ilk kez asit lsd tavsiyeler

alwayshigh

Yeni üye
kankalarım herkese selam
asit deneyeceğim önceden hep çekinceyle yaklaşmıştım hurafeler vs ama şimdi bu önyargımı kıracağım
amsterdamda mantar tecrübem sonrası bu önyargıların çoğunu yendim ve hayata bakış açım değişti
tavsiyeleriniz vs bekliyorum

Yeniyim

Yeni üye
kankalarım herkese selam
asit deneyeceğim önceden hep çekinceyle yaklaşmıştım hurafeler vs ama şimdi bu önyargımı kıracağım
amsterdamda mantar tecrübem sonrası bu önyargıların çoğunu yendim ve hayata bakış açım değişti
Kanka hayatında denediğin bütün uyuşturucuları bi yana al lsd yi bi yana al lsd çok farklı bi şey dir şekerin bin katı halisle dozunda yaparsan çok hoşuna gider

dostum yanınızda ıcmeyen bır arkadas mutlaka olsun ? arac kullanan ve alkol dahı ıcmeyen bır arkadas her zaman ayık olan . sıze tavsıyem . mantar onun yanında hıc bırsey gıbı yanı tabı aldıgın dozaja baglıda . baskada bırseye de gerek yok . arac falan kullanmayın ha ucmayın sonra basınız derde gırmesın uzanın çimlere bakın keyfınıze . portakal suyu cok ıyı gıder taze sıkılmıs

dostum yanınızda ıcmeyen bır arkadas mutlaka olsun ? arac kullanan ve alkol dahı ıcmeyen bır arkadas her zaman ayık olan . sıze tavsıyem . mantar onun yanında hıc bırsey gıbı yanı tabı aldıgın dozaja baglıda . baskada bırseye de gerek yok . arac falan kullanmayın ha ucmayın sonra basınız derde gırmesın uzanın çimlere bakın keyfınıze . portakal suyu cok ıyı gıder taze sıkılmıs
LSD dijital geliyor bana, psilocybinin halisi daha yoğun daha derin her türün farklı özellikleri var

Arya1

Yeni üye
LSD dijital geliyor bana, psilocybinin halisi daha yoğun daha derin her türün farklı özellikleri var
kankalarım herkese selam
merhaba konudan bagımsız, hurafe olarak gördügünüz seyler neydi/ neler degisti bunu merak ettim manntardan sonra. benim de kendime hep dedigim hayatta denemicegim 2 sey lsd ve mantardır. sebebi ise cok izledim okudum kullanıcı deneyimlerini cok arasstırdım özellikle yabancı kaynaklarda.. yani cok tehlikeli geliyor bana. mesela sizde neler degisti vaktniz olunca detayli yazsanız cok sevinirim

merhaba konudan bagımsız, hurafe olarak gördügünüz seyler neydi/ neler degisti bunu merak ettim manntardan sonra. benim de kendime hep dedigim hayatta denemicegim 2 sey lsd ve mantardır. sebebi ise cok izledim okudum kullanıcı deneyimlerini cok arasstırdım özellikle yabancı kaynaklarda.. yani cok tehlikeli geliyor bana. mesela sizde neler degisti vaktniz olunca detayli yazsanız cok sevinirim
beklentini çok yüksek tutma videolarda ki gibi görsel şölen olmayacak -en azından macro dozlarda, 1 yolculukta da bakış açısı değişen var 20. yolculuğunda da tek anladığı duvarların dalgalandığı yani kişiden kişiye göre değişiyor, bence psikedelikler olmayanı var etmiyor var olanı daha bariz ortaya çıkarıyor yani senin ufkunu açacak potansiyelin yoksa yıllarca kullansa da boşuna

kankalarım herkese selam

Dostum selam.

Ne tür bir mantar tükettin daha önce? Kıyaslama halinde olmak pek doğru olmayabilir ama daha önce tükettiğin mantara kıyasla bir iki bir şey söylemek belki mümkün olabilir. Bunu belirtirsen daha sağlıklı olacak.

LSD sonuç itibariyle bir mantar türünün kullanılabilir hale getirilmek için sentezlenmiş halidir. Fakat hem piyasada orijinal LSD bulmanın zorluğu, hem de sentezlenen bu mantarın psilosibin mantar türleri arasında en benzeri kabul edilen tür olan Mazatepec türü ile bile ciddi farklar barındırıyor olmasından LSD & MANTAR kıyaslaması yapmak çok doğru değildir.

