ilk deneyim ilk günlük. (Blue Dream Fem.)

Grow ve doğasına gönül vermiş herkese kucak dolusu sevgiler.

Senelerdir istediğim fakat uygun koşulların oluşamaması sebebiyle sürekli ertelediğim ilk growuma başlamış bulunuyorum. Bilgisizliğim ve öğrenme azmim ile siz kıymeti kendinden menkul ustalarımız ve benim gibi öğrenmeye istekli diğer arkadaşlara bir tutam bilgi bırakabilmek adına bu günlüğü tutmayı ve olabildiğince güncellemeyi uygun gördüm.

işin özüne girişmeden önce içten gelen çok samimi bir görüşümü bildirmek istiyorum. Son birkaç ayı daha yoğun olmak üzere bu platformu sessiz bir şekilde takip ediyorum. Burada öğrenmek isteyen için çok fazla şey var ve bunları hiçbir çıkarı olmadan kendi bitkisi gibi mercek altına alıp, inceleyip, yorum yazıp, zaman harcayan bir ton insanı gördükçe inanın çok mutlu oluyorum. Bence burası Turkish Community'nin internet alemindeki yerinin çok çok uzağında bir topluluk ve bunu yaratan, içinde olan ve karşılık beklemeden yorum yapan herkese şahsi teşekkürlerimi sunmadan işe başlamak istemiyorum. iyi ki varsınız, sağ olun.

Kullandığım Malzemeler.

-Bez dolaptan evirdiğim 60x120x160'lik kabin.
-Mars Hydro TS600 ışık.
-19 litre bez saksı.
-Plagron Bat Mix toprak.
-Sponsordan temin edilmiş 1 adet Blue Dream Feminized tohum.
-Biobizz ; Grow, Bloom, Top Max, Alg A Mic.
-120K ve 100K'lık 2 Aksiyel fan.
-Nem makinası / Vantilatör / Nem ve ısı ölçer.
-Su (6.6 Ph'a sahip Çobanpınar şişelenmiş içme suyu)

8 Ocak. (1. gün)

Tohumumu peçetede gayet hızlı bir şekilde çimlendirdim ve kızımın hayatının geçeceği 19 litrelik bez saksıya (sanıyorum 16-17 litre kadarını doldurdum) aldım. Auto olmamasına rağmen sonradan saksı değiştirmek istemedim. Toprağım Bat Mix olduğu için daha bebek olan fideye zarar vereceğini düşünerek, tohumu koyduğum alanı iki avucumu dolu dolu dolduracak normal torf ile dikim işlemini gerçekleştirdim. Yani tamamen tahmini konuşuacak olursam bitkimin kökleri 3 haftalık gibi bi süreçte anca gübreli toprağıma ulaşabileceğini öngörerek böyle bir hareket yaptım.

Bu aşamada sıcaklık gündüzleri 22 - 25, geceleri ise 18 - 23 derece aralarında dans etti. Nem oranım ise 65 - 85 arasında dolanıyordu. Sulamayı ise 2 günde bir 50 - 60 mililitre olacak şekilde dairesel olarak yaptım. Işık mesafem 40 - 50 cm arasında gidip geldi, biraz gözlem yaptım. 1 saatte 15 dakika ortalama ile kabine temiz hava girişi sağladım.

18 Ocak. (10. gün)
Genel olarak 10 gün boyunca mevcut koşulları korudum ve filizim bu halde geldi.

24 Ocak. ( 16. gün)
Büyümeye devam ediyor.

2 Şubat. ( 26. Gün)
4 Günlük bir geziye çıkmam gerekiyordu ve 1 litre sade su ile bitkimi 3 günlük bi susuzluktan sonra sulayıp gittim. Döndüğümde büyüme hızı beni oldukça tatmin etti. Bu günlerde sıcaklığım gündüzleri 20 - 24 arasında, geceleri ise 18 - 22 arasında seyretti. Nem makinam hep çalışıyor, bu dönemlerde 60 - 75 derece ortalama ile çalıştırmaya özen gösterdim. Işık mesafem bu dönemde biraz daha yakınlaştı, 35 santim mesafeden veriyorum. Bunu aşağıda bırakacağım görseldeki tabloya göre yapıyorum. Mard Hydro'nun TS600 model ışığı için kendi verdiği değerler, birilerinin işine yarayabilir.

