Küçük saksıda başlamak şart mı?

Arkadaşlar Auto bitki ekeceğim illa küçük saksıdan mı başlanması gerekiyor? Direkt 15LT saksıdan başlasak sorun olur mu? Sadece kök tarafını sulayacam sorunsuz bir şekilde

Ü

Üye silindi 26240

Guest
özellikle tohum filizlenmesindeki ilk 1 hafta yarim litre saksı çok önemli sonrasında ise 4lt saksi ve en son ana saksi öneririm autoda. photoda ise ayni sekilde devam edip dahada uzatabilirsin

Weedseed93

Kıdemli Üye
Küçük saksıda baslaman koklenme açısından daha faydalı olur , yapabilirim diyorsan küçükte basla koklere zarar vermeden büyütürsun saksini ama yok daha önce yapmadım zarar vermiyim diyorsan buyukte de baslayabilirsin ancak dediğim gibi buyukte koklenme sorunu yaşarsa bitkin bodur kalır.

Weedseed93

Kıdemli Üye
@Weedseed93 Diyelim büyükte başladım durup dururken kök sorunu yaşar mı?
Toprak olarak daha geniş hacim kapladığı için büyük saksıda, filizken kok yayılma işlemi daha zor oluyor bitki için.soyle dusun henuz emeklemeyen bir bebeği, direk koşturmaya başlamışsın gibi. He kesin sıkıntı yasarmisin yasamayadabilirsin ama forumda çok arkadas var resim paylaşıyorlar hasat zamanı gelmiş felan bir bakıyorum bitkiye avuç kadar. Uzun lafın kısası daha sağlıklı olur bitkin sadece saksı değiştirirken dikkat et yeter.

anladım hocam ben onu biraz araştırayım. Olmadı küçükten büyüğe geçiririm. Benim için sorun olmaz zarar vereceğimi sanmıyorum olayı anladım. Biraz küçük saksıya alıp biraz büyyünce alttan tutup ters çevirip çıkartıcam zarar vermeden sonra direkt büyük saksıya alıcam. Ama büyük saksıya aldıktan sonra herhangi bir gübre yada vb vermem lazım mı stres yaşamasın diye yoksa boş sulama yapsamm güzel olur mu

C

Canna

Guest
Dostum auto bitkiyi direk büyük saksiya ek ama, karton bardak al, altini kes , göm topragin icine bardagi. Ortasina koy tohumu 1 cm derinlige,üzerini toprakla ört ama topragi bastirma ve su degil sadece nem ver tohumun bulundugu yere. direk isikta degil isikli gölgede birak. Filiz kafayi cikarttiginda bekle 2-3 gün sonra bardagi cek al.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ****** hahahaha** ** ** ***** hahahaha *** ****** ****** ***** ******* **** **********
  • A ax-b:
    ****** *** ***** ********** **
  • A ax-b:
    ******* ****** **** ***** **
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** **** **
  • zero00 zero00:
    hahahaha***** ****
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    **** *** ***** ***** hahahaha* ********
  • zero00 zero00:
    ****** ** hahahaha** ** **** hahahaha ** ******** ***** **** ******* ******** *** ***** hahahaha* ***** ****** hahahaha* ***** ******* hahahaha**
  • zero00 zero00:
    ***** ****** **** ***** ***** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ********* *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** ******* ** **** **** ****** ****** hahahaha ******** *** ********* ********* ******** **** ***** ***** ********* ******** *** ****** **********
    +1
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ****** ******* ****** ***** ****** **** ** ****** ****** ***** **** ** **** **** ** ***** ****** ***** ******** **** ******
  • zero00 zero00:
    *** ****** *** ********* ******* ****** hahahaha
  • zero00 zero00:
    **** ** *** ****** *** ******** ****** ***** hahahaha ******* ***** ***** *******
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    *** ********* hahahaha* ** ******* ** **** **** ****** ****** hahahaha ******** *** ********* ********* ******** **** ***** ***** ********* ******** *** ****** **********
  • zero00 zero00:
    *** ** ********** hahahaha hahahaha** ********* ********* ******** ***** hahahaha* hahahaha ********* ******* ********
    ********* ******** ***** hahahaha******** ******* ****** ***** ****** **** ** ****** ****** ***** **** ** **** **** ** ***** ****** ***** ******** **** ******
    ***** *** ******* *** hahahaha****
    TroubleStyla TroubleStyla: ***** *** ******* *** hahahaha****