Psilosibin mantar türlerine göre, (özellikle öğretici mantar türlerine göre) LSD çok daha soft bir deneyim sunar. Daha kucaklayıcıdır. Trip killer yaratmak mümkündür. Fakat ayrımı bu şekilde yapıyor olmak, tüketicilerin sosyalliğin bokunu çıkarması sonucu tripleri tehlikeli bir hale getirebilir. Öncelikle farkında olunması gereken şey LSD de psychedelic bir maddedir ve her psychedelic madde gibi buna da bir takım önlemlerin ve saygının gösterilmesi gerektiği anlamına gelir.

Nedir bu önlemler ve saygı?

Hali hazırda henüz tanıştığın ve üç beş keş sosyalleşmeye fırsatının olduğu, hatta daha önce sosyalleşmediğin biri ile tüketmemelisin.

Birlikte tükettiğin insanların dışında insanlardan uzakta olacağın (mümkünse orman) bir yer seçmelisin.

Psikolojik olarak yıpratıcı bir süreç içerisindeyken tüketmemelisin.
(Örneğin trafik kazasının üzerine LSD tüketen bir arkadaşın dramını geçenlerde hep birlikte okuduk forumda)

Tüketim sonrası telefondan gelecek aramalarla ya da dış dünya ile çok haşır neşir olmamalısın.

Peki ne yapmalı bu deneyimi iyi bir hale getirmek için?

Dostum konuya LSD ile mantar kıyaslaması yapmayalım diye girdim ama şunu bilmekte fayda var; LSD'ler mantarlar kadar güçlü değiller evet. Ama boş da değiller.

Her şeyden önce muhabbetinden ve birlikte vakit geçirmekten keyif aldığın bir iki insan ile olmaya özen göstermelisin. Şehirden izole olmalısın. Daha organic şeyler dinlemenizi tavsiye ederim. Ethnic house ya da organic house LSD deneyimlerinde aşırı tatlı gelir. Yanında bir şey tüketmemeni tavsiye ederim (alkol esrar vb)

Daha önce mantar deneyimin olduğu için tripsitter çok gerekli mi? Tartışılır. Yani ille de başında ayık biri olsun vs meselesi senin tercihin. Fakat mantar ne ki LSD yanında falan gibi söylemlere rica ediyorum kulak asma. Yıllardır psychedelicler ile içli dışlıyım, şu forumun dışında şöyle bir cümlenin kurulduğunu ben hiç görmedim. Yabancı forumlarda falan hele şöyle bir şey yazarsan banlarlar diye tahmin ediyorum.

Son olarak trip killer için ciddi derecede tatlı şeyler tüketilebilir. Fakat kesinlikle ve kesinlikle antidepresan uyku ilacı olayına girmeyin. Vendorlar arasında popülerleşmiş trip killer için uyku ilacı & antidepresan önerisi ihtiyacın olan zar sayısı dışında bir sayı ile gelirse; İşte kakabüs!! Şimdi sıçtınız. Hikayesi ile sonuçlanabilir. Bunun yerine yoğun çikolata ve tatlı tüketmek gerçekten de tahmin edemeyeceğin kadar hızlı açıyor. O yüzden manch falan ihtiyacınızı da şekerli yiyeceklerden uzak durarak karşılamanızı tavsiye ederim. Yine de yanınızda her ihtimale karşı ayrı bir çikolata deposu dursun.

Mutlu tripler.

Edit: Hareket halinde olmanın daha iyi olacağını unutmayın. En azından ilk bir kaç saat hareket iyidir.

Kişinin bu maddelere nasıl yaklaştığından tut, hayatında bu tür bir deneyime ne kadar açık olduğuna kadar çok ciddi süreçlerin takip edilmesi gerektiği ve daha sonrasında tüketim kararının verilmesi gerektiği kanaatindeyim. Ben ilk kez bir mantar deneme kararı aldığımda yaptığım araştırmalar sonucu karşıma çıkan deneyimli biriyle olan sohbetim sırasında kişi bana bunun kötü sonuçlarının olabileceğini de anlatmıştı. Fakat ben mantarın bana katacağı iyi ya da kötü her şeye hazır olduğumu söylemiştim. Bunun üzerine mental olarak buna çok hazır bir konumda olduğumu söyledi ve ben de tükettim. Nitekim hayatımın en iyi deneyimlerinden biridir hala ilk deneyimim. O kadar acemice ve o kadar ne yapılacağı, nereye konulacağı bilinmez bir trip yaşamış olmama rağmen benim için unutulmazlar arasındadır.