Kabin Genel;

Mars Hydro TS600 ppfd Map;

04 Şubat ( 28. gün)

Bitkimin 7. boğumunu verdiği bu günlerde, 4. kattan topping yaptım ve bu kat hariç tüm her şeyi temizledim.

09 Şubat ( 33. gün)

Gelişim hızından memnun olduğum kızıma, 1. ay dönümümüz adına Mainlining uygulamaya başladım.

https://imgyukle.com/f/2022/02/09/o7Qgk1.jpg

https://imgyukle.com/f/2022/02/09/o7QDpb.jpg

Şimdilik durum bu sevgili grow dostları. Bitkime Topping ve sonrasında LST uygulamak istiyorum. Bu bağlamda Topping'i ne zaman halletmeliyim (sanırım yaklaştı), gübreler ile oynaşmaya ne zaman başlamalıyım siz değerli ustalardan görüş ve yorum bekleyerek bu günlüğü başlatmış bulunuyorum. Esen kalın.

Son düzenleme:

SpaceX

Üye
İyi growlar.
Çobanpınarın 6.6 ph olduğuna eminmisin? İçme suları 7+ ph oluyor genelde.

Kulagı Kesik

Kıdemli Üye
Bitkilerin çok güzel gelişiyor o ışık bendede vardı fakat çiçek döneminde yetersiz güçte ekleme yapmalısın. Kirmizi ışık ile takviye yaparsın onun dışında sulamayi dikkat edip gübre ve topping lst yapmaya bazla bro tam zamanı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D Dr.Organic:
  • H Heisenberg01:
    *** ******** ********* ** ****** ****** ** hahahaha** ** *****
  • H Heisenberg01:
  • clackster clackster:
    +1
  • H Heisenberg01:
    hahahahahahahaha ******
  • Kömür Kömür:
  • clackster clackster:
    *** ******** ********* ** ****** ****** ** hahahaha** ** ***** **** ********* ****** **** hahahaha*
  • H Heisenberg01:
    **** ********* ****** **** hahahaha* ****** ****** ***** *** ********* *** ******* **** ******** ******* ***** *** ******** *** hahahaha ***** ******** ****** ******** ***** hahahaha*** ******** **** hahahaha******** ********
  • H Heisenberg01:
    ********* **** hahahaha **** ******** ******* ***** ******** *******
  • D Dr.Organic:
    ***** ****** ****** ***** ******** ******* ******* ********** ****** ***** ******* ***** ***** ******* **** **
  • J joojoo:
    ****** ********** *** ********* ******* * **** ******* *** * **** *** **** *** hahahaha *** **** ***** ***** **********
  • J joojoo:
    ****** ********** *** ********* ******* * **** ******* *** * **** *** **** *** hahahaha *** **** ***** ***** **********
  • J joojoo:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    +1
  • D Dr.Organic:
    **** ****** hahahaha* ****** *** ******* **
  • J joojoo:
  • clackster clackster:
    ****** ****** ***** *** ********* *** ******* **** ******** ******* ***** *** ******** *** hahahaha ***** ******** ****** ******** ***** hahahaha*** ******** **** hahahaha******** ******** ***** *** hahahaha** ***** ******* ** *** ******* ***** ***** ***** **** **** ******* **
  • D Dr.Organic:
  • clackster clackster:
    *** *** ***** *** ***** * **
  • J joojoo:
    **** ****** ******* *** ********* *** **** ******* hahahaha**** ***** *** **** ***
    +1
  • clackster clackster:
    ****** ********** *** ********* ******* * **** ******* *** * **** *** **** *** hahahaha *** **** ***** ***** ********** ***** ** ********* *** ** ****** ** ***** ******** ***** *** ***** ********** ********* ********* *** ** ** ******** **** **** ******** ** ***** ****** ***** ****
    +1
  • J joojoo:
  • Kömür Kömür:
    ****** hahahaha* ********** hahahaha **
  • D Dr.Organic:
    hahahaha ******* ***** ******** hahahaha***** *** **
  • Kömür Kömür:
    Kömür Kömür: ****** ******* ***** ****** *****