Isı ve nem sorunu

Esmeralda

Yeni üye
Herkese merhabalar 20.gündeyim ve şu anda sorun yaşıyorum,
2 tane 1 k hid kullanıyorum
6m2 alan var (3*2*2)
Karbon 1650 + 1000 SP 2 magnum reflektör + cool türbe vardı (600w fakat iptal ettim sistemden) 500 SP havalandırma çıkışı ve 500lük havalandırma girişi var.
iklim kontrol olarak kullanıyorum fakat ortamda sıcaklık 28 lerde ve nem 40 ın üstüne çıkmıyor 2 tane çalışan nem makinesi olduğu halde,sıcaklığı düşürüp nemi arttırmak istiyorum nerede bir hata var?

herkese kolay gelsin iyi growlar.

Cashh

Doktor
Herkese merhabalar 20.gündeyim ve şu anda sorun yaşıyorum,
2 tane 1 k hid kullanıyorum
6m2 alan var (3*2*2)
Karbon 1650 + 1000 SP 2 magnum reflektör + cool türbe vardı (600w fakat iptal ettim sistemden) 500 SP havalandırma çıkışı ve 500lük havalandırma girişi var.
iklim kontrol olarak kullanıyorum fakat ortamda sıcaklık 28 lerde ve nem 40 ın üstüne çıkmıyor 2 tane çalışan nem makinesi olduğu halde,sıcaklığı düşürüp nemi arttırmak istiyorum nerede bir hata var?

herkese kolay gelsin iyi growlar.
Giriş fanı çıkış fanı %50 büyük küçük oranda olmalı eşit olmaz. Nem makinesi var mı

mokokoo

Üye
giriş çıkışta havalandırma kanalı uzunmu ve giriş çıkış direk dışarıdan mı yapılıyor

Esmeralda

Yeni üye
giriş çıkışta havalandırma kanalı uzunmu ve giriş çıkış direk dışarıdan mı yapılıyor
Hocam giriş fanı 5 çekiş 5 te itiş 10 metre yan odada cam açık oradan alıyor , çıkış fanı ise yine aynı şekilde 2 fan bağlı direkt çadır içinden havayı alıp ara koridora atıyor

Esmeralda

Yeni üye
kanka valla yazdıgından bişey anlamadım anlatırsan bi hesap yaparım senin için
şöyle dostum

3 tane fan var toplamda 1180m3+580m3 çıkış fanındaki hatta , 580m3 ise giriş fanında kabin boyutu 3x2x2 içerde toplamda 3 reflektör var camlı toplam 2.600w fakat 600 u iptal ettim yine de sıcaklık sorunu var. giriş çıkış fanı kanal borus uzunlukları ise 10 metre giriş fanı yan odada pencere açık oradan çekiyor çıkış fanı ise kabinin dışındaki koridora atıyor havayı ayriyetten 2 tane nem makinesi var

mokokoo

Üye
şöyle dostum

3 tane fan var toplamda 1180m3+580m3 çıkış fanındaki hatta , 580m3 ise giriş fanında kabin boyutu 3x2x2 içerde toplamda 3 reflektör var camlı toplam 2.600w fakat 600 u iptal ettim yine de sıcaklık sorunu var. giriş çıkış fanı kanal borus uzunlukları ise 10 metre giriş fanı yan odada pencere açık oradan çekiyor çıkış fanı ise kabinin dışındaki koridora atıyor havayı ayriyetten 2 tane nem makinesi var
+580 m3 çıkış fanını kapat lambalara da cool tube tak + giriş çıkış fanlarına dımmer takarsan bu fanları daha da kısarak dengeleyebilirsin yani sana normalde 600m3 çıkış 300m3 giriş yeterli bende senin gibi kabinime gereginden büyük sp fanlar seçtim benim amacım fan sesini düşürmek içindi ayrıca önümüz yaz havalar dahada ısınacak o yüzden bu problemi acil çözmeye bak

Esmeralda

Yeni üye
+580 m3 çıkış fanını kapat lambalara da cool tube tak + giriş çıkış fanlarına dımmer takarsan bu fanları daha da kısarak dengeleyebilirsin yani sana normalde 600m3 çıkış 300m3 giriş yeterli bende senin gibi kabinime gereginden büyük sp fanlar seçtim benim amacım fan sesini düşürmek içindi ayrıca önümüz yaz havalar dahada ısınacak o yüzden bu problemi acil çözmeye bak
Nem kalmamasının sebebi fanın büyük olması mı ? Fanı küçülttüğümüz zaman da ısı problemi zaten var daha da artacak..

