ilk topingim olmuş mu ?

higthead

Jolly Green

higthead

Jolly Green
dandik bir toprak bahaustan aldım biobizz değil bu arada büyük kabine geçicem arkadaki bez dolap nasıl

Benim ilk growumda kurduğum bez dolap ama 15 gün cfl ile büyütüp hemen kabin aldım. Çünkü onda yapılması çok zor sana başarılar.

Dostum toprağını değiştirmezssen sorunlarla karşılaşırsın. Şöyle düşün toprak evdir , sen dandik bir evde nasıl rahat edemezssen bitkide kötü evde yani toprağında rahat edemicektir.

Benim ilk growumda kurduğum bez dolap ama 15 gün cfl ile büyütüp hemen kabin aldım. Çünkü onda yapılması çok zor sana başarılar.

Dostum toprağını değiştirmezssen sorunlarla karşılaşırsın. Şöyle düşün toprak evdir , sen dandik bir evde nasıl rahat edemezssen bitkide kötü evde yani toprağında rahat edemicektir.
bez dolaba geçmeyip bu kabinde mi kalayım yani kanka ayrıca bitki büyüdü ve gübrede veriyorum toprak değiştirmek strese sokar ve defalarca suladıktan sonra toprağın içindeki besinler gidiytor zaten aynı toprak oluyor hepsi y bildiğim kadarı ile

ve hocam bu küçüklte de baya zor ne gibi zorlukları var bezin aydınlatırsan çok sevinirim bu kabin çok ufak çünki 1 metre yükseklik 40 cm genişlik ahşap

higthead

Jolly Green
Dostum bezin ışık süzme olayı var çok iyi kaplaman lazım. havalandırmanı cok iyi yapman lazım. sıcaklık sorununu çok iyi ayarlaman lazım gibi gibi bir sürü şeyi var. Yapılmaz mı yapılır deneme yanılma yöntemi ile düzeltirsin.

Ü

Üye silindi 25337

Guest
ve hocam bu küçüklte de baya zor ne gibi zorlukları var bezin aydınlatırsan çok sevinirim bu kabin çok ufak çünki 1 metre yükseklik 40 cm genişlik ahşap
Kanka ben bez dolap kullaniyorum.
1,60 boy*1m en*70cm genisligi var. Dolabi 3mm straforla kaplayim tum birlesme yerlerini silikonladim. Straforun uzerini diamond yansitici ile kapladim. 150m3 cikis , 100m3 giris fanim var. Dolabin icinde 1 adet masaustu vantilatörum , 1 adet nem makinam , 2 adet 19Lt , 1 adet 11lt saksim var. 800w cob led 2 adet sari torch isigim var. Hic sorun yasamiyorum. 500 lira maliyetle kurdum daha once kullanip sattigim 2bin tl lik grow cadirindan aldigim performansi eksiksiz aliyorum.

1,60 boy*1m en*70cm genisligi var. Dolabi 3mm straforla kaplayim tum birlesme yerlerini silikonladim. Straforun uzerini diamond yansitici ile kapladim. 150m3 cikis , 100m3 giris fanim var. Dolabin icinde 1 adet masaustu vantilatörum , 1 adet nem makinam , 2 adet 19Lt , 1 adet 11lt saksim var. 800w cob led 2 adet sari torch isigim var. Hic sorun yasamiyorum. 500 lira maliyetle kurdum daha once kullanip sattigim 2bin tl lik grow cadirindan aldigim performansi eksiksiz aliyorum.
evet inan bende geçince rahatladım ya alan geniş bitkiler rahat

ışıklar hari. sadece kabini 500e mal ettin dimi kanka

Ü

Üye silindi 25337

Guest
800w cob led sadece 500 liradan fazla kanka şaşırdım ben 150w cob ledi 350 tlye aldım
Ben hazir satin almadim brom. Kendim kurdum. 20 adet 50w full spectrumu aliexpress den 50 liraya aldim, 8 adet 11 cm fan aldim yine aliexp. den 48 lira verdim. 100 cm sogutucu aliminyum aldim 80 liraya. Isigin bana maliyeti hersey dahil 200ü bulmadi gerisi zaten kablo ve adaptör onlarda eski sarj makinalarim sagolsun bolca vardi evde. 130 lira Bez dolaba verdim , 75 lira straforlar tuttu , 80 lira 2 adet 150m3 ve 100 m3 aspirtör fiyati , 30 lira Torch led adedi.

Ben hazir satin almadim brom. Kendim kurdum. 20 adet 50w full spectrumu aliexpress den 50 liraya aldim, 8 adet 11 cm fan aldim yine aliexp. den 48 lira verdim. 100 cm sogutucu aliminyum aldim 80 liraya. Isigin bana maliyeti hersey dahil 200ü bulmadi gerisi zaten kablo ve adaptör onlarda eski sarj makinalarim sagolsun bolca vardi evde. 130 lira Bez dolaba verdim , 75 lira straforlar tuttu , 80 lira 2 adet 150m3 ve 100 m3 aspirtör fiyati , 30 lira Torch led adedi.
kankja çok iyi eline meğine sağlık bu maliyete kurulabilecek en iyi sistemi kurmuşsun bol dumanlı keyifli hasatın olur umarım

Neden? Dış mekanda kafalar kendi kendine bölünüp çoğalıyor?

Fotodan bir şey anlaşılmıyor, en azından ben anlamadım:)..
anlayan arkadaşlar oldu gerek kalmadı sağ ol soruna gelince kendi kendine bölünüp çoğalmıyor alan dar olmadığı için bol bol erkiliyor fazla emek harcanmadan ne kadar baş verirse o hasat ediliyor dostum :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • NE0 NE0:
    ******* hahahahahahahaha**** hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** ********** ******** hahahahahahahaha hahahaha ***** ****** ** **** ****** ********* ****** ******** **** ******* ********** ******** hahahaha**** *** ** **** ****** ****
  • Houp53 Houp53:
    ******* ******* hahahaha** *** ****
  • Houp53 Houp53:
  • S SuperKafa:
    ** ***** *** ******** hahahaha ****** **** *** ******** ***** hahahaha***** hahahaha ***** ****** ***** ***** ***** ***** hahahaha** ** ***** hahahaha ****** ***** **** ******** ***** *****
  • S SuperKafa:
    ** ******** ******* ** **** **** ***** ***** hahahaha* ***** ********* ***** ********** ********** **** ***** ** **
  • istr istr:
    hahahaha*** ******** ******** ********* ******* ***** ******* *****
  • istr istr:
    ****** ***** **** ********** ********** ******** hahahaha** ********* ***** ********* ********* ********** ******** ********* ******* ****** hahahaha ******

• Z zanova:
    ******* ********* ** *** ***** hahahaha** ******* ******** **** *** *** **** ******* ****** ******* ***** hahahaha**** *** ******* *** ** ********
  • Z zanova:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha ***** *** **** ****** ****** ********** hahahaha** *** ***** ******
  • H happyworld:
    *** ******* ******* ******* **** *** ***** ******** ********** ******** ** ******** ******* *** *** ******* ********* **********
  • H happyworld:
    **** *** *** hahahaha** * ***** ** ***
  • H happyworld:
    hahahahahahahaha
    H happyworld: hahahahahahahaha