Işık ve havalandirma

Hafıss

Yeni üye
Selam kankalar. Kankalar cok skldm artk bu islerden son kez size bi danisayim istedim. 60genislik 170 boy 120 en bir kontraplaktan yaptigim bi sistemim var icini myflar ile sardim. 120 e 170 olan yan kisimdan 15e 15cm altli ustlu iki tane havalandirma actim kabinin icine de 220 v 17cm e 15 cm bir pc fani guzel makine. Isıgım growkent mh ve hps 400w ampul. Sorum su isiklar cok sicaklik yayiyor bunun onune gecemedim. Cok zarara girdim. Bana lamba onerir misiniz 3 saksi yapacagim 8k 9k limitim var.
Yardimlarinizi istiyorum.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka haklisin alanin kücük isik HPS, cok elektirik tüketir, ve sicaklik cok yükselir.Cünki HPS prizden cektigi elektirigin %80 nini isi enerjisi olarak verir. Linkteki isiga bak, samsung LED, cok az isi üretir, HPS ye göre cok az elekitirk tüketir ve perfomans olarak HPS ye 5 ceker.

higthead

Jolly Green
@Hafıss Dostum alanını derme catma kurmussun urunlerını vs. 1. si o pc fanları ile ıcerıdekı 400w hps veya mh ampulun sıcaklıgını ımkansız dusuremezssıin. Sıcaklık sorununu cozmek ıstıyorsan ya ısıgını degıstırıceksın havalandırmanı guzel set alıcaksın yada cool tube takıcaksın. 2 secenek sunucam

1. secenek hic cooltube hps lambanın sıcaklıgı balastla ugras vs yapmadan ısıgını degıstırıceksın. Lm301h evo sonled cıpı kullanır assagıdakı urun.

2. secenek ise

Cooltube alıcaksın guzel cıkıs setı alıp bu cooltube ıcıne lambanı takıp cıkıs setındekı fanın hava kanalı ıle cooltıubeye baglayıp sıcaklık kabıne gırmeden dısarı atıcaksın

Her halukarda ise havalandırmanı değiştirmen lazım

Cooltubeye baglıyacagın ve alanın hava hacmıne gore olması gereken m3 ve m3h cıkıs setın

Normal seri

yada aynı m3 ve m3h quıte ultra sessız seri

Giriş fanı olarak elındeki pc fanları 200m3 e eşdeğer gelıyor ıse pc fanlarını gırıste kullanıcaksın eger 200m3 e denk gelmez ıse

Girşin

Eğer sorunu cozmek ıstıyorsan bu yukarıdakı seceneklerı uygulaman lazım. Hangı ısıgı kullanmak ıstersen iste yıne havalandırmanı degıstırmeden ıklımlendırmeyı yakalayamazssın o pc fanları ile .Başta bıle bıle lades yapmıssın yanlıs urunlerı kullanarak

Son düzenleme:

LeeChandler

Yeni üye
Aynı durum bende de var 400w Hps ışık ile 30 derece sıcaklık %40 nem le bitki yetiştiriyorum Hps aldıgım güne lanet olsun para da kalmadı nabıcam bilmiyorum bitki şuan sağlıklı 1. ayına geldi inş çıkarabilirim hasat

Hafıss

Yeni üye
Aynı durum bende de var 400w Hps ışık ile 30 derece sıcaklık %40 nem le bitki yetiştiriyorum Hps aldıgım güne lanet olsun para da kalmadı nabıcam bilmiyorum bitki şuan sağlıklı 1. ayına geldi inş çıkarabilirim hasat

@Hafıss Dostum alanını derme catma kurmussun urunlerını vs. 1. si o pc fanları ile ıcerıdekı 400w hps veya mh ampulun sıcaklıgını ımkansız dusuremezssıin. Sıcaklık sorununu cozmek ıstıyorsan ya ısıgını degıstırıceksın havalandırmanı guzel set alıcaksın yada cool tube takıcaksın. 2 secenek sunucam

1. secenek hic cooltube hps lambanın sıcaklıgı balastla ugras vs yapmadan ısıgını degıstırıceksın. Lm301h evo sonled cıpı kullanır assagıdakı urun.

