Köklerin Saksıdan Çıkmasi

Beyler selam

1 ekimde basladigim auto seruveni hala devam ediyor 16. haftada ogrendim ki bazi autolarin 12-12 ye donmesi lazimmis kabinde iki tane baktigim icin ortasi olsun dedim. 13-11 e aldim
simdi sorunum su
ilk once 11 litrelik saksida baslattigim ilk tohumum koklerini saksinin altindan disari vermisti suyun icinde kalip curumeye basladi yapraklar soldu sarardi kurudu, ben de buna cozum olarak 15 litrelik saksi aldim yeni compo sana toprak ekleyip 20-4 devam ettim o kadar cok kok salmis ki 11 litrelik o saksinin her yeri bembeyazdi ic ice dolasmis bir suru kok , daha sonra onun da altindan cikmaya calisinca evde delikli saksiya benzer bi sey bulup icine compo sana toprakla a101 topragini karistirip doldurdum simdi bir haftadir bloom da pistillerin uzadigini gozlemledim fakat sorunum su ki bu da cozum olmadi yine alttan cikmaya basladi artik ne yapmam gerektigini ben de bilmiyorum 17 hafta oldu emegimin cope gitmesini de istemiyorum yardima ihtiyacim var.

Uzay11

Kıdemli Üye
Kanka o masıl bir bitkiymiş bu nasıl bir arsızlık, dışarı çıkan kökleri kes kanka benimkilerde taşmıştı köklendirici kullanmıştım parmagimi sokamiyodum dopraga kökten:) taşanları kestim sonrasında sorun yaşamadım. Bide çok nemden dolayıda fazla kök yapiyor havalandirmanin iyi çaliştigindan emin ol, çicege geçtin nemin 55 üzerine çıkmasina izin verme bazı growerlar son 2 haftada %25 lere kadar düşürüyor nemi hasatın kalitesi için. Bol şans

Kanka o masıl bir bitkiymiş bu nasıl bir arsızlık, dışarı çıkan kökleri kes kanka benimkilerde taşmıştı köklendirici kullanmıştım parmagimi sokamiyodum dopraga kökten:) taşanları kestim sonrasında sorun yaşamadım. Bide çok nemden dolayıda fazla kök yapiyor havalandirmanin iyi çaliştigindan emin ol, çicege geçtin nemin 55 üzerine çıkmasina izin verme bazı growerlar son 2 haftada %25 lere kadar düşürüyor nemi hasatın kalitesi için. Bol şans
kanka ayni sekilde ben de parmagimi sokamiyorum kok oldu her yeri keske yukarisi da o kadar gelisseydi hep bi sorun cikti bu sekilde havalandirmayi pc fabiyla yapiyorum iki tane koyunca sicaklik 14-15 e dusuyor tekibi calistirdigimda anca 20-21 dereceleri buluyorum nem ise 50-60 arasinda

Uzay11

Kıdemli Üye
kanka ayni sekilde ben de parmagimi sokamiyorum kok oldu her yeri keske yukarisi da o kadar gelisseydi hep bi sorun cikti bu sekilde havalandirmayi pc fabiyla yapiyorum iki tane koyunca sicaklik 14-15 e dusuyor tekibi calistirdigimda anca 20-21 dereceleri buluyorum nem ise 50-60 arasinda
Tahmin ettigim gibi muhtemelen 4 5 gün araliginda kuruyordur aslinda kurumuyordur nemli ortamda kök herzaman gelişir durduramazsın bro, ortam sicakligini 25 den düşürme havalandırmana çözüm bul içerdeki nemi 45, 50 lere düşürmezsen bu sorun devam eder ortalama 3 günde bir suluyor olman lazım. Yukarısı gelişmedi diyorsun çok normal toprak çabuk kumadigi için gübreleme yapamiyorsun bitki de napsın bulmuş nemli ortamı saliyor kökleri:))

Kanka aynı şey benimde başımdan geçti. Öncelikle alttan koparttığım kök sonrası bitkimde kuruma başladı resmen hasatı yüzde yüz düşürdü ölmek üzereyken şunu yaptım fısfıs ile bitkimi her fırsatta yapraklarını her yerini ıslattım asla su vermedim bitkiye ve gölgede bekledi yeniden yeşerene kadar. Sana tavsiyem asla köklerini yolma ve geniş bir saksıya al dostum kökler yana doğru gelişsin zaten az bir süren kalmış seninde başına gelmesin bu durumu yaşayan bilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ****** **** ********** ***** *** hahahaha ********* ******* ***** hahahaha****
  • C cancan27:
    ***** ****** hahahaha*** ***** ********** ******* hahahaha ********* ******
  • C cancan27:
    ****** **** ********** ***** *** hahahaha ********* ******* ***** hahahaha**** ***** ******* ******* ******** ****** ********** ******
  • C cancan27:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • C cancan27:
  • T Turco:
    ****** ********* **** hahahaha ****
  • T Turco:
  • C cancan27:
    ******** ****** hahahaha**
    +1
  • G Greenlove:
    +1
  • T Turco:
  • G Greenlove:
    ********* ********* ***** hahahaha** ******* **** ********** *****
  • T Turco:
  • G Greenlove:
    ****** * ***** **** *** ******* ********** *** *** ***** *** *** *** ******* ******** ******** ********** ****** ***** *** ***** ***
  • G Greenlove:
    **** hahahaha**** ** ** **** ****** hahahaha***
  • T Turco:
  • T Turco:
  • G Greenlove:
    hahahaha* ********* ** ***** *** *** ********* ** ****** hahahaha* ****** *** **********
  • T Turco:
  • G Greenlove:
  • 420mr.green420 420mr.green420:
  • G Greenlove:
    ******** *** ** *** *** *** ** ******** **** **** **** ****** *** ***** **** ***** **** ******** **** ***** ***** *** ***** *** ** ****** ******** *** ********** ********** ********* **** *** * *** **** **** hahahaha* ** ****** *** hahahaha*** **** *** hahahaha** ******** hahahaha** **** **** ****** ****** ********* ********** ****** *** *******
  • G Greenlove:
    hahahahahahahahahahahaha******
    G Greenlove: hahahahahahahahahahahaha******