Esmeralda

Yeni üye
kanka o lambalar soba gibi havayı kurutuyor dedigim gibi cool tube takıp o +580 i kapatırsan 2/1 oluyor senin şuan 3/1
Kanka magnum zaten soğutmalı arada da cool tube var bir şey sorcam 1000lik fanı direkt 3 tane reflektörden geçirsem farklı bir kanal yapsam 500lük fanı dimmer ile %80 falan açsam çıkış fanı yapsam ve giriş 500lük fanı %40 dimmerla içeriye temiz hava versem mantıklı olur mu?

mokokoo

Üye
Kanka magnum zaten soğutmalı arada da cool tube var bir şey sorcam 1000lik fanı direkt 3 tane reflektörden geçirsem farklı bir kanal yapsam 500lük fanı dimmer ile %80 falan açsam çıkış fanı yapsam ve giriş 500lük fanı %40 dimmerla içeriye temiz hava versem mantıklı olur mu?
kanka yukarıda arkadaş havalandırma hesabı diye paylaşmış ya bende kabin kurarken oradan faydalandım öyle mantıgını anladım sindire sindire bi oku derim soruna gelince işin mantıgını anlarsan herşey olur sonuçta kabin içinde iklim olarak oluşturmamız gereken 3 şey var 1.optimum hava sirkülasyonu 2.optimum nem oranı 3.hava sıcaklıgı

Esmeralda

Yeni üye
kanka yukarıda arkadaş havalandırma hesabı diye paylaşmış ya bende kabin kurarken oradan faydalandım öyle mantıgını anladım sindire sindire bi oku derim soruna gelince işin mantıgını anlarsan herşey olur sonuçta kabin içinde iklim olarak oluşturmamız gereken 3 şey var 1.optimum hava sirkülasyonu 2.optimum nem oranı 3.hava sıcaklıgı
Kankam ona göre yaptığımda sıcaklık yapıyor

mokokoo

Üye
Kankam ona göre yaptığımda sıcaklık yapıyor
kanka normal odada cihazsız olarak nem 40 zaten sen dşarı fazladan hava atıyorsun sistemin hakkında üç beş resim eklersen iyi olur ki sen ısı ve nem i çözdügünde sorunun bitmiyor koca kabin kaç bitkin var bilmiyorum ama co2 konusunda da sıkıntı çekeceksin

Esmeralda

Yeni üye
kanka normal odada cihazsız olarak nem 40 zaten sen dşarı fazladan hava atıyorsun sistemin hakkında üç beş resim eklersen iyi olur ki sen ısı ve nem i çözdügünde sorunun bitmiyor koca kabin kaç bitkin var bilmiyorum ama co2 konusunda da sıkıntı çekeceksin
Şimdi gidicem foto atarım atmasına sadece 1000lik fanı reflektörlerden versem oradaki ısıyı dengeler mi acaba

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ** ******* *****
  • NewGardener NewGardener:
    **** ***** ******** hahahaha hahahaha*** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ***** **** ******** ***** ******* ******* hahahaha**** **** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ****** hahahaha*** hahahaha* **** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ***** hahahaha***
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** hahahaha ****** ********** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha* hahahaha** *** *** ******** hahahaha**** ** ********
    **** ******** **** ******** ***** ******** ****** ** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha ***** ********** hahahaha*** **** ****** ** ******* ****** ***** ********* hahahaha ********* ******* ****** ******* **** hahahaha*
    ********* ** ****** ****** ***** hahahaha* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** hahahaha** ** **** ****** ******* hahahaha***** ******** ******** **** ******** ***** ******** ****** ** **
    ***** ***** ****** ***** ** ****** ** ********** ** ****** *** * **** ********
    ******** ******** ****** hahahaha* ****** ****** ***** ***** ******* ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    * ***** ******* hahahaha* ******* ***** ***** ****** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
    ***** ******* ******* ********* ********** **** ********** ******** ***** ****** hahahahahahahaha
    +1
    NewGardener NewGardener: ***** ******* ******* ********* ********** **** ********** ******** ***** ******... +1