çalışır , kükürt ün toprakta hangi kalmış gübre yi harekete geçirdiğini bilmek gerek, verdiğin gübrelerle beraber. tartışılır , ben öyle gördüm bi süre uzak durcam , gövdelerde ağaç gövdesi gibi yapıyodu rengi, gövde kabuğunu yoruyordu

Son düzenleme:
kükürt ph ı düşürür , düşen ph taki topraktaki uygun ph bulamamış gübre çalışır , kükürt ün toprakta hangi kalmış gübre yi harekete geçirdiğini bilmek gerek, verdiğin gübrelerle beraber. tartışılır , ben öyle gördüm bi süre uzak durcam , gövdelerde ağaç gövdesi gibi yapıyodu rengi, gövde kabuğunu yoruyordu
Kac günde etkisini gösterir ve kaç tiltereye kaç milim kullandın yazarsan sevinirim

esrarii

Müptezel
Kükürt kullanmakta amacın nedir ?, ph düşürmek mi , ben gübrelemede normal gübrelerin yanında verdiğim , bitkinin hızlı almasını istediğim besinler için hızlanma amacıyla kullandım. 1 lt ye 1 ml , kullanabilirsin ama saksıdaki toprak akışını bozabilir , verdiği tepki üç günde görülür ama beklenmeyen tepki gösterme(yanma vb) riski de var

Kükürt kullanmakta amacın nedir ?, ph düşürmek mi , ben gübrelemede normal gübrelerin yanında verdiğim , bitkinin hızlı almasını istediğim besinler için hızlanma amacıyla kullandım. 1 lt ye 1 ml , kullanabilirsin ama saksıdaki toprak akışını bozabilir , verdiği tepki üç günde görülür ama beklenmeyen tepki gösterme(yanma vb) riski de var
Toprak ph düşürmek istiyorum

Daha önce kullandım fayda görmedim yanlış mı uyguladm bilmiyorum 20 litre suya 20 milim verip , bu 20 litre kükürtlü suyu 14 bitkiye bölüp verdim yani 14 saksıya böldüm

esrarii

Müptezel
Ph düşürmek için , limon kullan , bimde limontuzu 7 tl , bi paket limon tuzunu 20 litre ye ekle , ph düşürücün hazır. / 20 lt ph ı düşürdüğün suyu topraka döktünmü , toprağın ph ı , ancak yarım derece düşer en fazla bu düşümde hemen olmaz bi kaç güne olur / limonlu suyu böyle bi mantıkla kullan on günde düşür mesela , gün gün faydasını gözlemleyebilirsin her sulamada

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Emmy Emmy: ***** **********