Indoor havalandırma konusu

vadabir

Yeni üye
kankalar selam, ilk grow deneyimim. pc kasanın içine attım baya amatör sistem. daha 1 haftalık bitki, baş verdi tabi. 50W ışıkla idare ediyorum şimdilik. bide yanına pc fanı taktım bi tane. sorunlar şunlar;

1. bu mk fanı çok hızlı dönüyor. bitkiye vuruyor sürekli tabi. bunun zararı var mı?
2. fan dışarıdan içeriye doğru takılı. ısınmasını engellemek için bunu yaptım ama yönü doğru mu? içeriden dışarıya mı olmalı yoksa doğru mu yapmışım?

forumda sıfırdan bir rehber bulamadım. yardım için sağolun, vesselam

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum kabinin icine temiz hava vermeyi dogru yapmissin. 1 haftalik bitkiye direk rüzgar vurdurma kurutur öldürüsün bitkiyi. Isik cok düsük nem %80 olmali, yoksa nem makinan günde 3-4 kere kabinin icine su püskürt.

vadabir

Yeni üye
Dostum kabinin icine temiz hava vermeyi dogru yapmissin. 1 haftalik bitkiye direk rüzgar vurdurma kurutur öldürüsün bitkiyi. Isik cok düsük nem %80 olmali, yoksa nem makinan günde 3-4 kere kabinin icine su püskürt.
önümüzdeki hafta ışık takviyesi yapıcam kral. 4 5 gün idare etmesi gerek. fanın çok vurmadığı bir yere koyayım o zaman direk vurması sorun olur diyorsan. nem tavsiyesi içinde sağolasın yarından itibaren dediğin gibi yapıcam.

@Nargile bide bulmuşken sorayım, hala karton bardakta, 10, 15l saksıya ne zaman alınır bu bitki?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
1 haftalik olmus al büyük saksiya. Ama sulamayi ne nemi cok iyi ayarlaman lazim, dedigim gibi ince bir spery sisesi ile bitkinin 20-25 cm üzerine su püskürt. Su anda bitkinin yüksek neme ihtiyaci var. Daha cok kücük kökler gelismedi ihtiyaci olan suyu havadaki nemden yapraklari sayesinde alacak. Su verirkende bitkinin tam dibine degil 2 cm kadar uzaga daire seklinde cok yavas su ver.

vadabir

Yeni üye
1 haftalik olmus al büyük saksiya. Ama sulamayi ne nemi cok iyi ayarlaman lazim, dedigim gibi ince bir spery sisesi ile bitkinin 20-25 cm üzerine su püskürt. Su anda bitkinin yüksek neme ihtiyaci var. Daha cok kücük kökler gelismedi ihtiyaci olan suyu havadaki nemden yapraklari sayesinde alacak. Su verirkende bitkinin tam dibine degil 2 cm kadar uzaga daire seklinde cok yavas su ver.
çok sağol. dediklerini bir bir yapıcam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********