ilk growum yardım (güncel)

dailyalpi

Yeni üye
merhaba arkadaşlar geçenlerde aldığım bi sigaradan çıkan tohumu 1 gün suda bekletip peçeteye aldım. 1 hafta sonra filizlendi 2-3 gün daha bardakta durduktan sonra bugün baktım ucu sararmaya başlamıştı, ben de saksı ve torflu toprak aldım. başlangıç için 30w 3000k 1600l ışık aldım, dolapta yetiştireceğim. saksıyı 1 cm deşip filizi yerleştirdikten sonra yarım çay bardağı su verdim. 1-2 saat kadar 30wlık ışık açık şekilde dolapta durdu. fakat şu an bitki yana yatmış durumda koyduğumda dikti. bunu görünce ışığı kapattım. forumdan baya araştırdım fakat bu ilk growum tamamen yardımınıza muhtacım şu an ne yapmam lazım.
WhatsApp Image 2021-04-09 at 00.53.03.jpegWhatsApp Image 2021-04-09 at 00.53.03 (1).jpeg

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 24689

Guest
merhaba arkadaşlar geçenlerde aldığım bi sigaradan çıkan tohumu 1 gün suda bekletip peçeteye aldım. 1 hafta sonra filizlendi 2-3 gün daha bardakta durduktan sonra bugün baktım ucu sararmaya başlamıştı, ben de saksı ve torflu toprak aldım. başlangıç için 30w 3000k 1600l ışık aldım, dolapta yetiştireceğim. saksıyı 1 cm deşip filizi yerleştirdikten sonra yarım çay bardağı su verdim. 1-2 saat kadar 30wlık ışık açık şekilde dolapta durdu. fakat şu an bitki yana yatmış durumda koyduğumda dikti. bunu görünce ışığı kapattım. forumdan baya araştırdım fakat bu ilk growum tamamen yardımınıza muhtacım şu an ne yapmam lazım.
Kanka resim yükle. Aldigin sigaradan cikan tohum erkekte olabilr. Sararmayi bir görsün herkes

dailyalpi

Yeni üye
ya bugün yeni kurduğum için sistemi düzgün ayarlayamadım yarın başka bir dolaba alıp ışığın yerini daha düzgün ayarlıycam. bu gecelik böyle idare eder mi
WhatsApp Image 2021-04-09 at 01.02.11.jpeg

Ü

Üye silindi 24689

Guest
kanka sorun değil erkek çıkması bunu biraz büyüteyim auto alıcam sistemi kurana kadar deneme yapıyorum dişi çıkarsa da devam ederim diye düşündüm buna
Tamam kanka sen basla burada cok iyi ustalar var ve yardim edeceklerdir. Torbacidan kurtul bak keyfine. Az bir bütce ilede yapilabilir.

dailyalpi

Yeni üye
kaldırdım dik duruyor şuan 14-16 saat sonra ışığı kapatıp yerini değiştirmeyi düşünüyorum, şimdi ışığı kapattım soğuduğunda dediğiniz gibi ucundaki plastiği çıkartıcam ama şuan ışığı kapatmam sağlıklı mı ?

kaldırdım dik duruyor şuan 14-16 saat sonra ışığı kapatıp yerini değiştirmeyi düşünüyorum, şimdi ışığı kapattım soğuduğunda dediğiniz gibi ucundaki plastiği çıkartıcam ama şuan ışığı kapatmam sağlıklı mı ?
Dostum sana en basitini soylicem isik isini duzeltene kadar koy gunesin altina ne zaman gunes o zaman isik ne zaman batti o zaman karanlik

dailyalpi

Yeni üye
tamamdır o zaman ben dolabı iyice ayarlayana kadar biraz pencere önünde tutayım, ilerleme kat ettikçe konuyu güncellerim hepinize çok teşekkürler kankalar

Yılan Serdar

Yeni üye
Öncelikle hayırlı olsun, maddeler halinde bilgim dahilinde yapman gerekenleri aşağıda belirttim.

1- Öncelikle ilk 10 günlük süreçte su ihtiyacını ortamdaki nemden ve yapraklarından karşılarlar. Dolayısıyla ortamda nem verici bir aktivite de bulunman lazım. Bir bezi ıslatıp koyabilirsin. Daha sonraki süreçte nem makinası alabilirsin. İlk 30-40 gün (4-6 hafta) nem çok önemli.

2- Suyu biraz fazla vermişsin. Bundan sonra kurudukça vermen yeterli, fazla değil ama. Ayrıca bitkinin hemen dibinden su verme, saksının en geniş tarafından başlayarak ortalara doğru ve spreyleme yöntemi ile.

3- Işığın ucundaki plastik zımbırtıyı bir tornavida veya bıçak yardımı ile dikkatlice çıkarmalısın. Beyaz renk torch başlangıç mümkümse 3*50 watt, sonrasında gün ışığı rengi. Mesafe ise 45 cm olmalı. Işık çok önemli. Tüm ortamı sağlamış olsan bile ışıkta eksik varsa verim almak çok zor.

4- ilk 2 hafta hiçbir şekilde gübre verilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

5- bir kürdan yardımı ile desteklemen faydalı olacaktır.

Daha sonraki süreçlerde bilgi ve tecrübeler dahilinde diğer arkadaşlarda mutlaka destek olacaktır.​

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Ekli dosyayı görüntüle 7431Ekli dosyayı görüntüle 7432
Sevgili dostum aynı şeyi bende yaşadım birçok grower tohumu toprağa yerleştirdiğinde toprak miktarını az tutar eğer böyle boyu uzarsa taki tüm her tarafından kökleninceye kadar bitki uzadıkça toprak ilavesi yapar senin yapman gereken o kızı veya dilerim erkek olmaz oradaki bitkiyi hemen sadece kafası yada 1 veya 2 cm kalana kadar toprak ilave et iyiki biraz saksında biraz toprak koyacağın alan var .. Ertesi güne sorunun kalmaz kardeşim bitkin cılız toprağa göm ki her tarafından köklensin :)

dailyalpi

Yeni üye
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. bitkim bugün iyice yatmış. sistemi kurana kadar pencere kenarına bırakmıştım ama evimin güneş almadığını unutmuşum. şimdi sistemi kurmak için uğraşıyorum bir gelişme olunca hemen paylaşıcam sizlerle

dailyalpi

Yeni üye
kankalar sistemi bu şekilde kurdum bugün sabah baktığımda toprağı çok kurumuştu yarım çay bardağı su verdim üstüne de Hamzaazmah hocamın dediği gibi toprak ekledim. Şuan durum budur
WhatsApp Image 2021-04-10 at 15.58.40.jpegWhatsApp Image 2021-04-10 at 15.57.11.jpeg

Grow Muhabbetleri
Help Users
    L lityum: **** ******** *** ***