küçük kızım yanıyor mu yardım eder misiniz

30 cm yükseklikten 50 w beyaz ışık veriyorum ısı çok yok elimi attığımda normal bir ısı geliyor o mesafeye kadar ancak sanki yaprağında ufak bir yanık var gibi neden

ve pet şişenin arkasını kesip bir delik açtım üstüne koyuyorum onu nemli tutuyorum sürekli ıslatıyorum bundan kaynaklıda olabilir mi

nasa

Doktor
30 cm yükseklikten 50 w beyaz ışık veriyorum ısı çok yok elimi attığımda normal bir ısı geliyor o mesafeye kadar ancak sanki yaprağında ufak bir yanık var gibi neden

böyle ufak tefek şeyler oluşabilir sonuçta mükemmel bir toprak kullanmıyoruz ışıkdan dolayı olmaz bu durum nemden kaynaklı da olmaz için rahat olsun geçer toprakta ufak tefek gübre kalıntıları olabilir. sorun daha büyürse detaylı kontrol etmek lazım şuanlık sorun yok.

Kanka rengi normale dönecek fakat çok sulama çok nem yapıyosun nem bi zaman sonra rutubet olur ondan bitkinin içi yumuşar ve kanser gibi çürütür bırak toprak kuruyana kadar sulama yapma ışık mesafen bitkinin tam tepesinden 40 cm kadar yükselt ve havalandırmanı stabil olarak ayarla düzelt

Kanka rengi normale dönecek fakat çok sulama çok nem yapıyosun nem bi zaman sonra rutubet olur ondan bitkinin içi yumuşar ve kanser gibi çürütür bırak toprak kuruyana kadar sulama yapma ışık mesafen bitkinin tam tepesinden 40 cm kadar yükselt ve havalandırmanı stabil olarak ayarla düzelt
böyle ufak tefek şeyler oluşabilir sonuçta mükemmel bir toprak kullanmıyoruz ışıkdan dolayı olmaz bu durum nemden kaynaklı da olmaz için rahat olsun geçer toprakta ufak tefek gübre kalıntıları olabilir. sorun daha büyürse detaylı kontrol etmek lazım şuanlık sorun yok.
teşekkür ederim çok tamamdır

Ayrıca ışığını biran önce değiştir cob led kullanıyorsan 250 w full spektum yap hayata kadar tamamsın bitki gelişirken ışık düzeni iyi olmalı

ufleyenkedi

Kıdemli Üye
Küçücük bitkiyi saksı büyük diye komple sulamışsın. Bitkiye göre sulama yapılır saksıya göre değil

MarijaneyTR

Doktor
Gereken herşeyi söylemiş doktor .

saksı değil coco şişesinin arkası kanka kesip koydum komple sulama yapmadım 1 çay bardağının yarısı kadar su verdim haftada 1 gün vereceğim.
Yav kardeşim suyu çok dökmicen çok sulama yapıcan havalandırmanı ona göre ayarlicaksın toprak 1.5 bilemedin 2 günde kuricak sende belli miktarda suyu az miktarda daha seri vermiş olacaksın olay bu toprak ıslak çamur kalmicak nemli kalıcak bitki daha stabilize büyüyecek bollll hassatlarrr

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    ***** ***** ****** **** ******** *** **** ****** *** ***** ******** ** **** **** ********** ******** ****** *** **** *** *** ** hahahaha****** ***** ****
  • S stoner189:
    hahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ** **** ***** ** **** *** ***** *** ** * *** * ***** ** ****** ** ***** *** **** **** ** ** *** ****** ******* **** ****** ******** *** ****** ***** ***** ****** **** **** ****** ***** *** ****** ***** ***** ********** *** **
    ********** hahahahahahahaha*********
  • S stoner189:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
    * ****** *** ***** **** ********* ***** ***** ****** **** ******** *** **** ****** *** ***** ******** ** **** **** ********** ******** ****** *** **** *** *** ** ********
    ******* ****** ***** ***** ******** ***** ******* *** hahahaha******* ** *********
    ***** ***** ******* **** ******** * ** **** **** ***** ****** *** ******* ** * ******** ***** ******* ** *** ******** ******* ***** ********** ***** **** ******** ***** *** *** ** ** ***** *** ****** ********** ****** *** ** **** ******* ** **** ***** ** **** *** ***** *** ** * *** * ***** ** *
  • istr istr:
    ******* ***** * ***** ** ***** ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ********** ****** hahahaha* ****** ***** ***** ******** ***** ******* *** **********
    +1
    ***** * ***** ***** ***** ***** * ***** ********* ** ******* **** ******** ****** * ******* ***** * ***** ** ***** ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ***** ********** ******** ******** **** ********* ** ***** ** **** ****** * ****** hahahaha***** ****** *** ******* ***** *** ******
  • S stoner189:
    ********** ***** ***** *** *** ******** ***** **** ******** ** ******* **********
  • istr istr:
    ***** ***** ** ****** * ***** ****** * ******** hahahaha ** ***** * ***** ***** ***** ***** * ***** ********* ** ******* **** ******** ****** *
    +1
    hahahaha ******* ** hahahaha***** ******* ********** ****** *****
    hahahahahahahaha***** ***** ******* **** ******** * ** **** **** ***** ****** *** ******* ** * ******** ***** ******* ** *** ******** ******* ***** ********** ***** **** ******** ***** *** *** ** ** ***** *** ****** ********** ****** *** ** **** *******
  • istr istr:
    ****** ******* ***** hahahaha ****** ********** *** ****** ********* hahahaha** ***** ********** ******** ******** **** ********* ** ***** ** **** ****** * ****** hahahaha***** ****** *** ******* ***** *** ******
    +1
  • S stoner189:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S stoner189:
    **** ****** hahahaha* ******* ***** hahahaha ****** ********** *** ****** ********* hahahaha**
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** **** *** hahahaha********* ******* ** hahahaha***** **
    **** **** **** *** ** * ***** *** ** ********** ***** ** *** ****** * **** ****** **** * ***** ***** **** * ***** **** ******* ***** ***** ** ****** * ***** ****** * ******** hahahaha **
    Uranyum Kamil Uranyum Kamil: **** **** **** *** ** * ***** *** ** ********** ***** ** *** ****** * **** ****** **** * *****...