Mantar "al bak bu hayatın anahtarı & bu da senin benliğinin anahtarı" demiyor. Ya da bir kez tüketilmesi sonucunda "işte hayat ve onun şifresi" şeklinde bir yaklaşımı yok. Bunu iddia etmek yalandan öteye geçmeyecektir. Fakat kişinin potansiyeline bağlı olarak ve geçirilen triplerin sağlık düzeyine bağlı olarak insan hayatında köklü değişikliklere de sebep olduğu kanıksanamaz bir gerçektir.

Çok tehlikeli olduğu kısmına kesinlikle katılıyorum. Sebebi ise insanların bunlara her ne kadar büyük merakı olsa da, nasıl yaklaşılması gerektiği ya da deneyimlerin nasıl sağlıklı hale getirileceği ile ilgili bilgisi yok. Bilgisi olduğunu iddia edenlerin de ciddi bir bilgi kirliliği var. Örneğin hala birileri LSD ya da mantar tüketmek istediğini söylediği zaman söylediğim ilk şeylerden biri, araba kullanma... Yani bence bu seviyede hala araba kullanma gibi detayları konuşuyor olmamalıyız. Ya da kimisi var gerçekten bunu hap gibi görüyor. LSD'nin ben kötü bir tarafını görmedim. Bana göre tehlikeli değil diyor ve ailesinin yanında, çocuklarının yanında falan dümdüz tüketiyor. Korkunç...

E şimdi piyasada böyle insanlar gezerken bunun tehlikeli olmadığını düşünmek de zaten kesinlikle ahmaklık olurdu. Olayın hurafe tarafı da tam olarak burada başlıyor. Bu kadar bilinçsiz bir toplumda bu tür maddeleri tüketip gerçeklik algısını kaybeden insanların yaşadığı kötü deneyimleri okuyoruz ve bunlar karşısında elbette etkileniyoruz. Bu arada gerçeklik algısını kaybetmek adı kadar tehlikeli ve korkunç değildir. Deneyim sırasında kişi bazı zamanlarda gerçeklik algısını kaybedebilir. Neyin gerçek, neyin gerçek dışı olduğunu anlamakta zorlanır. Fakat bu tanımı kadar da korkunç değildir çünkü bahsi geçen gerçekliğin önemi kalmaz. Deneyim sizi öyle bir yere getirip bırakır ki, gördükleriniz karşısında mutluluktan ağlamak işten bile sayılmaz. Kimi zaman hayatınızda daha önce hiç fark etmediğiniz bir sorunu gözler önüne serip ona şefkat ile yaklaşmanızı sağlar kimi zaman ise hayatınızda ciddi travma olarak addettiğiniz şeyi bir kaç saniye içerisinde çözmenizi sağlar.

Fakat bunlar da kalıcı değildir. Mantar uzun bir yolculuktur. Kimi deneyimlerde size verdiği tek şey ise BİR PROBLEM VAR DOSTUM. BİR PROBLEM VAR DOSTUM. BİR PROBLEM VAR DOSTUM. BİR PORBLEM VAR DOSTUM. Şeklinde bir yankı odasıdır. Fakat burada da mesele mantar ile ilişkinizin nasıl olduğuyla alakalıdır. Bir problem var dostum mesajını alıp bir kenara koyar ve deneyiminizde daha derinlere doğru kazmayı seçerseniz ne alaka. Gelsin derya deniz. Ama yok bu yankı odasında kalıp problemi bulmaya kalkışırsanız da ağzınıza sıçar. Sizi kendinizle ilgili yüzleşmek istemediğiniz bir çok şey ile yüzleşmeye zorlar. Ve bunu 6 saat süren, zaman algısının kırılmasını da hesaba katarsak aslında asırlarca süren bir yolculuğun içindeyken yapar. Bu durumda yine sizin triplerinizle, mantarla olan ilişkiniz ön plandadır. Mantar ile olan iletişiminizi iyileştirmek sizi sorunun kaynağına bir gün elbette getirecektir. Ama henüz mantar ile aynı dili konuşmayı öğrenemediğiniz bir dönemde bunun üzerine gitmek, birbirini hiç anlamayan iki turistin sohbet etmesine dönecektir.

Tam olarak bu ve daha onlarca sebep nedeniyle herkesin merakına ve deneyimlerine önce güvenlik bakış açısıyla yaklaşmak zorundayız. Deneyimler kişinin potansiyeli ve psikolojik durumu ile doğrudan bağlantılıdır. Önyargılarınızdan kurtulmanız için psilosibin ile ilgili bir iki belgesel izlemenizi tavsiye ederim. Mantarlar ve LSD'ler kanserden tutun da psikolojik sorunlarla ilgili bir çok konuda insanlığa hizmet etmiştir. Günümüzde hala bunlardan tıbbi olarak yararlanabilmenin yolları aranmaktadır. Ve her şeyden öte suni bir tür değildir.

Sentetik ya da kimyasal bileşenli maddeler kişilere yaşadığı etkileri yaşatmak için başka ellerce üretilmişlerdir. Fakat mantar, bize bu dünyanın sunduğu bir nimettir. Tıpkı domates gibi, salatalık gibi, elma ya da incir gibi. Ve sağlıklı tek bir deneyim sonucunda bile köklü en önemli değişiklik kişinin içinde yaşadığı bu dünya ile bağını fark etmesidir.

Oturduğunuz koltuktan kapınızın önünde duran ağacın köklerini hisseder, onu yaşar ve onunla sevişirsiniz. Çünkü o sizin bir parçanızdır. Üzerine bastığınız toprak, gözünüzün gördüğü her bir atom ile varlığınızın doğrudan bir akrabalığı vardır. Bunlar deneyimlerce tadına varılmış tripler sonucu ortaya çıkmış güzellemeler değil, direkt olarak bilimsel gerçeklerdir. Bu bilimsel gerçekliğin farkında olmak ile bu gerçekliğin içinde yaşamak arasında ise bir perde vardır. Mantar size o perdenin ucundan bakmayı vaat eder.

İnsan hayatında sadece düşünerek bir karadeliğin parçası olmayı hissedebilir mi? Aramızda bir bağ olduğu aşikar. İnkar edilemez bilimsel bir gerçek. Fakat bunu düşünmekten öteye geçemez. Mantar ise potansiyelinize ve derine kazma eğiliminize bağlı olarak o karadeliğe sizi misafir eder. Biz ise ona saygı duyup hayran olmaktan başka bir şey yapamayız.

Herkese mutlu, güvenli ve kazabildiğiniz en derinlerde muhteşem deneyimler dilerim.
Sevgiler & Saygılar.

liberterian

Yeni üye
Dostum selam.

Ne tür bir mantar tükettin daha önce? Kıyaslama halinde olmak pek doğru olmayabilir ama daha önce tükettiğin mantara kıyasla bir iki bir şey söylemek belki mümkün olabilir. Bunu belirtirsen daha sağlıklı olacak.

LSD sonuç itibariyle bir mantar türünün kullanılabilir hale getirilmek için sentezlenmiş halidir. Fakat hem piyasada orijinal LSD bulmanın zorluğu, hem de sentezlenen bu mantarın psilosibin mantar türleri arasında en benzeri kabul edilen tür olan Mazatepec türü ile bile ciddi farklar barındırıyor olmasından LSD & MANTAR kıyaslaması yapmak çok doğru değildir.

Psilosibin mantar türlerine göre, (özellikle öğretici mantar türlerine göre) LSD çok daha soft bir deneyim sunar. Daha kucaklayıcıdır. Trip killer yaratmak mümkündür. Fakat ayrımı bu şekilde yapıyor olmak, tüketicilerin sosyalliğin bokunu çıkarması sonucu tripleri tehlikeli bir hale getirebilir. Öncelikle farkında olunması gereken şey LSD de psychedelic bir maddedir ve her psychedelic madde gibi buna da bir takım önlemlerin ve saygının gösterilmesi gerektiği anlamına gelir.

Nedir bu önlemler ve saygı?

Hali hazırda henüz tanıştığın ve üç beş keş sosyalleşmeye fırsatının olduğu, hatta daha önce sosyalleşmediğin biri ile tüketmemelisin.

Birlikte tükettiğin insanların dışında insanlardan uzakta olacağın (mümkünse orman) bir yer seçmelisin.

Psikolojik olarak yıpratıcı bir süreç içerisindeyken tüketmemelisin.
(Örneğin trafik kazasının üzerine LSD tüketen bir arkadaşın dramını geçenlerde hep birlikte okuduk forumda)

Tüketim sonrası telefondan gelecek aramalarla ya da dış dünya ile çok haşır neşir olmamalısın.

Peki ne yapmalı bu deneyimi iyi bir hale getirmek için?

Dostum konuya LSD ile mantar kıyaslaması yapmayalım diye girdim ama şunu bilmekte fayda var; LSD'ler mantarlar kadar güçlü değiller evet. Ama boş da değiller.

Her şeyden önce muhabbetinden ve birlikte vakit geçirmekten keyif aldığın bir iki insan ile olmaya özen göstermelisin. Şehirden izole olmalısın. Daha organic şeyler dinlemenizi tavsiye ederim. Ethnic house ya da organic house LSD deneyimlerinde aşırı tatlı gelir. Yanında bir şey tüketmemeni tavsiye ederim (alkol esrar vb)

Daha önce mantar deneyimin olduğu için tripsitter çok gerekli mi? Tartışılır. Yani ille de başında ayık biri olsun vs meselesi senin tercihin. Fakat mantar ne ki LSD yanında falan gibi söylemlere rica ediyorum kulak asma. Yıllardır psychedelicler ile içli dışlıyım, şu forumun dışında şöyle bir cümlenin kurulduğunu ben hiç görmedim. Yabancı forumlarda falan hele şöyle bir şey yazarsan banlarlar diye tahmin ediyorum.

Son olarak trip killer için ciddi derecede tatlı şeyler tüketilebilir. Fakat kesinlikle ve kesinlikle antidepresan uyku ilacı olayına girmeyin. Vendorlar arasında popülerleşmiş trip killer için uyku ilacı & antidepresan önerisi ihtiyacın olan zar sayısı dışında bir sayı ile gelirse; İşte kakabüs!! Şimdi sıçtınız. Hikayesi ile sonuçlanabilir. Bunun yerine yoğun çikolata ve tatlı tüketmek gerçekten de tahmin edemeyeceğin kadar hızlı açıyor. O yüzden manch falan ihtiyacınızı da şekerli yiyeceklerden uzak durarak karşılamanızı tavsiye ederim. Yine de yanınızda her ihtimale karşı ayrı bir çikolata deposu dursun.

Mutlu tripler.

Edit: Hareket halinde olmanın daha iyi olacağını unutmayın. En azından ilk bir kaç saat hareket iyidir.
Kanka o trafik kazası hikayesinin linkini atabilir misin yada başlığın adı neydi ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H Heisenberg01:
    ***** ***** ****** ***** ***** ******* ******* ****** *** ******** ** *** **** ****** ** ** ******* *** ******* ** ***** ****** ********* ********** ** *** ****
  • New Rookie New Rookie:
    ********** ***** ***** ********** ********* hahahaha**** ***** ********* ***** ******* *******
  • E ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    *** ****** ****** ********* ******** * * ***** ***** ******* *** ******* *** ******** ******
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • H Heisenberg01:
    ****** ** ***** hahahaha* hahahaha* ***** hahahaha* ********* ** ***** ******** ********* ******** **** ******* ***** ***** ****** ***** ******* ***** ******** *** **** hahahaha*
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • H Heisenberg01:
    ***** ******* ** ********* ** ******** hahahaha ******* ******** ***** *** **
  • kkush kkush:
    *** ******** hahahaha* ***** **** *** ****** ********
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha *** ******* ******** *** **** ***** **
    +1
  • E ErdemRS6:
  • New Rookie New Rookie:
    **** *** *** hahahaha
  • kkush kkush:
    hahahaha****** hahahaha ****
  • E ErdemRS6:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha
  • E ErdemRS6:
    **** *** *** hahahaha **
  • kkush kkush:
    ********* ***** hahahaha** * ******** ********* *****
  • New Rookie New Rookie:
    *** ** **** **** ******* ********** **
  • E ErdemRS6:
    ********* ***** hahahaha** * ******** ********* ***** ********* ******* ** ******* ********* ********** * *****
  • kkush kkush:
    +1
  • G ganjasevdalısı:
    *** **** ******** ** **** **** ******* ********** **
  • E ErdemRS6:
  • G ganjasevdalısı:
    G ganjasevdalısı: ****** ********** *********