2. secenek ise

Cooltube alıcaksın guzel cıkıs setı alıp bu cooltube ıcıne lambanı takıp cıkıs setındekı fanın hava kanalı ıle cooltıubeye baglayıp sıcaklık kabıne gırmeden dısarı atıcaksın

Her halukarda ise havalandırmanı değiştirmen lazım

Cooltubeye baglıyacagın ve alanın hava hacmıne gore olması gereken m3 ve m3h cıkıs setın

Normal seri

yada aynı m3 ve m3h quıte ultra sessız seri

Giriş fanı olarak elındeki pc fanları 200m3 e eşdeğer gelıyor ıse pc fanlarını gırıste kullanıcaksın eger 200m3 e denk gelmez ıse

Girşin

Eğer sorunu cozmek ıstıyorsan bu yukarıdakı seceneklerı uygulaman lazım. Hangı ısıgı kullanmak ıstersen iste yıne havalandırmanı degıstırmeden ıklımlendırmeyı yakalayamazssın o pc fanları ile .Başta bıle bıle lades yapmıssın yanlıs urunlerı kullanarak
Kanka ne yazmissin he. Bravo. Her dedigine katiliyorum. Cool tube var ama dedigin dogru kanka. Ben ls evo 340 siparis verecegim napalim. 50cm 50 plastik menfez alacagim temiz hava icin. Bende pc faninida havalandirma borulari kullanarak disari tasiyacagim uyar mi bu sekilde

higthead

Jolly Green
Kanka ne yazmissin he. Bravo. Her dedigine katiliyorum. Cool tube var ama dedigin dogru kanka. Ben ls evo 340 siparis verecegim napalim. 50cm 50 plastik menfez alacagim temiz hava icin. Bende pc faninida havalandirma borulari kullanarak disari tasiyacagim uyar mi bu sekilde

Dostum pc fanı guclu olmadıgı ıcın hava kanalından havayı dısarı atamaz debi inanılmaz düşer havalandırmanı iyi ürünlerle kur ki güzel iklimlendirmen olsun. Sadece olaya hava gırdı cıktı olarak bakma.

Hafıss

Yeni üye
Dostum pc fanı guclu olmadıgı ıcın hava kanalından havayı dısarı atamaz debi inanılmaz düşer havalandırmanı iyi ürünlerle kur ki güzel iklimlendirmen olsun. Sadece olaya hava gırdı cıktı olarak bakma.
Kankacim attigin urunleri inceledim ama bunlar birazda butce isi. Bu havalandirma konusunda biraz ugrasla ortalama bir iklimlendirme nasil yakalariz.
Yakaladim ustad seni soru sorar dururum :)

higthead

Jolly Green
Kankacim attigin urunleri inceledim ama bunlar birazda butce isi. Bu havalandirma konusunda biraz ugrasla ortalama bir iklimlendirme nasil yakalariz.
Yakaladim ustad seni soru sorar dururum :)

Dostum alanın hava hacmı kucuk bır hava hacmı degıl. Koku evresınde karbon fıltre kullanmıcaksan ki kullanmanı öneririrm dağda yaşamıyorsan. Çıkışa 300m3 aksıyel tıpı fan ve gırıse 200m3 aksıyel tıpı fan yeterlıo. cıkısındaki 300m3 e kısacık hava kanalı takıp cıkıs havasını pencere kenarına veya pencereden dısarı atıcaksın işin içine karbon filtre girer ise işin m3 leri değişiyor kanal tipi fana vs geçiliyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ***** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ** ** **** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ******* hahahaha ********** ***** ********
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ** ***** hahahaha*** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha* ****** hahahaha**** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ** ** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam: